پهلوان زاده در گزارش مركز اسپرت:

حجازی پور نماینده ایران در مسابقات جهانی نبود

حجازی پور نماینده ایران در مسابقات جهانی نبود

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون شطرنج در واكنش به حضور بدون حجاب میترا حجازی پور در مسابقات جهانی اظهار داشت: وی به صورت مستقل و با اقدام شخصی در رقابت ها حضور داشت.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در مورد حضور بدون حجاب میترا حجازی پور در رقابت های قهرمانی جهان كه در مسكو جریان داشت، توضیح داد.
وی اضافه كرد: میترا حجازی پور جز شطرنج بازان ایران است كه از یك سال و نیم پیش خارج از ایران زندگی می كندو ظاهرا قصد بازگشت به كشور را هم ندارد. جهت شركت در رقابت های قهرمانی جهان هم حجازی پور به صورت مستقل اقدام نموده و خود مراحل ثبت نامش را انجام داده بود.
پهلوان زاده اشاره كرد: البته آتوسا پوركاشیان هم تقریباً شرایطی مشابه میترا حجازی پور دارد چونكه او هم خارج از ایران زندگی می كند و از آنجا در رقابت ها حاضر می شود اما این شطرنج باز بسیاری از موارد را رعایت می كند.
رئیس فدراسیون شطرنج تاكید كرد: در كل ایران دو نماینده رسمی در مسابقات جهانی داشت كه سارا خادم الشریعه و آتوسا پوركاشیان بودند، میترا حجازی پور به نمایندگی از ایران در این رقابت ها حضور نداشت. البته این را هم بگویم دو نماینده ایران هم از جانب فدراسیون اعزام نشدند. آنها با هزینه شخصی و به نام ایران در مسابقات بودند. اسناد و مدارك این مساله موجود است.
وی در پاسخ به این پرسش كه «با این اوصاف میترا حجازی پور هم تغییر تابعیت داده است؟» اظهار داشت: او تغییر تابعیت نداده؛ اصلا كسی را نداریم كه در ۱۵۰ سال قبل تغییر تابعیت داده باشد و اینگونه تابعیت خودرا لغو كرده باشد. افراد اقدامی هم بخواهند انجام دهند برای گرفتن تابعیت مضاعف است. میترا حجازی پور هم احیانا در حال گرفتن تابعیت مضاعف است. حجازی پور در فرانسه زندگی می كند.


منبع:

1398/10/14
13:49:49
5.0 / 5
4674
تگهای خبر: رقابت , فدراسیون , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت