یك كارشناس فوتبال مطرح كرد:

زنگ خطر برای خط دفاع تراکتور به صدا درآمد

زنگ خطر برای خط دفاع تراکتور به صدا درآمد

به گزارش مرکز اسپرت، آذربایجان شرقی یک کارشناس فوتبال می گوید: دریافت 2 گل در مدت زمان کم و با کمترین حمله حریف، زنگ خطر مهمی برای خط دفاع تیمی است، که در کورس قهرمانی قرار دارد.


سجاد حسین زاده در گفت و گو با ایسنا در ارزیابی فنی از عملکرد تراکتور مقابل هوادار اظهار داشت: تراکتور روز گذشته یک تنه و به زیبایی هرچه تمام تر جور لیگ برتر فوتبال ایران را کشید، چونکه ارزش هر لیگ، مخصوصاً از نظر فنی به ایجاد وخلق صحنه های زیبا و هیجان انگیز و به ثمر رسیدن گل های زیبا، فنی و مخاطب پسند است. تراکتور مقابل هوادار این مهم را رقم زد و حاصل این بازی زیبا و تهاجمی، خلق صحنه های زیبا بود.
او افزود: گل چهارم تراکتور زیبا و فنی بود و هجومی بازی کردن تراکتور موجب شد تا هوادار فرصت به ثمر رساندن ۲ گل را کسب کند.
حسین زاده اضافه کرد: به میمنت این فوتبال زیبا، فارغ از تعصب و جانبداری، باید تبریک جانانه ای به اهالی فوتبال ایران، خصوصا هواداران نجیب و با شعور تراکتور بگوییم.
این کارشناس فوتبال افزود: تیم تراکتور مقابل هوادار کلکسیونی از شگردها، تاکتیک ها و مهارت ها برای گلرنی را به خوبی روی تیم حریف مرور کرد. تراکتور بوسیله ضربه کرنر، در جریان بازی و کار گروهی به گل رسید. این تیم بوسیله پرس و تحت فشار قرار دادن حریف و کسب مالکیت توپ و ضد حمله به گل رسید.
او افزود: تراکتور همین طور بوسیله ضربه ایستگاهی تمرین شده بسیار سطح بالا، با شوتی زیبا به گل رسید. مالکیت تراکتور در این بازی زیاد بود، کار ترکیبی، پرس از بالا با سرعت و زمان (تایمینگ) مناسب همچون نکاتی بود که تراکتور آنها را به خوبی انجام داد.
حسین زاده عنوان کرد: بنظر می رسد خمس، به ساختار و ترکیب لازم برای اجرای تفکرات تهاجمی و بازی مالکیت محور خود نزدیک شده است. چونکه ایشان از شروع حضورشان در تراکتور، به ارائه فوتبال زیبا، روبه جلو، تهاجمی، مالکیت محور و بانشاط وعده داده بود.
او بیان کرد: سازمان هجومی تراکتور به بهترین شکل وظیفه خودرا انجام داد و هماهنگی خوبی در این خط شکل گرفته است. دبل رحمان رضایی نیز اعتماد بنفس لازم را که لازمه کار یک مهاجم نوک است؛ ایجاد کرد و احیانا ترکیب مناسب و مد نظر سرمربی در خط حمله به دست آمده است.
او افزود: خط میانی تراکتور که حلقه مشترک سازمان دفاع و سازمان حمله و عنصر اصلی بازی مالکیت محور است؛ وظیفه خودرا به بهترین شکل ممکن انجام داد. چون زمانی که باید جلوی توپ قرار می گرفت، دقیقاً همان کار را کرد و زمانی که باید در پشت توپ قرار می گرفت باز هم دقیقاً همین کار را انجام داد و ارتباط دو خط دفاع و حمله را به خوبی برقرار کرد.
حسین زاده اشاره کرد: چشم گیر ترین و بارزترین بخش از عملکرد خط میانی حضور باکس تو باکس به همراه مهاجمان بود که تراکتور همیشه در داخل محوطه جریمه هوادار برتری عددی بیشتری نسبت به حریف داشت. در هر چهار گل زده شده، این اتفاق وجه مشترک تیم تراکتور بود.
این کارشناس فوتبال اظهار داشت: نکته بعدی مشارکت این خط با خط حمله در انجام موفق پرس از بالا بود که گل چهارم دقیقا از اجرای این تاکتیک موثر بدست آمد. اتفاق جالب تر و قابل تامل تر، بحث تمرینات ضربات ایستگاهی تیم در ایام گذشته بوده است. ناگفته پیداست که این تیم تمرینات بسیار خوب، پر تکرار و نتیجه بخشی در عرصه ضربات ایستگاهی را انجام داده است. گل اول از کرنر و گل سوم هم بسیار استثنایی از همین تاکتیک به دست آمد.
حسین زاده با اعلان اینکه تراکتور مقابل هوادار سنت شکنی کرد اظهار داشت: تراکتور در فصل جاری برای نخستین بار در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی به گل رسید. اما باید اشاره کنم که تراکتور هرچه قدر در کار ایستگاهی با برنامه و با تمرین بود، به همان نسبت در چینش دیوار دفاعی در مقابل ضربات ایستگاهی حریف بطورکامل بی تمرین و بی برنامه نشان داد. در خط دفاعی قسمتی از وظیفه تیم که همان بیلد آپ (بازی سازی از عقب) و زمان انتقال از نظر تایمینگ (زمان) است؛ به خوبی اجرا شد. اما در بحث وظایف دفاعی، مشکلاتی وجود دارد که در صورت عدم برطرف شدن به پاشنه آشیل تراکتور تبدیل خواهند شد.
او افزود: دریافت ۲ گل در مدت زمان کم و با کمترین حمله حریف، زنگ خطر مهمی برای دفاع تیمی است که در کورس قهرمانی قرار دارد. اگر فرض نماییم بازی مساوی بود یا حتی تراکتور یک گل از حریف جلو بود، با دریافت ۲ گل به این آسانی، زمان جبران هم نداشت، آن وقت تکلیف چه بود؟ یک تیم حرفه ای باید بازیکنان حرفه ای داشته باشد که علاوه بر مبارزه ی بیرونی با حریف، یک مبارزه جانانه درونی هم با غرور کاذب درون خود داشته باشند و بر این باور باشند که فوتبال را منطق اداره می کند نه احساسات.
به نظر شما چرا خرید های زمستانی تراکتور چندان به کار گرفته نمی شوند؟ این کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: صد البته هر مربی دوست دارد بازیکنان آماده خودرا در اختیار داشته و در ترکیب تیم قرار دهد. هر کسی در تمرینات عملکرد بهتری داشته باشد، بطور معمول در ترکیب قرار می گیرد؛ البته در نظر داشته باشیم که عدم حضور در ترکیب همیشه و بطور قطع به این معنا نیست که آن بازیکن آماده نیست.
حسین زاده مطرح کرد: شاید روزی آماده ترین بازیکن تیم از نظر شرایط بازی و شرایط حریف در تاکتیک اتخاذ شده برای آن بازی جایی نداشته باشد. پس هر بازیکن ممکنست در روز خاص و برای بازی خاصی به کار گرفته شود.1402/12/24
12:04:15
0.0 / 5
242
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت