صالحی امیری عنوان كرد:

تیم فوتبال امید برای المپیكی شدن سه مانع دارد

تیم فوتبال امید برای المپیكی شدن سه مانع دارد

مركز اسپرت: رئیس كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه تیم فوتبال در راه كسب سهمیه المپیك با سه مانع جدی روبرو است، از فدراسیون خواست كه برای رسیدگی به آنها ورود لازم را داشته باشد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه دومین گردهمایی اعضای كمیسیون های كمیته ملی المپیك كه امروز در محل آكادمی ملی المپیك برگزار شد، اظهار داشت: كمیسیون ها به منزله اتاق های فكر برای ورزش ایران هستند. ۱۷۰ نفر از اعضای دانشگاهی، پیشكسوتان، مدیران و نخبگان در چارچوب ۱۷ كمیسیون كنار ما هستند تا با مطرح كردن بحث های اساسی در حوزه ورزش كمك حال كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش برای عبور از چالش ها باشند.
وی به برخی نتایج به دست آمده از فعالیت كمیسیون ها و مصوبات آنها اشاره نمود و اضافه كرد: اینكه تمام فدراسیون باید مشاوره روانشناسی داشته باشند نتیجه یكی از مصوبات كمیسیون روانشناسی ما است. در همین زمینه در حال برگزاری یك دوره ویژه برای این مشاوران هستیم كه هزینه آنرا هم فعلا خودمان برگزار می نماییم. در واقع در كنار هر تیم و ورزشكاری برای حضور در رویدادهای آسیایی و جهانی باید یك روانشناس حضور داشته باشد.
رئیس كمیته ملی المپیك افزود: همین طور چگونگی كسب كرسی بین المللی یكی از اهداف ما از پیگیری فعالیت ها در كمیسیون روابط بین الملل است كه به شدت پیگیر آن هستیم.
صالحی امیری همین طور در ارتباط با روند كسب سهمیه برای المپیك توكیو اشاره كرد: در سه سطح فعالیت می نماییم. سطح اول آمادگی فدراسیون ها است. حدودا ورزشكاران و تیم های تمام فدراسیون ها در اردو هستند. وظیفه ما و وزارت ورزش هم حمایتی است كه به آن توجه داریم. سطح دوم فعالیتمان در ارتباط با تشكیل ستاد عملیاتی به ریاست سرپرست كاروان است. این ستاد هر روز با فدراسیون ها نشست دارند. سطح سوم ستاد عالی است كه به صورت هفتگی و با مدیریت وزیر ورزش تمام كارها در آن پیگیری می شود.
وی اشاره كرد: تا به امروز ۲۹ سهمیه المپیك به دست آورده ایم. منتظر سهمیه های جدید هم هستیم. پیش بینی می نماییم تعداد سهمیه ها ما از دوره های قبلی بازی های المپیك بیشتر خواهد شد. اما آنچه اهمیت دارد این است كه با توجه با شناخت دقیق از رقبا و ایجاد زمینه لازم برای آماده تر شدن ورزشكاران مان، شرایط كاروان را به سمت بهبودی بیشتر سوق دهیم. از شما رسانه ها هم می خواهم كه مطالبات مردم را افزایش ندهید.
رئیس كمیته ملی المپیك همین طور به وضعیت خاص برخی رشته ها برای حضور در المپیك اشاره نمود و اظهار داشت: باید با واقعیت ها روبرو شد. همه شرایط خاص وزنه برداری و ورزشكاری مانند سهراب مرادی را می دانیم. در بعضی رشته ها با كاهش سهمیه روبه رو شده ایم. در چنین شرایطی باید خودرا با واقعیت ها انطباق بدهیم اما نباید در مطالبات بدمیم.
صالحی امیری همین طور در ارتباط با تیم فوتبال امید و شرایط این تیم توضیحاتی داد. وی در این بخش از صحبت های خود تصریح كرد: كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش حمایت حداكثری را از تیم فوتبال امید داشته است اما چند مانع وجود دارد كه باید برطرف شوند. نخستین مانع رقبای جدی هستند. ازبكستان، چین و كره جنوبی كه هر یك از قدرت های فوتبال به حساب می آیند تیم هایی هستند كه تیم امید ایران در راه كسب سهمیه و مرحله اول مسابقات انتخابی با آنها روبرو خواهد شد. عبور از این مرحله خیلی مشكل است.
به گفته وی مانع دوم كه پیش روی تیم فوتبال امید قرار دارد در ارتباط با باشگاه ها است. صالحی امیری دراین زمینه اشاره كرد: باگشاه ها بنا به دلایلی برای در اختیار گذاشتن بازیكنان شان مشكل دارند. این وظیفه فدراسیون است كه این مسئله را حل و فصل كند. در صورتیكه بازیكنان به اردو ملحق نشوند، تیم با مشكل مواجه خواهد شد. تا الان مشكل حل نشده است.
رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به سومین مانع برای تیم فوتبال امید اظهار داشت: مانع سوم هم اینكه تیم نیازمند اردوی كامل و جدی است. تا حالا اردویی با حضور كامل اعضا برگزار نشده است و همین می تواند مشكل ساز باشد.
وی همین طور به دیدار روز گذشته از تمرینات تیم امید اشاره و اشاره كرد: از نزدیك در جریان وضعیت تیم فوتبال امید و درخواست و نیازهای اعضای آن قرار گرفتیم. من، وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال امیدواریم كه تیم بتواند از این موانع عبور كرده و صاحب سهمیه شود.
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری همین طور درمورد بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۹ كمیته ملی المپیك اظهار داشت: رقم اعلام شده در حد پیشنهاد است. این مساله باید در مجلس باید بررسی شود و در نهایت آنچه از صحن خارج شده و به تصویب شورای نگهبان می رسد، بودجه مصوب كمیته ملی المپیك بشمار می رود. هر دوره ای كه المپیك داریم دولت كمك ویژه ای می كند. در این دوره كمك ویژه دیده شده اما باید مسیر تصویب را طی نماییم. هر میزان كه دولت كمك نماید به همان اندازه به فدراسیون ها كمك خواهیم كرد.
رئیس كمیته ملی المپیك همین طور در ارتباط با محمد بنا و صحبت های اخیر او اظهار داشت: بنا قهرمان ملی است. سوالات پیرامون او را از خودش بپرسید. فقط اینكه من بتازگی با علیرضا دبیر، محمد بنا و غلامرصا محمدی جلسه ای داشتم. در مورد برنامه های كشتی، روند آماده سازی ملی پوشان و برنامه هایی كه باید در تهران و كیش اجرا شود به جمع بندی رسیدیم. در فدراسیون كشتی شخص دبیر با تمام توان و ظرفیت در كنار مربیانی با انگیزه حداكثری در حال آمده سازی هستند. كشتی از امیدهای ورزش ایران در المپیك است.


منبع:

1398/09/27
15:08:04
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت