آغاز تمرینات با وزنه؛

نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیك می رسد

نوروزی: نمی توانم با قاطعیت بگویم سهراب مرادی به المپیك می رسد

مركز اسپرت: رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی می گوید در مورد وضعیت سهراب مرادی پس از جراحی و اینكه می تواند برای المپیك توكیو به آمادگی كامل برسد یا نه، نمی توانم اظهارنظر دقیقی داشته باشم.غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه برای ادامه روند درمانی سهراب مرادی دیگر نیازی به حضور وی در آلمان نیست، اظهار داشت: بنا بر این قرار بود حداكثر تا امروز به كشور باز گردد تا در تهران و زیر نظر متخصصان داخلی پیگیر روند درمانی خود باشد.
وی با اشاره به اینكه مرادی از چند روز پیش تمرینات با وزنه را آغاز نموده است، افزود: تا قبل از آن، مرادی با انجام فیزیوتراپی به بهبود كتف لطمه دیده خود كمك می كرد. الان هم به صورت خیلی سبك، تمرین با وزنه را انجام می دهد. او باید در تهران هم همین روند تمرینی را دنبال كند و همچنان هم زیر نظر متخصصان باشد تا به مرور بهبودی كامل حاصل شود.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی در مورد «شرایط سهراب مرادی برای حضور در المپیك با عنایت به جراحی كه روی كتفش انجام شده است»، اشاره كرد: طبق اطلاعات من و تا زمان المپیك، دو مرحله رقابت های انتخابی دیگر در وزنه برداری برگزار می گردد كه مقرر است سهراب مرادی در آنها شركت داشته باشد. مرحله اول آبان ماه امسال و مرحله دوم اردیبهشت ماه سال آینده است. در مسابقات آبان ماه صرفِ حضور برای سهراب مرادی اهمیت دارد اما در رقابت های سال آینده او می خواهد وضعیت خودرا برای المپیك قطعی كند.
نوروزی در این رابطه اشاره كرد: تا سال آینده فرصت خوبی وجود دارد. بر همین مبنا پزشكان آلمانی تاكید داشتند كه سهراب مرادی می تواند تا آن زمان و در كل تا زمان المپیك به بهبودی و آمادگی لازم برسد اما من نمی توانم در این مورد با قاطعیت اظهارنظری داشته باشم به خصوص كه شرایط وزنه برداری به خاطر بالابردن وزنه هایی با سنگینی زیاد، متفاوت از سایر رشته ها و ورزشكاران شان است.
وی در ادامه اظهار داشت: وزنه برداری مانند سهراب مرادی وقتی به آمادگی كامل می رسد كه بتواند وزنه ای سنگین تر از ۲۰۰ كیلوگرم را بالای سر ببرد. این مساله شوخی نیست، سهراب از ناحیه كتف لطمه دیده و باید به قدری بهبود پیدا كند كه بالا بردن وزنه مشكل باردیگر ای برایش ایجاد نكند. اینكه روند درمان و تمرینات را با لحاظ كردن ملاحظات لازم و زیر نظر متخصصان دنبال كند، بسیار تعیین كننده است.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی اظهار داشت: با همه این شرایط آلمانی ها بر بهبودی او تا المپیك تاكید دارند من هم نظری امیدواركننده دارم اما نه با قاطعیت؛ فقط امیدوارم روند درمان بدون مشكل جدید دنبال شود تا كاروان ایران از وجود و حضور سهراب مرادی در المپیك بهره مند شود و در عین حال مشكلی سلامتی وی را تهدید نكند.
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر سهراب مرادی وزنه بردار دسته ۸۴ كیلوگرم ایران دو ماه پیش در جریان تمرینات تیم ملی از ناحیه كتف چپ گرفتار لطمه دیدگی جدی شد بطوریكه سفر به آلمان و پیگیری درمان زیر نظر متخصصان این كشور برای وی تجویز شد. نتیجه این سفر انجام عمل جراحی پس از یك دوره درمانی كوتاه بود چونكه پزشكان آلمانی برای درمان قطعی سهراب مرادی از تزریق آمپولی كه از آمریكا رسیده بود به نتیجه نرسیده بودند. جراحی سهراب مرادی ۲۹ مردادماه انجام شد.


منبع:

1398/06/20
23:01:51
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت