استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲

استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲

مرکز اسپرت: استقلال در فصل 03-1402 با وجود عملکرد درخشانی که داشت اما به خاطر درگیری کادر فنی و مدیریت باشگاه نتوانست به هیچ جامی برسد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، استقلال در لیگ بیست و سوم درخشان در بحث فنی و پرحاشیه در مباحث غیرفنی ظاهر شد. آبی پوشان در آخر یک ماراتن ۳۰ هفته ای در هفته بیست و هشتم بالای جدول رده بندی را به پرسپولیس داد و در نهایت با ۶۷ امتیاز و یک امتیاز کمتر نسبت به شاگردان اوسمار به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر رسید.

شاگردان جواد نکونام در جام حذفی هم نتوانستند به جام برسند و در بازی ای که شاهد درخشش منتظر محمد، بازیکن ریجکتی جواد نکونام بودند با نتیجه ۲ بر صفر مقابل مس رفسنجان شکست خوردند و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند.
مقایسه آماری عملکرد استقلال با فصول قبل
استقلال در فصلی که گذشت به نخستین تیمی تبدیل شد که ۶۷ امتیاز کسب کرده اما قهرمان نشده است. این رکورد در لیگ های ۱۶ تیمی در اختیار سپاهان لیگ بیستم بود که در آن فصل ۶۵ امتیاز به دست آورده بود. عملکرد تیم نکونام در لیگ بیست و سوم با وجود درخشان بودن، با حواشی مختلفی که بیشتر توسط خود نکونام بوجود آمد، تحت تاثیر قرار گرفت.

کسب ۶۷ امتیاز در لیگ بیست و سوم موجب شد که تیم جواد نکونام به دومین عملکرد برتر استقلال در ادوار لیگ برتر تبدیل گردد. بهترین رکورد استقلال در ادوار لیگ برتر به لیگ بیست و یکم برمی گردد که فرهاد مجیدی بدون باخت و با ۶۸ امتیاز با استقلال قهرمان شد.

استقلال در لیگ بیست و سوم ۱۹ برد کسب نمود که از این نظر با بهترین رکورد استقلال در ادوار ۱۶ تیمی لیگ برتر (لیگ بیست و یکم) برابری کرد.


مقایسه ارزش استقلال نسبت به لیگ بیست و دوم
ترانسفر مارکت ارزش تیم استقلال را در آخر لیگ بیست و سوم ۱۳ میلیون و ۵۳۰ هزار یورو برآورد کرده است. استقلال از این نظر نسبت به لیگ بیست و دوم کاهش ارزش داشته است چونکه ارزش آبی ها در فصل ۰۲-۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار یورو رسیده بود.

باارزش ترین بازیکن امسال استقلال جلال الدین ماشاریپوف با یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو و مهرداد محمدی با ارزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو بودند.


ترین های انفرادی استقلال در لیگ بیست و سوم
مهرداد محمدی امسال با ۸ گل زده و ابوالفضل جلالی با ۱۰ پاس گل، بهترین های استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲ بودند. خشن ترین بازیکن استقلال در لیگ بیست و سوم امید حامدی فر با دریافت ۹ کارت زرد بود. او باوجود کارت های زرد پرتعدادی که از داور گرفت اما با کارت قرمز مواجه نشده است.

استقلال امسال چهره جدید و جوانی به عنوان پدیده به فوتبال ایران معرفی نکرد اما در میان همه بازیکنان، شاید بتوان به ابوالفضل جلالی ۲۵ ساله لقب پدیده استقلال را داد چونکه او بعد از دو فصل پرتزلزل در ترکیب استقلال، امسال جایگاه ثابتی در پست وینگ بک آبی ها به دست آورد و توانست عنوان آقای پاس گلی لیگ برتر را بطور مشترک با ریکاردو آلوس کسب کند.


مهم ترین حواشی استقلال در لیگ بیست و سوم
همانطور که گفته شد، عملکرد خوب استقلال در لیگ بیست و سوم با حواشی وقت و بی وقت آبی ها تحت تاثیر قرار گرفت. این حواشی از همان ابتدای فصل و با اختلاف شدید جواد نکونام و علی خطیر شروع شد. این اختلاف در نهایت موجب شد که علی خطیر بعد از بازی با تراکتور در هفته بیست و پنجم لیگ برتر در جلسه فوری هیات مدیره برکنار شود و فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی شود.

شاید بتوان اظهار داشت که اختلاف بین نکونام و خطیر منجر به گرفته شدن دو جام از استقلال شد چونکه همین اختلاف موجب شد که نکونام حضور منتظر محمد و اوستون اورونوف در استقلال را منتفی کند. این دو تصمیم موجب شد که درخشش منتظر محمد در ترکیب مس رفسنجان منجر به حذف آبی ها در جام حذفی شود. از جانب دیگر بعد از منتفی شدن حضور اوستون اورونوف در استقلال توسط جواد نکونام، این ستاره ازبکستانی به پرسپولیس رفت و با ۶ گلی که برای تیم اوسمار زد، حداقل ۹ امتیاز برای پرسپولیس در راه قهرمانی در لیگ برتر کسب نمود.

به جز حواشی بین نکونام و خطیر، مهم ترین اتفاق در استقلال فصل ۰۳-۱۴۰۲ انتقال مالکیت این باشگاه از وزارت ورزش به هلدینگ خلیج فارس بود. با پایان فصل هنوز تکلیف ماندن یا نماندن جواد نکونام برای لیگ بیست و چهارم معین نیست.


1403/03/29
08:34:57
0.0 / 5
159
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت