كفاشیان:

دعوای ما و كی روش زن و شوهری بود!

دعوای ما و كی روش زن و شوهری بود!

به گزارش مركز اسپرت رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره مسائل مختلفی از زمان ریاست خودش و فعالیتهای فعلی فدراسیون مانند ماجرای ویلموتس توضیح داد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، علی كفاشیان، نایب رییس نخست فدراسیون فوتبال در گفت وگویی تلویزیونی با اشاره به حضور حقوقدان ها در ماجرای قرارداد كی روش اظهار نمود: زمان عقد قرارداد او هم فردی از حقوق بین الملل آمد و قرارداد را دید. یكسری موارد وجود دارد كه از دست فدراسیون و ما خارج است. به كی روش می گفتیم ما پولت را سر ماه می دهیم اما اگر پول هم داشتیم نمی توانستیم آنرا حواله نماییم.

دعوای ما با كی روش، زن و شوهری بود

او در پاسخ به اینكه دعواهایتان با كی روش بر سر همین مبحث بود، افزود: بله، خارجی ها روی پولشان حساس هستند. ما هم معمولا دیر پول را می دادیم. البته دعواهای ما با كی روش زن و شوهری بود. هر روز دعوا می كردیم اما ساختگی بود. یك وقت هایی زورمان به بالاتری ها نمی رسید كه پول بگیریم، ایشان را می انداختیم جلو و می گفت ما نمی توانیم اردو برگزار نماییم و این طور پول را می گرفتیم. عملكرد كی روش خوب و توانمند بود و نازش خریدار بود. البته این ناز گاهی یقه ما را هم می گرفت!

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال كه در برنامه "سلام، بامداد بخیر" تلویزیون صحبت می كرد، در پاسخ به اینكه از تاج كه با تجربه است توقع نمی رفت چنین قراردادی با ویلموتس كه كلا ۴۰ روز در ایران بوده و حالا دنبال غرامت سنگین است ببندد، بیان كرد: نظر خود من این بود كه ویلموتس باید تا آخر مأموریت می ماند. این تعویض مربی جز آسیب خوردن چیزی برای ما نداشت.

كفاشیان در پاسخ به این پرسش كه آیا علیرغم این دو شكست او را حفظ می كرد، اظهار داشت: قرارداد ویلموتس اینگونه بود كه اگر جام جهانی نمی رفت خود به خود فسخ می شد اما كار او باید ادامه پیدا می كرد. به هر حال تا سه نشه بازی نشه! اگر مربی توانمند است و تصمیمی بگیریم باید پای آن بمانیم. مثل رئیس فدراسیون می ماند كه انتخابش می كنند پس از دو سال می گویند برو. بحث رفتن نیست، باید چهار سال بمانی و كار كنی! به من هم خیلی می گفتند برو و البته من هم بیشتر لج می كردم و می ماندم. مثلا تیم امید نتیجه نمی گرفت، می گفتند شما باید بروی. می گفتم می خواستم بروم اما حالا كه گفتید می مانم. درباره علی دایی هم من موافق بودم او بماند اما در جلسه ای كه با هیات رییسه داشتیم به این نتیجه رسیدیم كه شاید با فضایی كه به وجود آمد و باختی كه رخ داد، بهتر است نباشد.

رییس مستعفی فدراسیون فوتبال افزود: كار ویلموتس هم باید ادامه پیدا می كرد و جلو می رفت. كسی كه می رود اگر تیم نتیجه نگیرد می گوید اگر من بودم نتیجه می گرفت، اگر نتیجه بگیرد هم می گوید به خاطر حضور من بوده است! خب چه دلیلی دارد او را برداریم؟ اگر از اول انتخابمان خوب باشد بطور قطع باید او بماند.

عاقل از یك سوراخ دو بار گزیده نمی شود

او در پاسخ به اینكه باردیگر مقرر است رئیس فدراسیون شود، تصریح كرد: رئیس فدراسیون شوم؟ عاقل از یك سوراخ دو بار گزیده نمی گردد و فكر نمی كنم دیگر رئیس فدراسیون شوم.

علی آبادی گفت علی دایی و مایلی كهن تغییر كنند

كفاشیان در ادامه در پاسخ به اینكه آیا رئیس جمهور وقت گفت علی دایی را بركنار كند و همینطور ماجرای انتخاب مایلی كهن، اظهار داشت: نه ما جلسه ای با رئیس جمهور درباره علی دایی نداشتیم. با رئیس وقت سازمان تربیت بدنی جلسه داشتیم كه نظرشان برای تغییر دایی مثبت بود. درباره علی دایی با ریاست وقت سازمان تربیت بدنی جلسه ای داشتیم و درباره مربیان مختلف بحث كردیم و در نهایت با رای گیری به مایلی كهن رسیدیم. رئیس سازمان تربیت بدنی هم بود. آقای علی آبادی علاقمند به فوتبال بود و اطلاعات داشت. وی در جلسات اعمال نظر خاصی نمی كرد. تلفنی گفتند مایلی كهن را بردار. گفتند با عنایت به مسائلی كه پیش آمده و دعواهایی كه شده بهتر است نباشند.

كی روش فهمیده بود نازش خریدار دارد و حال مرا می گرفت

او در ادامه درباره این كه آیا برای برداشتن كی روش هم فشار می آوردند، اظهار داشت: چندین بار صورت گرفت كه زنگ بزنند و بگویند كی روش را بردار. او حمایت قوی از سوی دولت ها می شد و می گفتند او طرفدار دارد و خوب است. ما هم این را فهمیده بودیم گاهی با او دعواهای ساختگی می كردیم. او می گفت می خواهم بروم و می ترسیدند، پول می دادند. از این نظر خیلی خوب بود اما زمان دكتر گودرزی گفتند ایشان باید برود! پیش از عید بود و ما با او بستیم و وی خاطرنشان كرد باشد من می روم و مشكلی ندارم اما او كه به مسافرت رفت و قرار شد قرارداد را فسخ نماییم نظرشان برگشت و گفتند حالا باشد. از سوی گودرزی نماینده آمد و مدیركل حراست آمد. اخلاق كی روش هم اینطوری بود كه از اول جلسه از خاطرات قدیمی اش می گفت و سه ساعت وقت را می گرفت و خسته مان می كرد بعد یك ساعت آخر می خواست نتیجه بگیرد.

رییس سابق فدراسیون فوتبال درباره تأثیر حمله به صفحه رئیس جمهور در بقای كی روش اظهار نمود: بالاخره این مورد هم تأثیر داشت. عده ای در دولت حامی ایشان بودند و او مربی خوب و ارزشمند ای بود اما خیلی ما را اذیت می كرد. او این اواخر فهمیده بود نازش خریدار دارد و حال مرا می گرفت. هیچ وقت سر من داد نزد و اینقدر تربیت داشت و محترمانه مرا پرزیدنت خطاب می كرد. اما دو بار اعصاب مرا خیلی خورد كرد. جایی كه شما هیچ چاره ای نداشتید و فقط محتاج كی روش بودید آنجا یقه تان را می گرفت!

كفاشیان اضافه كرد: در برزیل و استرالیا مرا اینقدر اذیت كرد كه به مرز انفجار رسیدم. در استرالیا بازیكنی بود كه دست یا پایش شكست و اسمش یادم نیست. آنجا گفتیم هاشم بیك زاده نباشد و به تهران رجوع كند اما كی روش می گفت نه او باید همین جا بیمارستان برود و خرجش را بدهید. در برزیل می خواستیم به جواد نكونام و تیموریان پاداش بدهیم می گفت چرا از راه من نگفتید و آغاز به حال گیری كرد. من آنقدر عصبانی بودم كه اگر همان موقع یك مربی داشتیم جایگزینش می كردم.

وی درباره قهرشان در برزیل پس از بازی ایران و آرژانتین و دست ندادن با هم اظهار داشت: نه ما قهر نبودیم. ما سخت ترین جا كه قهر بودیم به هم كه می رسیدیم آشتی بودیم و دست می دادیم.

كفاشیان درباره پیامكی كه در خصوص دلتنگی برای كی روش فرستاده بود، بیان كرد: ما دعوا كردیم و قهر بودیم سه چهار روز گذشت گفتم بگذار دلجویی نماییم و درست نیست. نمی دانستم خانمش هم آمده. برای او پیام زدم كارلوس آی میس یو! نگو آن موقع موبایل دست خانمش بوده و گفته این چه كسی است كه به تو گفته آی میس یو! او هم گفته خودت زنگ بزن ببین كیست! تلفنم ۵، ۶ دقیقه بعد زنگ خورد و گفتم بارك الله چه زود تماس گرفت. گوشی را برداشتم و دیدم یك خانم است كه گفت شما؟ گفتم من كفاشیان هستم رئیس فدراسیون. او هم قطع كرد! فهمیدم خانمش شك كرده بود. داستانی بود كه با او داشتیم. بعدها برای تهدید به او می گفتم برایت آی میس یو می فرستم !

سوسك و مارمولك به اردوی بانوان فرستادیم تا ترسشان بریزد

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واكنش به این كه در اردوی بانوان سوسك و مارمولك پیدا شده بود، توضیح داد: بله! ما فرستادیم تا ترسشان بریزد. اغلب كشورهایی كه آنها می رفتند امكاناتشان ضعیف بود و گفتیم نترسند.

او درباره لباس های تیم ملی هم اظهار داشت: نماینده خارجی مان خیلی عصبانی شده بود. لباس ها را شسته بودند، آب رفته بود. یوزپلنگ رویش بود و وقتی آنرا شسته بودند شده بود گربه!

نمی دانم برای چه ۵ سال محروم شدم

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال درباره پنج سال محرومیتی كه كمیته اخلاق برای او بریده است، اظهار داشت: درباره پرونده نمی دانم چه مسائلی صورت گرفت و چه پرونده ای برای من ساختند و پس از این همه خدماتی كه داشتیم چه چیزهایی درست كردند. من نمی دانم و اصلا كاری نكردم.

او درباره ناپدید شدن ۷۰ هزار دلار توضیح داد: چیزی ناپدید نشده است. مثل این می ماند كه معامله ای با كسی می كنی جنسی به او می دهی و به تو چك می دهد اما چك وصول نمی گردد و باید دنبال آن بروی و شكایت كنی. ماجرای ما هم همین بود. شركت ام پی سیلوا برای حق پخش مسابقات انتخابی جام جهانی قبلی به ما پول داده بود. حالا كه اصلا كسی دنبال این قراردادها نیست ولی ما می خواستیم از آب هم كره بگیریم. او ۷۰ هزار دلار را نداد. ما هم قراردادمان را فسخ كردیم. این شركت متعلق به خارج از كشور بود و اگر ما می خواستیم پیگیری حقوقی نماییم باید دو برابر این ۷۰ هزار دلار پول وكیل می دادیم و آخر هم به هیچ جا نمی رسیدیم چون این شركت را منحل كرده و رفته بودند. از راه AFC و فیفا، پیگیری كردیم و به جایی نرسیدیم. جزو اختیارات بنده بود كه شكایت نكنم اما بعدها تبدیل به پرونده شد و دنبال این بودند كه محرومیت بزنند.

كفاشیان در پاسخ به اینكه آیا كمیته استیناف رای كمیته اخلاق را وتو كرده است، اظهار داشت: حالا در استیناف رفته است و دارند بررسی می كنند. مشكلی هم با من ندارند و همه توانمند و خوب هستند. من پشت پرده این قضیه را نمی دانم اما برایم زیاد مهم نیست. چون آنقدر سلامت بودم و به خودم اطمینان دارم كه سرم را بالا می گیرم.

عده ای از نمایندگان خواهان بركناری من بودند اما خودشان به اختلاف خوردند و بی خیال شدند

كفاشیان در ادامه درباره این مورد كه او كسی بود كه همه می خواستند از ریاست فدراسیون بركنارش كنند، اظهار نمود: بله آن افراد ۸، ۹ نفر شدند. خاصیت فوتبال همین است. زمانی من در فدراسیون دو و میدانی بودم. دوستی داشتیم كه می گفت تو چرا عوض نمی شوی؟ گفتم هركسی می آید، اول رئیس فدراسیون فلان ورزش را عوض می كند، بعد سراغ كشتی می رود و رئیس فدراسیون های دیگر، بعد كه به ما می رسد خودش عوض می شود. با آقای سعیدلو رئیس وقت سازمان تربیت بدنی دوست بودم. می گفت همه نماینده ها می گفتند تو باید عوض شوی. گفتم چه كسی را می خواهید بیاوری؟ سر همین دعوایشان شد و گفتند همین كه هست بماند. متاسفانه این اعمال نظرها و صحبت ها وجود دارد. من روزی كه وارد معاونت وزارت ورزش شدم، فوتبال را هم خیلی دوست نداشتم. من پایم به توپ نخورده بود و دو میدانی كار بودم. البته بچگی با توپ پلاستیكی بازی می كردیم.

او اضافه كرد: وقتی به معاونت ورزشی آمدم، دیدم ۹۴، ۹۵ درصد جامعه ما در فوتبال است و بیشتر هم علاقمند به استقلال و پرسپولیس هستند و بهتر است به پشتیبانی از فوتبال كه مردم دوست دارند بپردازیم.

ویلموتس آب زیركاه بود

وی درباره استراماچونی اظهار داشت: او چهره استقلال است. ما از همین جا باید قدر آقای كی روش را بدانیم. خدا شاهد است ۶ ماه ۸ ماه حقوق او را نمی دادیم اما به او می گفتیم پول هست و در راه گیر كرده و قبول می كرد اما كسی كه درك نمی كند و با ما همراه نمی گردد بهتر است نباشد! مثلا ویلموتس حرف نمی زد اما آب زیركاه بود. كی روش هم داد و حرفش را می زد ولی "رو" بود.

1398/10/12
10:58:32
5.0 / 5
4764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت