بیانیه پرسپولیس مقابل گروه پزشکی تیم ملی

بیانیه پرسپولیس مقابل گروه پزشکی تیم ملی

مرکز اسپرت: باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه ای اعلام نمود که بیرانوند در جریان دیدار رفت مقابل ترکمنستان مصدوم شده و ادعای بخش پزشکی تیم ملی در خصوص وجود یک مصدومیت قدیمی در مچ دست این دروازه بان حقیقت ندارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه ای درباره ی مصدومیت علیرضا بیرانوند توضیحاتی ارائه نمود. این بیانیه را در ادامه می خوانید:

اخیرا اطلاعیه ای از طرف بخش پزشکی تیم ملی منتشر و در آن اعلام گردید مصدومیت علیرضا بیرانوند در جریان اردوی اخیر تیم ملی اتفاق نیفتاده اما چنین چیزی از اساس اشتباه و غیرقابل قبول است. همه می دانیم که در تیم ملی و در شروع اردوها، همه بازیکنان توسط بخش پزشکی تیم ملی بطور کامل چک می شوند تا مشکلی برای بازی پیش رو نداشته باشند. بدین سبب کادر پزشکی تیم ملی در بدو ورود بیرانوند تشخیص داده که او مصدومیتی ندارد و اجازه حضور وی در تمرینات و بازی رفت مقابل ترکمنستان را داده اند. در صورتیکه در بیانیه صادر شده به مصدومیت قدیمی بیرانوند اشاره شده بود که این مساله از اساس اشتباه است.

نکته بعد این که روز دوم فروردین و در خلال دیدار رفت ایران و ترکمنستان که در ورزشگاه آزادی برگزار گردید، علیرضا بیرانوند روی یک ارسال بلند و ضربه سر بازیکن حریف به دستش احساس درد می کند اما به بازی ادامه می دهد. بلا فاصله پس از بازی، دروازه بان ملی پوش پرسپولیس درد در ناحیه مچ دست خودرا به اطلاع کادر پزشکی تیم ملی می رساند.

با توجه به شدت درد و با هماهنگی کادر پزشکی تیم ملی، روز سوم فروردین از مچ دست راست بیرانوند ام آرآی گرفته می شود. در همان تاریخ التهاب و پارگی در لیگامنت مچ دست بیرانوند به وضوح در تصویر ام آرآی مشخص بوده است.

با این وجود، بنا بر تصمیم کادر پزشکی و کادر فنی تیم ملی، قرار می شود که بیرانوند تیم ملی را در مسافرت ترکمنستان همراهی کند. در جریان این سفر، بیرانوند در تمام جلسات تمرینی شرکت می کند و در بازی برگشت مقابل ترکمنستان نیز روی نیمکت می نشیند. پس از بازگشت به تهران، دروازه بان ملی پوش پرسپولیس هنوز احساس درد داشته و با در دست داشتن همان ام آرآی مربوط به روز سوم فروردین، توسط پزشکان پرسپولیس به چند متخصص ارتوپد مراجعه می کند. در جریان مشورت با پزشکان، تصمیم مشترک همه متخصصان این بوده که دست بیرانوند باید حداقل سه هفته در گچ باشد. در حالی که اگر این اتفاق زودتر و بلا فاصله بعد از انجام تصویربرداری در اردوی تیم ملی انجام شده بود، دروازه بان پرسپولیس می توانست طی دو سه روز آینده گچ دست خودرا باز کند، همانطور که بازیکنان مصدوم دیگری در این اردو و اردوهای اخیر برای انجام مراحل کامل درمان خود به باشگاه های خود بازگشته بودند.

انتظار باشگاه پرسپولیس که همیشه طی سالهای گذشته با تیم ملی همکاری کرده این بود که جواب گزارش مربوط به روز سه فروردین با کادر پزشکی پرسپولیس در میان گذاشته و درمان از همان زمان شروع می شد؛ نه این که علیرضا بیرانوند در تمرینات و بازی برگشت تیم ملی حضوری غیرضروری داشته باشد.

در حال حاضر و با عنایت به این که بیرانوند بتازگی فرآیند درمان را آغاز نموده امکان از دست رفتن ۴ تا ۶ بازی برای او وجود دارد. در صورتیکه با مدیریت بهتر و صحیح می شد این مدت را کمتر کرد.

حالا پرسپولیس و هوادارانش بهای بزرگی را به علت عدم شفافیت و صداقت مسئولان تیم ملی می پردازند و بیرانوند هم به لیست مصدومان سرخ ها از اردوهای تیم ملی اضافه شده است.

همه می دانیم مصدومیت جزئی از فوتبال و اجتناب ناپذیر است و همین طور نیازی به یادآوری نیست که باشگاه پرسپولیس و بازیکنانش همیشه با افتخار در خدمت تیم ملی بوده اند ولی انتظار می رود در موارد احتمالی آینده با صداقت و حرفه ای گری بیشتری رفتار شود تا باشگاه پرسپولیس و هواداران میلیونی اش لطمه نبینند.

منبع:

1403/01/17
15:34:42
0.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت