پیشكسوت تراكتور:

تراکتور مقابل شمس آذر دو نیمه متفاوت داشت

تراکتور مقابل شمس آذر دو نیمه متفاوت داشت

به گزارش مرکز اسپرت، آذربایجان شرقی مدافع کنار تراکتور می گوید: مصاف این تیم با شمس آذر قزوین دارای ۲ نیمه متفاوت بود.


مجتبی ترشیز در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی فنی از عملکرد تراکتور برابر شمس آذر قزوین اظهار نمود: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول تراکتور سر تر بود و به گل رسید. در نیمه دوم هم با عنایت به این که شمس آذر در خانه خود بازی می کرد و از بازیکنان جوان و باانگیزه برخوردار بود، تراکتور را از جلو پرس کرد و تراکتور که حملاتش را از عقب تدارک می دید؛ مجبور شد به بازی بلند رو بیاورد.
او افزود: در ۳-۲ صحنه پورحمیدی قصد بازی کوتاه داشت، اما پرس سنگین شمس آذر این اجازه را نمی داد و تراکتور مجبوراً به پاس های بلند رو آورد که کار ساز هم بود. شمس آذر با ۶-۵ بازیکن پرس می کرد که همین عمل فضای خالی در منطقه پشت هافبک های این تیم را ایجاد می کرد.
او در رابطه با تعویض های تراکتور در این بازی اظهار داشت: استراتژی خمس خوب بود و تعویض های خوبی داشت. تعویض ها دفاعی بودند و این به خاطر فشار شمس آذر بود. سعید کریم آذر به جای امیرحسین حسین زاده به میدان آمد چون که سمت راست شمس خیلی خوب کار می کرد و حسین زاده در کمک کردن به خط دفاع خوب نبود. مهدی هاشم نژاد هم خیلی خوب کار کرد و یک پاس گل هم داد.
ترشیز اضافه کرد: هر چه بازی ها ادامه پیدا کند، تراکتور به علت قابلیت فنی بالا پیشرفت می کند، ولی تعطیلی لیگ تأثیر گذار خواهد بود. رحمان جعفری خرید خیلی خوبی بود. فکر می کنم خریدها بر حسب نیاز بودند. رضایی تقریبا هر بازی گلزنی می کند و اثرگذار است.
مدافع کنار تی تی ها اظهار داشت: روند تراکتور روبه رشد است و فکر می کنم این تیم به آرامش نیاز دارد. اگر این روند ادامه پیدا کند، نوید روز های خوب را می دهد. استقلال، پرسپولیس و سپاهان اساسا امتیاز از دست خواهند داد و تراکتور نسبت به این رقبا بازی های سبک تری پیش رو دارد.
او افزود: تراکتور همیشه به ثبات نیاز دارد و مربی می تواند این ثبات را به تیم بدهد. به نظر باید یکسری بازیکن هماهنگ به کار گرفته شوند. البته دست خمس باز است و این می تواند در ادامه لیگ به تراکتور کمک نماید. لیگ فرسایشی است و امکان دارد بازیکنان مصدوم شوند. وجود ۲ بازیکن در یک پست می تواند کمک کننده باشد. تغییرات برای هیچ تیمی خوب نیست.
او در رابطه با شانس قهرمانی تراکتور در لیگ برتر اظهار داشت: با عنایت به بازیکنان باکیفیت که اکثرشان طعم قهرمانی را چشیده اند؛ اگر به دنبال اتفاق بزرگ هستند باید به قهرمانی فکر کنند. اساسا استقلال با نوع بازی خود امتیاز از دست خواهد داد. به نظرم خمس به دنبال قهرمانی است، چون که در حال حاضر بازی های خانگی یا خارج از خانه برای این تیم تفاوتی ندارد. دو بازی قبل هم محرم نویدکیا اذعان کرد که تراکتور فنی ترین تیم ایران است.
پیشکسوت تراکتور اذعان کرد: من معتقدم تراکتور به چند عامل مهم نیاز دارد. آرامش باید از طرف هواداران به تیم تزریق شود و در هفته های پایانی تنها هواداران می توانند به تیم روحیه بدهند. انتظار هواداران باید فراهم گردد، البته این انتظار نباید سبب تحت فشار گذاشتن تیم تبدیل گردد. اگر هم قهرمانی حاصل نشود تراکتور حتما سهمیه آسیا را کسب می کند اما انتظار هواداران حق است. به تراکتور خوشبین هستم و باید در نظر داشت که اگر یک تیم به دنبال قهرمانی است باید نوسانش در کسب امتیاز کم تر باشد.1402/12/28
11:59:41
0.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت