مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

پرده برداری از پرونده مالی خزانه دار فدراسیون دوچرخه سواری

پرده برداری از پرونده مالی خزانه دار فدراسیون دوچرخه سواری

مرکز اسپرت: مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه سواری بعد از وقفه ای چند ساله در حالی انجام شد که در این جلسه از پرونده عجیب مالی خزانه دار فدراسیون رونمایی گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری بعد از وقفه ای نزدیک به سه سال با حضور اعضاء در سالن فارسی آکادمی کمیته ملی المپیک و به ریاست محمد شروین اسبقیان معاون وزارت ورزش و جوانان و مهین فرهادی زاد به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک انجام شد.
در این مجمع گزارشی از ماجرای پرونده مالی خزانه دار اسبق این فدراسیون بعد از دو سال، مشکلات مالی فدراسیون، پرداخت بدهی های بین المللی و بدهی های مربوط به ساختمان نیمه کاره فدراسیون ارائه گردید.

در این مجمع خزانه دار فدراسیون دوچرخه سواری گزارشی را از وضعیت مالی پارسال ارائه نمود. نکته قابل توجه در ارائه این گزارش، رونمایی از پرونده مالی خزانه دار اسبق فدراسیون و افزایش بدهی ساختمان نیمه کاره ی فدراسیون دوچرخه سواری بود که اسبقیان هم در واکنش به این مسائل پرسش هایی را از رییس فدراسیون پرسید.

رسول اسدی رییس فدراسیون دوچرخه سواری درباب پرونده خزانه دار اسبق این فدراسیون اظهار داشت: خزانه دار قبلی ۹ سال کارمند فدراسیون بود و ما به او مشکوک شده بودیم. در حالیکه من در اجلاس کنفدراسیون آسیا بودم بوسیله آقای اسلامی متوجه شدم که از حساب فدراسیون پول برداشت می شده، این در حالی بود که توکن در اختیار من و آقای اسلامی بود. بعد از بررسی و استقرار حراست متوجه شدیم که خزانه دار اسبق فدراسیون دست به جعل نامه زده و پول برداشت می کرده است.

وی افزود: بوسیله مراجع قضایی پیگیر پرونده هستیم. این گردش مالی از سال ۱۴۰۰ بوده و متوجه شدیم خزانه دار پول ها را پیش از پرداخت به طلبکارها وارد حساب های مختلف همچون همسر خود می کرد. هم اکنون هم پرونده او درحال جریان است.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری همین طور درباب بدهی های گذشته فدراسیون دوچرخه سواری هم بیان داشت: ما در فدراسیون همیشه بدهکار بودیم. پیش از دریافت پول قول آنرا به طلبکارها داده بودیم. پول هم از حساب برداشت می شد و ما فکر می کردیم خزانه دار مطابق برنامه ریزی قبلی پول را به حساب طلبکارها واریز کرده است اما در نهایت وی با ترفندهای مختلف سندسازی می کرد و هر زمان خودم می خواستم کار را انجام دهم به بهانه و راههای مختلف اجازه این کار را به من نمی داد.

وی افزود: آقای داوری و رشیدی چون دوره کوتاه مدتی در فدراسیون بودند، متوجه این اتفاقات در خزانه داری نشدند و پس از انتخابات که فدراسیون کمی به آرامش رسید متوجه ماجرا شدیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه این مجمع در مورد ساختمان نیمه کاره ی فدراسیون هم اظهار داشت: دو واحد فدراسیون در خیابان ورزنده را به فروش رساندند و در زمین استیجاری مجموعه آزادی یک ساختمان نیمه کاره تحویل فدراسیون بعدی شده است. ما متوجه شدیم ۸ میلیارد تومان بدهی برای همین ساختمان نیمه کاره داریم و ۱۰ میلیارد تومان هم نیاز داریم تا بتوانیم ساختمان را تکمیل نماییم.

در واکنش به این مسئله اسبقیان معاون وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: بدهی الان افزوده شده و این یک ایراد اساسی است. حتما تشریف بیاورید در مورد آن صحبت نماییم و پیگیری کنید تا تعیین تکلیف شود. خیلی بد است بدهی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، ۸ میلیارد شده است. ما باید مدیریت نماییم که این اتفاقات نیافتد. این لطمه زننده است. ورزشکاران ما در روستاها کتانی ندارند اما الان فدراسیون باید ۸ میلیارد جریمه بپردازد!

وی افزود: ایراد اساسی این است کسی که سرپرست می شود فکر می کند نباید دنبال پرداخت بدهی باشد. سرپرست هم مسئول است و باید تلاش کند این موضوعات و مشکلات را حل کند. ما هم کمک می نماییم تا مشکلات حل شود. انتظارم این است برای پرداخت بدهی فشار به اعتبارات دولتی نیاورید که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بپردازند بلکه باید بوسیله اسپانسر تامین اعتبار شود.

وی تصریح کرد: حتما امسال بدهی را تعیین تکلیف کنید و کم کم شروع کنید تا ساختمان جدید هم ساخته شود.

1403/03/28
12:42:15
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت