شگفتی سازهای ۲۰۱۹

شگفتی سازهای ۲۰۱۹

به گزارش مركز اسپرت در سال ۲۰۱۹ برخی تیم ها فراتر از انتظار ظاهر شدند و توانستند شگفتی ساز شوند.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از آس، ۲۰۱۹ سال حكمرانی لیورپول یورگن كلوپ بود كه توانست قهرمان اروپا و جهان شود. همینطور سلطه بارسلونا در لالیگا، اینتر بعنوان رقیب اصلی یوونتوس در سری آ ایتالیا دیده شد. پاری سن ژرمن همچنان نشان داد یكی از شانس های قهرمانی لیگ قهرمانان اروپاست و منچسترسیتی كه فاتح لیگ برتر ۱۹-۲۰۱۸ شد شروع خوبی در فصل جدید نداشت.

در این سال برخی تیم ها بر خلاف انتظار عمل كردند و توانستند در رقابت های ملی و بین المللی بدرخشند. سال ۲۰۱۹ به خاطر آژاكس تن هاگ كه با بازی هایش همه را عاشق فوتبال كرد، تاتنهام كه برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان رسید و اینتراخت كه با بازی جذاب و تماشایی اش در لیگ اروپا تا یك قدمی فینال رسید و در پنالتی مغلوب چلسی شد در تاریخ ماندگار خواهد شد.

با این حال ۲۰۱۹ سال ختافه ای خواهد بود كه تحت هدایت خوسه بوردالاس توانست بهترین رتبه اش را در لالیگا به دست آورد و به لیگ اروپا صعود كند. آتالانتا گاسپرینی، تیم دیگری بود كه درخشید و توانست فصل ۱۹-۲۰۱۸ سری آ را با قرار گرفتن در رتبه سوم به پایان برساند و با یك بازگشت تاریخی در لیگ قهرمانان به یك هشتم نهایی صعود كند. لایپزیگ رانگنیك (تا ژوئن) و ناگلسمن (سرمربی كنونی تیم آلمانی) به پیشرفت خود در بهترین رقابت های اروپایی ادامه می دهد و در بوندسلیگا سال قبل توانست سوم شود.

ختافه: لمس آسمان با دستان بوردالاس

۲۰۱۹ بهترین سال تاریخ باشگاه ختافه بود. تیم جنوب شهر مادرید با هدایت بوردالاس در مدت سه سال متحول شد. سرمربی اسپانیایی زمانی به ختافه رفت كه این تیم در دسته دو حضور داشت اما توانست بهترین رتبه را در فصل ۱۹-۲۰۱۸ برای تیمش به ثبت برساند. ختافه با ۵۹ امتیاز در رتبه پنجم قرار گرفت و با فینال كوپا دل ری فاصله ای نداشت اما در نهایت مغلوب والنسیا شد.تیم بوردالاس در یك سال توانست ۶۴ امتیاز در لالیگا به دست آورد. این اتفاق تاریخی به حساب می آید كه هیچگاه رخ نداده بود. ختافه در سه رقابت مختلف (لالیگا، كوپا دل ری و لیگ اروپا) ۵۰ بازی انجام داد، ۲۴ پیروزی به دست آورد و ۱۴ بار متوقف گردید. همینطور ۱۲ شكست را تجربه نمود. این تیم ۷۰ گل به ثمر رساند و ۵۰ گل دریافت كرد. در ۲۲ بازی دروازه اش را بسته نگه داشت. دو بازیكن ختافه در رقابت های ملی در سال ۲۰۱۹ جزو بهترین گلزنان محسوب می شوند. خایمه ماتا و آنخل رودریگس هر یك به تنهایی ۱۸ گل به ثمر رساندند. همینطور خورخه مولینا ۱۶ بار گلزنی كرد. آبی ها لالیگا را در این سال با قرار گرفتن در رتبه ششم به پایان رساندند و به مرحله یك شانزدهم نهایی صعود كردند (حریف این تیم در این مرحله آژاكس است). ۲۰۱۹ سال آبی برای ختافه بود.

آژاكس: تن هاگ با گروهی از پسران شجاع تاریخ سازی كرد

آژاكس ۲۰۱۹ همیشه در یاد عاشقان پادشاه ورزش ها خواهد ماند. تیم هلندی با حضور بازیكنانی همچون دی لیخت، دی یانگ، تادیچ، زیاش به خاطر عملكردش در لیگ قهرمانان برای همیشه در تاریخ خواهد بود. یك گروه تشكیل شده از بازیكنان جوان، باهوش و شجاع توانست رئال مادرید، قهرمان سه دوره پی در پی این بازی ها را كنار بزند. همینطور یوونتوس كریستیانو رونالدو را شكست دهد. آین تیم تنها با فینال چند ثانیه فاصله داشت اما لوكاس مورا در آخرین فرصت بازی نتیجه را ۳ بر صفر به نفع تاتنهام كرد تا تیم انگلیسی به دیدار نهایی صعود كند.آژاكس تن هاگ لیگ ۱۹-۲۰۱۸ هلند را در حالی فتح كرد كه توانست در یك سال ۸۳ امتیاز به دست آورد. این تیم در سال ۲۰۱۹ توانست ۱۶۳ گل به ثمر برساند كه یك ركورد در تاریخ باشگاه به حساب می آید. علیرغم این كه آژاكس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰-۲۰۱۹ حذف شد اما سال جدید برای این تیم جذاب خواهد بود. این تیم فرصت دارد باردیگر در لیگ هلند قهرمان شود و قهرمانی در لیگ اروپا را تجربه كند.

تاتنهام: از فینال لیگ قهرمانان در واندا متروپولیتانو تا مورینیو

تیم لندنی سال ۲۰۱۹ را با مائوریتسیو پوچتینو آغاز كرد، ورزشگاه جدیدش را افتتاح نمود، فصل ۱۹-۲۰۱۸ را با شكست در فینال لیگ قهرمانان به پایان رساند و در نهایت ژوزه مورینیو را بر نیكمت خود دید.تاتنهام بعد از پشت سر گذاشتن دورتموند، شكست سیتی به لطف گل یورنته و حذف آژاكس در دقیقه ۹۳، به فینال لیگ قهرمانان صعود كرد و توانست تاریخ سازی كند. سون هیونگ مین برجسته ترین بازیكن تیم لندنی در این رقابت ها بود. تاتنهام در فینال مغلوب لیورپول شد. این تیم در سال ۲۰۱۹ توانست ۴۹ امتیاز در لیگ برتر به دست آورد. همینطور هری كین (بهترین گلزن) را با ۲۲ گل در اختیار داشت.

آتالانتا: سال اوج پسران گاسپرینی

سال ۲۰۱۹ به آتالانتا جان پیرو گاسپرینی تعلق داشت. تیم ایتالیایی با قرار گرفتن در رتبه سوم سری آ در فصل ۱۹-۲۰۱۸ تاریخ سازی كرد و توانست سهمیه لیگ قهرمانان را به دست آورد. آتالانتا بیشتر از دیگر تیم های كالچو در سال ۲۰۱۹ امتیاز به دست آورد (۶۹).تیم ایتالیایی كه ایلیچ و پاپو گومس را در اختیار دارد از مهره های كلیدی همچون لویس موریل و روسلان مالینوسكی بهره می برد. آتالانتا در لیگ قهرمانان همچنان تاریخ سازی می كند و به اولین تیمی در تاریخ این بازی ها تبدیل شد كه در چهار بازی تنها یك امتیاز به دست آورد اما توانست به یك هشتم نهایی صعود كند. شاگردان گاسپرینی در آخرین بازی شان شاختار را ۳ بر صفر شكست دادند و در مرحله بعد باید به مصاف والنسیا بروند. آنها در سری آ با كسب ۳۱ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارند.

اینتراخت: رنگ تازه در آسمان اروپا

تیم آلمانی در نیمه اول سال ۲۰۱۹ خیلی خوب عمل كرد به خصوص در لیگ اروپا. اینتراخت با حضور بازیكنانی همچون یوویچ و ربیچ از تیم هایی همچون شاختار، اینتر و بنفیكا عبور كرد و تنها چلسی مانع پیشروی این تیم به فینال شد. اینتراخت در پنالتی ها از تیم انگلیسی شكست خورد.اینتراخت كه بوندسلیگا را با قرار گرفتن در رتبه هفتم به پایان رساند از بازیكنانی همچون آنته ربیچ، لوكا یوویچ، سباستین هالر و میات گاسینوویچ بهره می برد. یوویچ كه حالا بازیكن رئال مادرید است برای تیم سابقش در پنج ماه یازده گل به ثمر رساند. اینتراخت در سال ۲۰۱۹ توانست ۴۲ امتیاز به دست آورد. این تیم سال را با قرار گرفتن در میانه جدول بوندسلیگا به پایان رساند و توانست به یك شانزدهم نهایی لیگ اروپا صعود كند. حریف این تیم در این مرحله سالزبورگ خواهد بود.

لایپزیگ: ورنر رهبری گاوهای قرمز را بر عهده داشت

۲۰۱۹ برای لایپزیگ هم سال بزرگی بود. تیم رالف رانگنیك فصل ۱۹-۲۰۱۸ را با رتبه سوم در بوندسلیگا به پایان رساند و توانست با یك بازی قابل توجه، جذاب و كامل در خط میانی به لطف حضور بازیكنانی همچون كمپل، هایدارا، فورسبرگ، سابیتسرو ورنر به فینال جام حذفی آلمان برسد.یولیان ناگلسمن كه از سال ۲۰۱۹ هدایت تیم آلمانی را بر عهده گرفت به بهترین شكل فصل را آغاز كرد. لایپزیگ حالا صدرنشین بوندسلیگا است و بعنوان صدرنشین به یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود كرد. این تیم باید در این مرحله به مصاف تاتنهام برود. تیمو ورنر ستاره این تیم سال فوق العاده ای را پست سر گذاشت و ۳۰ گل به ثمر رساند (در همه رقابت ها). همینطور ۱۶ پاس گل داد.
1398/10/09
13:42:22
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت