گلایه ملی پوش دوچرخه سواری از برگزاری اردوی انتخابی در هوای آلوده

گلایه ملی پوش دوچرخه سواری از برگزاری اردوی انتخابی در هوای آلوده

به گزارش مركز اسپرت در شرایطی كه هوای این روزهای تهران به شمارش افتاده است و فعالیت ها و مسابقات ورزشی ضرر دارد، فدراسیون دوچرخه سواری مسابقات انتخابی خویش را یكی بعد از دیگری برگزار می كند!به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، هوای این روزهای پایتخت به علت بالا رفتن غلظت آلاینده ها برای بیشتر گروه های سنی ناسالم می باشد و یكی از سفارش های كارشناسان سلامت عدم برگزاری مسابقات ورزشی در فضای باز و سفارش به تعطیلی رویدادهاست چون كه این هوا می تواند برای ورزشكاران ضرر داشته باشد.
به تبع این مساله هیأت فوتبال استان تهران هم تمامی مسابقات فوتبال در سطح پایتخت را تا اطلاع ثانوی لغو و به زمان دیگری موكول كرد. البته شرایط برگزاری اردو و مسابقات بسته به شكل و فضا و زمان و مكان آن می تواند از جانب فدراسیون های ورزشی تصمیم گیری شود كه تعطیل شده یا ادامه داشته باشد.
یكی از رشته هایی كه تمرین یا مسابقه آن در فضای باز برگزار می گردد دوچرخه سواری است. این روزها برنامه های این فدراسیون طبق روال قبل در حال انجام می باشد. چهارشنبه هفته قبل مسابقه انتخابی تیم ملی كراس كانتری مردان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در پارك چیتگر برگزار گردید. امروز سوم دی ماه هم مسابقه دانهیل در دارآباد برگزار گردید و فردا چهارشنبه چهارم دی ماه مقرر است دیدارهای انتخابی تیم كوهستان زنان در محل پارك چیتگر دنبال شود.
فرانك پرتو آذر بانوی دوچرخه سوار كوهستان كشورمان و دارنده مدال قهرمانی آسیای این رشته از شرایط و زمان برگزاری این رویداد در این آب و هوا گلایه مند است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان كرد: من تمرینات خویش را در شیراز دنبال می كنم. هوای شیراز به نسبت شهرهای دیگر بهتر است. مقرر است فردا چهارشنبه مسابقه انتخابی تیم كوهستان در تهران و در پارك چیتگر برگزار گردد و آن هم در شرایطی كه هوای تهران آلوده است. من به شخصه به شرایط آب و هوایی بسیار حساس هستم. هر زمان كه در چنین موقعیتی در تهران بوده ام و تمرین و مسابقه داشته ام سردرد گرفته ام و این شرایط در مسابقه من تأثیرگذار بوده است.
وی افزود: اگر قرار باشد هوای فردا بد باشد در مسابقه ام تاثیر بد خواهد گذاشت. این مسابقه انتخابی و داخلی است و تنها ۵ تا ۶ نفر در آن حاضر هستند و به نظرم مساله ای نبود كه نتوانند آنرا عقب بیاندازند چون كه از بین حاضران همه ساكن تهران بوده و تنها كسی كه از شهرستان به تهران آمده من هستم.
دارنده مدال آسیایی كوهستان كه یكی از امیدهای این رشته برای كسب مدال آسیایی و سهمیه المپیك هم محسوب شده و می شود، تصریح كرد: به شدت نگران این هوا هستم كه پس از آن عوارضش برای من بماند.
اما برعكس اظهار نظر پرتو آذر، سلگی دبیر فدراسیون نظر دیگری دارد. سلگی در گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر اظهار داشت: این مسابقه در پارك چیتگر بوده و بیشتر از یك ساعت طول نمی كشد. بیشتر مسابقاتی كه لغو شده مانند فوتبال در فضای شهری هستند كه شاخص آلودگی بالاتری دارند اما ما وضعیت پارك چیتگر را بررسی كردیم و شرایط آب وهوایی این منطقه بهتر است. این رویداد انتخابی تیم ملی بوده و كلاً ۵ تا ۶ نفر در آن حاضر هستند و كشوری نیست.
وی در مورد مسابقه انتخابی تیم دانهیل مردان هم اظهار داشت: این مسابقه امروز در دارآباد برگزار گردید و كلاً سه دقیقه طول كشید!
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، تیم ملی دوچرخه سواری كوهستان خویش را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیای ۲۰۲۰ تایلند برگزار می نماید. این مسابقه بهمن ماه برگزار می شود.

1398/10/05
15:27:23
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت