عیدیان در گفت وگو با مركز اسپرت:

طلا گرفتن در غرب آسیا سخت نبود

طلا گرفتن در غرب آسیا سخت نبود

مرکز اسپرت: به گزارش مرکز اسپرت، ملی پوش دوی ۴۰۰ متر با مانع ایران اظهار داشت: کیفیت مسابقات غرب آسیا پایین بود بنابراین رسیدن به مدال و قهرمانی برای دونده های ایران کار دشواری به شمار نمی آمد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، رقابت های دوومیدانی قهرمانی غرب آسیا روزهای ۹ تا ۱۳ خرداد به میزبانی شهر بصره عراق برگزار شد و تیم ایران با ۴۲ ورزشکار در این مسابقات شرکت کرد. در انتها این رقابت ها تیم ایران با کسب ۴۰ مدال شامل ۲۱ طلا، ۱۶ نقره و سه مدال برنز قهرمان شد. بعد از پایان این رقابت ها فدراسیون دوومیدانی به مدال آوران طلایی و قهرمان مسابقات قهرمانی غرب آسیا یک سکه بهار آزادی، ورزشکاران نایب قهرمان یک نیم سکه و ورزشکاران برنزی یک ربع سکه بهار آزادی اهدا کرد.
نازنین فاطمه عیدیان، نماینده دوی ۴۰۰ متر ایران که در این مسابقات موفق به کسب مدال طلا شد؛ درمورد کیفیت رقابت های غرب آسیا عنوان کرد: تیم های خوبی حضور داشتند ولی سطح فنی رقابت ها آنقدر بالا نبود که رسیدن به مدال طلا برای دونده های ایرانی سخت باشد. اگر نتایج به دست آمده را هم بررسی نماییم می بینیم که حدودا تمام دختران دونده ایرانی در غرب آسیا به مدال رسیدند.
وی ضمن اشاره به عملکرد خود در این دوره از مسابقات اظهار داشت: پیش از مسابقات به سبب این که نام مربی من از فهرست اعزام خط خورد تمرکزم را از دست دادم و تصمیم داشتم فقط در یک ماده شرکت کنم؛ اما وقتی به بصره رسیدیم کمی شرایط برایم تغییر نمود و نظرم این شد که در هر سه ماده مسابقه بدهم. عملکرد خوبی داشتم. معتقدم در دوی ۴۰۰ متر با مانع خیلی بهتر از این می شد نتیجه گرفت من هم اکنون رکورد دار جوانان ایران در این ماده هستم و انتظار خودم بیشتر از اینها بود.

دختر تاریخ ساز ایران در رقابت های قهرمانی آسیای دبی در پاسخ به این پرسش که میزبانی عراق از مسابقات غرب آسیا چطور بود؟ اظهار داشت: به نظرم کمی ضعیف بودند. البته تیم ایران هتل خوبی داشت و در همین چهار روز حضورمان در بصره از نظر اسکان و غذا همه چیز کیفیت مطلوبی داشت. فقط نوع برگزاری مسابقات اذیت کننده بود. مسابقات زیادی را اعزام شدیم و اکثرا این گونه است که هر ۱۵ دقیقه یکبار یک اتوبوس از هتل به محل برگزاری رقابت ها وجود دارد اما در بصره فقط ساعت ۵ و ۶ می توانستیم خودمان را به پیست برسانیم که اتفاق خوبی نبود. روزی که مسابقه من ساعت ۹: ۳۰ بود به جای تمرین مجبور بودم خودم را با اتوبوس ساعت ۶ به محل مسابقات برسانم. این وضعیت میزبانی جای گلایه داشت.
وی اضافه کرد: ساده ترین چیزها را بصره در میزبانی رعایت نکرده بود برای مثال برنامه مسابقات کامل به زبان عربی بود و اگر گوگل ترجمه ای وجود نداشت در بعضی ماده ها ممکن بود مسابقات را از دست بدهیم. در بحث اهدای مدال ها شرایط به مراتب بدتر بود. باید خودمان می رفتیم و ورزشکارانی که برای مثال مدال برنز و نقره آن ماده را کسب کرده بودند را پیدا می کردیم و باهم پیگیر اجرای برنامه سکوی مدال شدیم که همین فرایند هم نزدیک به ۲ ساعت زمان می برد.
عیدیان تصریح کرد: در مجموع مسابقات باکیفیت خوبی برگزار نشد و ایران هم که تیم پر تعدادی فرستاده بود مربی به اندازه کافی در کنار ملی پوشان نداشت. در این رقابت ها هر دونده حدودا مربی خودش هم بود که همین مساله در کنار گرمای طاقت فرسای بصره آدم را کلافه می کرد.
وی در انتها تصریح کرد: اعزام خوبی نداشتیم اما برای برگشت از اهواز تا تهران را به صورت هوایی برگشتیم و فدراسیون هم از مدال آوران قدردانی نمود. امیدوارم سایر مسابقاتی که اعزام می شویم با حواشی کمتری همراه باشد تا بتوانیم رکوردهای خوبی را هم به ثبت برسانیم.

1403/03/19
12:06:34
0.0 / 5
149
تگهای خبر: تمرین , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت