بهاره امینی:

اخلاق پهلوانی عضو جدا نشدنی ورزش است

اخلاق پهلوانی عضو جدا نشدنی ورزش است

به گزارش مرکز اسپرت، دارنده مدال برنز مسابقات جهانی گرجستان در سال 2023 اظهار داشت: اعتقاد و انسانیت برای من خیلی باارزش تر از کسب مدال طلا بود. باختم در دو مسابقه به خاطر مبارزه نکردن برابر ورزشکار رژیم صهیونیستی شاید سبب افت امتیاز و رنکینگ من شد اما از این مورد رضایت قلبی دارم.


بهاره امینی ورزشکار رشته کاراته در گفتگو با ایسنا، راجع به فرهنگ پهلوانی در ورزش اظهار نمود: به نظر من اولویت در آموزش هر ورزشی باید آموزش پهلوانی باشد که این پهلوانی باید دارای خصوصیاتی همچون صداقت، اخلاق خوب، ایمان و اعتقاد باشد.
وی ادامه داد: اخلاق پهلوانی عضو جدا نشدنی از ورزش است که مربیان باید در آموزش شاگردان خود در هر زمینه ورزشی اول منش پهلوانی را آموزش دهند.
دارنده مدال برنز مسابقات جهانی گرجستان در پاسخ به این پرسش که چطور می شود فرهنگ پهلوانی در ورزش نمود پیدا کند، تصریح کرد: به شخصه تلاش کرده ام تا حد توانم منش پهلوانی را به شاگردانم انتقال دهم تا پیش از اینکه یک ورزشکار خوبی در جامعه باشند یک انسان واقعی و بااخلاق در جامعه باشند. به اعتقاد من برخورد نسل جوان با پیشکسوت ها و یا الگو قرار دادن پهلوانان توسط نسل جدید به ترویج فرهنگ پهلوانی خیلی کمک می نماید.
امینی در انتها همینطور در رابطه با مبارزه نکردن خود برابر ورزشکار رژیم صهیونیستی، اضافه کرد: اعتقاد و انسانیت برای من خیلی باارزش تر از کسب مدال طلا بود، باختم در دو مسابقه پیاپی شاید افت امتیاز و رنکینگ برای من در مسابقات جهانی به دنبال داشت، اما از این مورد رضایت قلبی دارم.
منبع:

1403/02/10
19:07:26
0.0 / 5
258
تگهای خبر: آموزش , پهلوانی , مسابقه , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت