برای تعیین تركیب پارالمپیك انجام می شود؛

برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی پارادوومیدانی درغیاب ملی پوشان

برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی پارادوومیدانی درغیاب ملی پوشان

به گزارش مرکز اسپرت، رقابت های پارادوومیدانی قهرمانی کشور در شرایطی برگزار می گردد که ملی پوشان در آن حضور ندارند اما نتیجه این رقابت ها تأثیر مستقیم در نهایی شدن ترکیب تیم اعزامی به پارالمپیک پاریس دارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، انجمن پارادوومیدانی به منظور نهایی کردن ترکیب تیم اعزامی به بازی های پارالمپیک پاریس -متشکل از دوومیدانی کاران جانباز و توان یاب و دوومیدانی کاران نابینا و کم بینا- رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را برگزار می نماید.
این مسابقات در شرایطی برگزار می گردد که تابحال پارادوومیدانی ایران صاحب ۱۶ سهمیه برای بازی های ۲۰۲۴ پاریس شده است، ورزشکارانی که این سهمیه ها را کسب کرده اند در این رقابت ها حضور ندارند و این یعنی برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بدون ملی پوشان.
مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی کشور مورد تایید نهادهای بین المللی پارادوومیدانی است و بدین منظور زیر نظر «طارق» دبیر کل اماراتی کمیته پارالمپیک آسیا (APC) و نماینده کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) برگزار می شود. مسابقات در بحش بانوان ۲۳ خرداد برگزار می گردد و ۲۵ و ۲۶ خرداد هم رقابت های بخش مردان برگزار می گردد.
دستیابی به رکورد نفرات اول تا سوم جهان در قسمت مردان و رکورد اول تا چهارم جهان در قسمت بانوان، ملاک انتخاب پارادوومیدانی کاران از این رقابت ها و قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی است.
انجمن پارادوومیدانی در انتها این رقابت ها و با ارزیابی عملکرد ورزشکاران شرکت کننده و رکوردهای ثبت شده از سوی آنها، ترکیب تیم اعزامی به پارالمپیک پاریس را نهایی می کند.
۱۶ پارادوومیدانی کاری (۳ سهمیه دربخش بانوان و ۱۳ سهمیه در قسمت مردان) که تا به امروز و از حضور در مسابقات جهانی فرانسه موفق به کسب سهمیه برای بازی های پارالمپیک شده اند، به این شرح هستند:
مهدی اولاد (۲ سهمیه پرتاب وزنه و دیسک)، علی پیروج (نیزه)، سجاد نیک پرست (نیزه)، سعید افروز (نیزه)، علیرضا مختاری (وزنه)، رشید مسجدی (وزنه)، الناز دارابیان (دیسک)، الهام صالحی (وزنه)، هاشمیه متقیان _نیزه)، امان اله پاپی (نیزه)، امیر خسروانی (پرش طول)، علی اصغر جوانمردی (وزنه) یاسین خسروانی (وزنه) هادی کائیدی (وزنه) سجاد محمدیان (وزنه) و صادق بیت سیاح (نیزه)


منبع:

1403/03/18
13:10:55
0.0 / 5
156
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت