بازگشت زهرا نعمتی به پاراتیروکمان

بازگشت زهرا نعمتی به پاراتیروکمان

به گزارش مرکز اسپرت، سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان از حضور زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی پاراتیروکمان از امروز ۲۵ فروردین اطلاع داد و اظهار داشت: عملکرد زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی و تورنمنت جهانی چک برای حضور در پارالمپیک پاریس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.


میلاد وزیری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: پس از بازی های پاراآسیایی هانگژو چین چون کمانداران اردو و تمرین نداشتند احتیاج به تمرین بیش تر داشتند، ازاین رو برنامه ها را تا پارالمپیک فشرده تر کردیم تا ورزشکاران در شرایط بهتری به پاریس بروند. از طرفی در نخستین اردوی آمادگی متوجه شدم که کمانداران مشکل زیادی در بحث فنی کمان و همینطور نحوه تیر زدن دارند که باید به مرور برطرف شود.
وی اظهار داشت: برپایه ارزیابی که از عملکرد کمانداران در نخستین اردوی آمادگی داشتیم روند آنها صعودی بود اما هدف بر اینست که ورزشکاران را تا تورنمنت جهانی چک و پارالمپیک پاریس آماده نماییم. ازاین رو مطابق برنامه ریزی صورت گرفته ۹ اردو تا پارالمپیک پاریس پیشبینی شده تا ورزشکاران با آمادگی خوبی عازم پارالمپیک شوند.
وزیری همینطور ضمن اشاره به کسب ۷ سهمیه در پاراتیروکمان، اضافه کرد: تلاش بر اینست که با سهمیه کامل در پارالمپیک پاریس حضور پیدا نماییم چون در تمام سهمیه های کسب شده شانس کسب مدال داریم. ازاین رو اگر تمام ورزشکاران که سهمیه کسب کرده اند به پاریس اعزام شوند پیشبینی کسب ۹ مدال در رشته های ریکرو، کامپوند انفرادی و میکس تیم را داریم.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان در پاسخ به این پرسش که شانس کسب مدال در کدام رشته در پارالمپیک پاریس بیشتر است، تصریح کرد: هم اکنون کشورهای صاحب نام در پاراتیروکمان همچون ایتالیا، کره، هند و.. سرمایه گذاری خوبی در این رشته انجام داده اند و از تجهیزات کاملی برخوردار می باشند. البته در پاراتیروکمان ما برعکس المپیکی ها در ریکرو شرایط بهتری برای کسب مدال داریم و اغلب مدال های کسب شده در دوره های گذشته در ریکرو بوده است.
او همینطور ضمن اشاره به حضور زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی پاراتیروکمان، اظهار نمود: دومین اردوی تیم ملی پاراتیروکمان امسال از ۲۵ فروردین در تهران برگزار می گردد و تا ۵ اردیبهشت ادامه می یابد. در این اردو از زهرا نعمتی جهت شرکت در اردو دعوت کردیم و او هم موافقت نمود که در کنار سایر کمانداران در اردو حضور داشته باشد.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان در ادامه از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور پس از ۷ سال در اردیبهشت اطلاع داد و اظهار داشت: این مسابقه با این هدف برگزار می گردد که اگر استعدادی با توانایی های بالا وجود داشته باشد در مسابقات قهرمانی کشور شناسایی شده و به اردوی تیم ملی دعوت نماییم. در تیم ملی به روی تمام استعدادها باز است و از تمام پتانسیل ها بهره خواهیم گرفت تا تیمی با کیفیت و خوبی را عازم پاریس نماییم.
او همینطور در پاسخ به این پرسش که نفرات اعزامی به پارالمپیک چه زمانی مشخص خواهند شد، تصریح کرد: پس از مسابقات جهانی چک که با حضور ۱۰ کماندار خرداد عازم این رقابت ها می شویم وضعیت کمانداران در آن جا مورد ارزیابی قرار می گیرد و سپس ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک پاریس مشخص خواهند شد.

وزیری در انتها در پاسخ به این پرسش که آیا از نظر فضای تمرینی مشکل کمانداران برطرف شده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: هنوز مشکل فضای تمرینی که خاص ورزشکاران پارا باشد برطرف نشده و ما مجبوریم هر بار اردوها را در مکانهای مختلف برگزار نماییم.
منبع:

1403/01/25
09:26:11
0.0 / 5
267
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت