هنرجو:

فدراسیون جهانی به اسکیت ایران نگاه ویژه دارد

فدراسیون جهانی به اسکیت ایران نگاه ویژه دارد

به گزارش مرکز اسپرت، رئیس فدراسیون اسکیت اظهار داشت: فدراسیون جهانی به حوزه ورزش اسکیت در ایران یک نگاه ویژه دارد و مطمئنم این توجه ما را در راه رشد قرار می دهد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجید هنرجو در رابطه با حضور رولدان پرز عضو هیأت رییسه فدراسیون جهانی و رئیس کمیسیون فنی سرعت در ایران اظهار نمود: خیلی خوشحالم که بعد از سالیان سال یک نماینده از فدراسیون جهانی به کشور ما سفر کرد، بطور حتم این مساله بسیار نکته مثبتی است و می تواند در آینده برای اسکیت کشورمان راهگشا باشد. اهداف و برنامه هایی را که مدنظر داشتیم با رولدان پرز مطرح کردیم تا از این طریق بتوانیم بیشتر از قبل به سیر صعودی اسکیت کشور ادامه دهیم. با عنایت به پتانسیل و امکانات موجود در دو بخش سخت افزاری و نیروی انسانی می خواهیم با همکاری رولدان پرز و سایر ارکان فدراسیون جهانی گامهای مؤثری در جهت رشد و ارتقا این رشته در منطقه برداریم.
رییس فدراسیون اسکیت اظهار داشت: فدراسیون جهانی به حوزه ورزش اسکیت در ایران یک نگاه ویژه دارد و مطمئنم این این توجه ما را در راه رشد قرار می دهد. ایران می تواند علاوه بر کسب کرسی در کمیسیون سرعت، نمایندگی غرب آسیا را هم داشته باشد که این دیدار در تحقق اهداف ما در توسعه اسکیت ایران در سطح منطقه ای و بین المللی اثرگذار خواهد بود.
هنرجو ضمن اشاره به دیدار رولدان پرز با وزیر ورزش، بیان نمود: به نظرم دیدار خوبی میان وزیر ورزش و عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی صورت گرفت چون که با تعامل و همکاری بیشتر می توانیم ظرفیتهای بالفعل را بالقوه نماییم. بالاخره نقش دیپلماسی می تواند در بهبود و توسعه بخش های مختلف بخصوص حوزه ورزش امری بسیار مهم تلقی شود.
وی با تکیه بر این که پیشنهاد میزبانی ایران برای برگزاری دوره های بین المللی مربیگری و داوری را در ایران خواهان شدیم، عنوان کرد: با عنایت به جمعیت علاقه مندان، توسعه کمی و کیفی رشته های ورزشی بخصوص رشته پُرطرفدار اسکیت بسیار حائز اهمیت می باشد و ما تلاش می نماییم در هر دو بخش رشد نماییم.
هنرجو در مورد این که سالی که گذشت برای اسکیت ایران چگونه بود، پاسخ داد: در رشته های مختلف اسکیت توانستیم به ۴۱ مدال در رویدادهای جهانی، آسیایی و همینطور بین المللی دست یابیم که این آمار و ارقام نشان از پیشرفت خوب اسکیت امسال دارد. از این تعداد شانزده مدال در قسمت سرعت، ۲۰ مدال در قسمت فری استایل، یک مدال در اینلاین هاکی و چهار مدال در اسکیت هنری ثمره تلاش ورزشکاران ما بود.
رییس فدراسیون اسکیت در انتها در مورد حضور نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات گزینشی المپیک اظهار داشت: این دومین حضور رسمی ما در این رویداد معتبر به حساب می آید ولی با این وجود دو نماینده ما توانستند عملکرد خوبی داشته باشند. واقعاً ورزشکاران ما تمام تلاش خودشان را کردند و به آنها خسته نباشید می گویم هر چند که نسبت به سایر رقبای خارجی خود از تجربیات کمتری برخوردار بودند اما باز نسبت به نخستین حضور خودشان امتیازات بهتری به دست آوردند. در سالیان اخیر روی به جوانگرایی آورده ایم و مطمئناً در رقابت های بعدی بهتر عمل خواهیم کرد.

1402/12/22
08:54:28
0.0 / 5
217
تگهای خبر: المپیك , تیم , داور , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت