اولیایی:

مجیدی از بین 20 پیشكسوت برگزیده شد

مجیدی از بین 20 پیشكسوت برگزیده شد

مركز اسپرت: مدیرعامل پیشین استقلال معتقد می باشد قوانین سلیقه ای مجلس طی 15 سال قبل سبب شده تا 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس نتوانند مراحل خصوصی سازی را به درستی طی كنند.


كاظم اولیایی، مدیرعامل پیشین استقلال در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط این تیم و انتخاب فرهاد مجیدی بعنوان جاشنین آندره آ استراماچونی اظهار نمود: شرایط به شكلی برای استقلال رقم خورد كه مدیریت باشگاه مجبور بود عاقلانه ترین راه را انتخاب كند؛ پس چاره ای جز انتخاب مربی كه آشنا به وضعیت تیم و شرایط بازیكنان باشد نبود. مجیدی از بین ۱۵ تا ۲۰ مربی پیشكسوتی كه این معیارها را داشتند برگزیده شد و به نظر من هم مجیدی هر چه زودتر باید از باشگاه درخواست كند كمیته فنی را راه اندازی كند، در ضمن داشتن مدیر فنی برای او می تواند كمك بسیار خوبی در ایجاد مسئولیت مشترك باشد.
اولیایی درباره جلسه روز گذشته اش همراه با تعدادی از پیشكسوتان استقلال با مهدی علی نژاد، سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش توضیح داد: ما هم برای عرض تبریك و توضیح شرایط فعلی استقلال رفته بودیم و هم می خواستیم صحبت هایی را درباره خصوصی سازی باشگاه انجام دهیم. مجمع باید فكری به حال باشگاه استقلال كند برای اینكه در قانونی كه ۱۵ سال است توسط مجلس به تصویب رسیده است، نقص هایی وجود دارد. متعجبم مجلس چرا فقط برای خصوصی سازی ۲ باشگاه قانون ویژه تصویب كرده است؟ اگر روال خصوصی سازی مثل تمام ارگان ها، نهادها و كارخانجات كه انجام شده از ظرفیت قانونی اصل ۴۴ استفاده می شد، واگذاری بهتر و سریع تر صورت می گرفت. متذكر می شوم طبق نظر پژوهش های مجلس، واگذاری به صورت پیمان مدیریت مطلوب تر و زودتر به نتیجه می رسد تا این كه چندین قانون متضاد ظرف ۱۵ سال فقط برای این ۲ باشگاه تصویب كند و هیچ كدام از آنها هم قابلیت اجرا نداشته و در صورت اجرایی شدن هم لطمه فراوانی به ورزش كشور و این ۲ باشگاه خواهد خورد.
مدیرعامل پیشین استقلال درباره توافق با یكی دو مربی خارجی قبل از انتصاب مجیدی بعنوان سرمربی استقلال اظهار داشت: من روز گذشته هم به علی نژاد گفتم كه استقلال با شرایط فعلی اش باید سازمان دهی شود یعنی یك مربی ایرانی كه با وضعیت باشگاه آشنا است به همراه كمیته فنی و یك مدیر فنی تیم را رهبری كنند تا بتوان راه استراماچونی را ادامه داد. انتخاب یك مربی خارجی در وسط مسیر اشتباه است برای اینكه مربی خارجی زمان می خواهد تا با تیم آشنا شود و ما این زمان را نداریم. استراماچونی هم با توجه به این كه زودتر از سایر تیم ها، كارش را با استقلال شروع كرد، در چند هفته اول خوب نتیجه نگرفت و زمان برد تا با شرایط تیم و فوتبال ایران آشنا شود.
اولیایی درانتها اظهار داشت: فرهاد مجیدی می تواند استقلال را كمك نماید و راهی كه استراماچونی آغاز نموده بود و را به سرانجام خوبی برساند. مجیدی سرمایه استقلال است و باید كمك گردد. یك دست صدا ندارد و استقلالی ها اگر می خواهند تیم محبوب شان حمایت شود، باید وی را كمك كنند.
منبع:

1398/10/15
13:27:38
5.0 / 5
4883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت