شانس دو نفر بیشتر است؛

رضوانی: برای کسب المپیک سهمیه در شنا احتیاج به حمایت ویژه داریم

رضوانی: برای کسب المپیک سهمیه در شنا احتیاج به حمایت ویژه داریم

مرکز اسپرت: به گزارش مرکز اسپرت، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با تکیه بر اعزام ملی پوشان شنا به مسابقات گزینشی المپیک اظهار داشت: نیازمند حمایت ویژه هستیم تا بتوانیم کسب سهمیه نماییم و یک انقلاب در ورزش ایجاد نماییم.محسن رضوانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که از میان رشته های زیر مجموع فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تنها فرصت کسب سهمیه در رشته شنا را داریم، اظهار داشت: ژاپن بعنوان قهرمان بازی های آسیایی در رشته واترپلو بعنوان نماینده قاره برای حضور در المپیک ارائه شد که به حق شایسته این حضور هم است. در شیرجه هم که ما فرصت و شانسی برای کسب سهمیه نداریم اما در شنا شرایط متفاوت می باشد.
وی افزود: تعداد زیادی مسابقات مورد تایید فدراسیون جهانی است که تا پایان ژوئن ادامه دارند و نتایج آنها تکلیف سهمیه های باقی مانده المپیک را مشخص می کنند. ترکیه، قطر، مجارستان، صربستان و... کشورهایی هستند که میزبان این رقابت ها هستند. ما هم در این رقابت ها بر حسب اولویت و شرایطی که داریم، شرکت می نماییم بخصوص که ملی پوشان مان شرایط خوبی دارند و خیلی دور از کسب سهمیه نیستند.
رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به همکاری با «جان اونسوی» ترکیه ای که قبل از نوروز به نتیجه رسید، اشاره داشت و تصریح کرد: او جزو مربیان برجسته دنیا بشمار می رود که بعنوان مشاور با فدراسیون جهانی همکاری دارد و مربی تیم ملی ترکیه هم است. مقرر است او بعنوان مدیر فنی کنار تیم ملی ایران باشد. «جان اونسوی» ارزیابی دقیقی از شناگران مان داشته است.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت چند نفر از شناگران ما خیلی مورد پسند جان اونسوی است اما او اعتقاد دارد که دو نفر از ملی پوشان به شرایط کسب سهمیه نزدیک تر هستند. برای این دو نفر هم برنامه هایی را پینشهاد کرده که اجرا خواهیم کرد.
رضوانی تصریح کرد: فدراسیون هر اقدام لازمی برای پیشبرد اهداف و نزدیک تر شدن به المپیک انجام داده است اما ضروری است حمایت ویژه از آنها صورت بگیرد. پیش از این صحبت هایی با رئیس کمیته ملی المپیک در این حوزه داشته ایم و قول هایی هم گرفته ایم. مکاتبات مان را ادامه می دهیم تا این حمایت ها حتما صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه برای شناگران برنامه اردویی در ترکیه در نظر گرفته شده است تا آنها در کنار ملی پوشان ترکیه که رکوردی نزدیک به هم دارند، تمرین داشته باشند، خاطرنشان کرد: برای این دوره بازی های المپیک کسب سهمیه خیلی سخت تر از ادوار گذشته شده است. ازاین رو اگر در این شرایط بتوانیم کسب سهمیه نماییم و ورودیه المپیک دست پیدا کنیم یک انقلاب در ورزش ایجاد می شود. ملی پوشان ما توانایی لازم را دارند فقط باید حمایت شوند.
رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد رقابت های گزینشی المپیک و این که نمایندگان شنا به کدام یک از آنها اعزام می شوند هم اظهار داشت: مسابقات در زمان های مختلف و به میزبانی کشورهای مختلف برگزار می گردد. ما هم با لحاظ کردن وضعیت آمادگی شناگران و زمان برگزاری مسابقات، برای اعزام آنها اقدام می نماییم.
رضوانی در انتها بر اعزام قطعی تیم واترپلو جوانان به مسابقات جهانی تصریح کرد و اظهار داشت: به خاطر سهمیه ای که به ایران تعلق گرفته بود باید دراین رقابت ها شرکت می کردیم. اگر به هر علتی قید مسابقات را می زدیم برای مان مشکل ساز می شد. ازاین رو بطور قطع تیم واترپلو جوانان اواخر تیر به آرژانتین اعزام می شود تا در مسابقات جهانی شرکت نماید.

1403/01/19
09:16:33
0.0 / 5
232
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت