شرایط برای مدال آوری مهیا شده؛

باقرزاده: مدال المپیك را در كلكسیون افتخارات شمشیربازی كم داریم

باقرزاده: مدال المپیك را در كلكسیون افتخارات شمشیربازی كم داریم

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاكید بر اینكه جای مدال المپیك در كلكسیون افتخارات این فدراسیون خالی است، اظهار داشت: تمام شاخص های لازم برای دستیابی به این مهم در توكیو مهیا شده است.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به موقعیت تیم شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رنكینگ جهانی و سهمیه المپیكی كه دستیابی به آن بسیار نزدیك است، اظهار داشت: شرایطمان بگونه ای است كه نباید از شانسِ دستیابی به سهمیه و باید و نبایدهای آن حرفی بزنیم. تیم ایران در رده پنجم جهان است و راه اصلی برای كسب سهمیه المپیك را طی كرده است. سه رویداد دیگر از مجموع رقابت های گزینشی المپیك باقی مانده اما ما با حضور در نخستین رویدادِ پیش رو (جام جهانی ورشو) می توانیم كار را تمام نماییم.
وی خاطرنشان كرد: خلاصه اینكه امروز دغدغه من و فدراسیون شمشیربازی كسب سهمیه برای المپیك توكیو نیست. خیلی وقت است كه این مورد را برای خود تمام شده می دانیم و پرونده آنرا تا حدی بسته ایم. آنچه برای مان مهمتر است، چگونگی عملكرد در توكیو است و اینكه شمشیربازان مان بتوانند صاحب مدال شوند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری اینكه این فدراسیون در المپیك ۲۰۱۲ لندن والمپیك ۲۰۱۶ ریو به ترتیب یك و دو نماینده داشت، افزود: با كسب سهمیه تیمی چهار شمشیرباز اعزامی به المپیك ۲۰۲۰ توكیو خواهیم داشت كه سه نفر از آنها در بخش انفرادی هم شركت می كنند. در هر دو بخش هم با عنایت به شرایطی كه ملی پوشان مان دارند، شانس كسب مدال داریم. برای رسیدن به این مهم همه شرایط لازم را در حد بضاعتی كه در فدراسیون داریم، مهیا كرده ایم.
باقرزاده با اشاره به اینكه مجتبی عابدینی در المپیك ریو در یك قدمی مدال از دستیابی به آن بازماند، خاطرنشان كرد: مدال المپیك تنها افتخاری است كه جای آن در كلكسیون افتخارات فدراسیون شمشیربازی خالی است. ما مدال بازی های آسیایی، مسابقات قهرمانی آسیا و مدال جام جهانی را داریم. در رقابت های قهرمانی جهانِ اخیر هم توسط عابدینی صاحب مدال شدیم. ازاین رو حالا فقط مدال المپیك را كم داریم كه برای محقق شدن آن همه كار كرده ایم.
وی خاطرنشان كرد: ملی پوشان اسلحه سابر در اردوی آماده سازی هستند. آنها طی ماه های گذشته به تمام رویدادهایی كه باید، اعزام شدند. ضمن اینكه ملی پوشان تمریناتشان را زیر نظر ماساژور، بدنساز و روانشناس پیگیری كردند؛ فاكتورهایی كه برای آماده سازی بهتر و كامل تر نیاز است. فدراسیون شمشیربازی در حد بضاعتی كه دارد و با وجود بسیاری از كمبودها، تمام شرایط را مهیا كرده تا در توكیو صاحب مدال شویم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به اینكه بودجه این فدراسیون رقم خیلی بالایی نیست، تصریح كرد: ما سال جاری از كمیته ملی المپیك ۸۵۰ میلیون دریافتی داشتیم در حالیكه هزینه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن بیشتر از این رقم شد. همین مثال كافی است به جهت اینكه میزان دخل و خرج فدراسیون مشخص شود. با این وجود هر فاكتوری كه لازم بود را مهیا كرده ایم تا در المپیك توكیو، شمشیربازی یكی از رشته های مدال آور شود. این مورد اهمیت زیادی برای مان دارد به خصوص كه شاید فرصت دیگری برای مان مهیا نشود.
وی با تاكید بر اینكه شمشیربازی ایران در اسلحه سابر از بهترین های جهان است، اظهار داشت: چه فرصتی بهتر از این كه ملی پوشان ما با تركیب حداكثری و آمادگی كامل در المپیك شركت می كنند آنهم با هدایت پیمان فخری كه همه مدال ها در كارنامه دوران مربیگری خود دارد جز همین مدال المپیك. ازاین رو برای من و فدراسیون و ملی پوشان و مربی آنها، المپیك توكیو بهترین فرصت است كلكسیون افتخارات را كامل نماییم.
فضل الله باقرزاده در بخش پایانی گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در شمشیربازی سطح مسابقات قهرمانی جهان به خصوص در سال كسب سهمیه المپیك از خودِ المپیك بالاتر است. مجتبی عابدینی سال جاری در این مسابقات و در رقابت با ۲۰۰ شركت كننده دیگر صاحب مدال شد. ازاین رو می توانیم در المپیك كه ۳۲ نفر در آن حضور دارند هم به مدال دست یابیم. این مهم را دور از دسترس نمی بینیم.


منبع:

1398/10/17
15:06:11
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت