در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

حضور مربی خارجی و کوشش برای تحول تیم ملی چوگان بانوان ایران

حضور مربی خارجی و کوشش برای تحول تیم ملی چوگان بانوان ایران

مرکز اسپرت: فدراسیون چوگان تصمیم دارد با تشکیل تیم ملی و استفاده از مربی استرالیایی در بخش بانوان این رشته تحول بوجود آورد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، طبق برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون چوگان نخسین دوره لیگ ملی چوگان سال ۱۴۰۲ انجام شد که در نهایت، باشگاه کانون چوگان با کسب ۳۶.۲۵ امتیاز، باشگاه نیروی زمینی ارتش (نزاجا) با کسب ۲۳.۷۵ امتیاز و باشگاه نوروز آباد با کسب ۲۱ امتیاز جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند.
استقبال از لیگ ملی بالا بود
مهرناز غیاثوند در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب برگزاری مجدد لیگ ملی چوگان گفت: سال قبل برای اولین بار لیگ ملی چوگان انجام شد که اتفاقا هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان بسیار مورد استقبال واقع شد. خوشبخنتانه این مسابقات از اردیبهشت مقرر است برای دومین سال پی در پی اجرا شود که شروع این رقابتها نیز با شروع بازی بانوان خواهد بود.
وی اضافه کرد: این رقابتها تا اسفند ما جریان خواهد داشت و بنظر می رسد با امسال استقبال بیشتری هم در بخش بانوان شاهد باشیم. سال قبل ۵ تیم در بخش بانوان حضور داشتند اما برای سال ۱۴۰۳ گویا مقرر است به سبب افزایش تعداد تیم ها مسابقات در ۲ روز اجرا شود که واقعا برای چوگان بانوان ایران اتفاق خوبی است.

خروجی مثبت دیدار با رئیس فدراسیون
بازیکن چوگان در ادامه درباره ی سرنوشت تشکیل تیم ملی چوگان بانوان نیز اظهار داشت: سالهاست که دراین زمینه صحبت می شد اما واقعا نمی دیدیم که اتفاق خاصی رخ بدهد که ما بتوانیم به آینده امیدوار باشیم. بتازگی جلسه ای در این خصوص با رئیس فدراسیون داشتیم که اتفاقا این مساله را مطرح کردم که وقتی از من به عنوان بازیکن چوگان درباره ی تیم ملی پرسیده می شود دقیقا چه باید بگویم؟ اصلا خوب نیست که ورزش بومی ما در بخش بانوان تیم ملی نداشته باشد.
وی افزود: خوشبختانه جلسه بانوان چوگان باز با رئیس فدراسیون خروجی خوبی داشت و آقای ناظری بعد از شنیدن صحبت و گلایه بازیکنان از تشکیل تیم ملی بانوان آگاهی داد. این واقعا خبر هیجان انگیزی برای ما بود. مقرر است یک مربی استرالیایی هم به زودی هدایت تیم ملی را به عهده بگیرند. چوگان در کشورهایی مانند آرژانتین، انگلیس و دبی بسیار پیشرفت کرده است اما اساسا حضور مربی خارجی آنهم از استرالیا برای چوگان بانوان ایران مفید خواهد بود.
حضور مربی خارجی یک فرصت است
غیاثوند در ادامه با اعلان اینکه که مربی خارجی در بحث داوری هم برای ما موثر خواهد بود، اظهار داشت: ما قبلا هم شاهد حضور مربیان خارجی در کشورمان بودیم ولی در هر صورت وقتی این مربیان هدایت تیمی را به عهده می گیرند برای ما یک فرصت ویژه است که باید تلاش نماییم از همه نظر موارد مهمی را از آنها آموزش ببینیم. اساسا مربی استرالیایی هم کمک زیادی به ما خواهدنمود. امیدوار هستم در ادامه بتوانیم شاهد اتفاق های خوبی برای چوگان بانوان ایران باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تنها با تشکیل تیم ملی مشکل چوگان بانوان حل می شود؟ اساسا خیر. هدف از تشکیل تیم ملی شرکت در مسابقات بین المللی است. فقط برگزاری اردو موجب پیشرفت و یا دیده شدن این رشته نخواهد شد. یکی از اهداف فدراسیون شرکت دادن تیم ملی بانوان در یک رویداد بین المللی است که بنظر می رسد این اتفاق هم در خرداد و یا تیر ماه سال جاری رخ بدهد، البته هنوز مشخص نیست مقرر است تیم ملی به مسابقه خاصی اعزام شود و یا یک تیم خارجی به ایران دعوت شود، اما هر چه که هست برای ما خوشایند و نوید بخش روزهای بهتری است.

اولین تجربه ها همیشه سخت است
این بازیکن چوگان در واکنش به این که آیا در تجربه نخست استرس بازی با تیم های خارجی را ندارید؟ توضیح داد: حتما همین طور است و ما علاوه بر استرس یک هیجان خاصی هم داریم. نخستین ها همیشه دشوار است ولی به هر شکل این تجربه های نسختین هم باید از یک جایی شروع شود.
غیاثوند در آخر اشاره کرد: خوشحالم که با حضور آقای ناظری به چوگان بانوان توجه ویژه تری شده است. امیدوار هستم این حمایت ها از طرف سایر مسئولان هم ادامه پیدا کند. ما سختی های زیادی را کشیدیم تا چوگان بانوان به این مرحله رسیده است در تمام این سالها خیلی ها آمدند ولی خسته شدند و رها کردند. تلاش یکطرفه ما فقط قسمتی از ماجراست برای توسعه و رشد بیشتر این رشته باید مسئولان هم پای کار باشند و حمایت ویژه تری از این رشته آنهم نه فقط از حوزه بانوان بلکه تیم آقایان هم داشته باشند.


منبع:

1403/01/21
11:47:00
0.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت