در نشست خبری شطرنج مطرح شد:

هر مربی برای شطرنج ایران مناسب نمی باشد

هر مربی برای شطرنج ایران مناسب نمی باشد

به گزارش مرکز اسپرت، مدیر تیم های ملی شطرنج در مورد جذب مربی خارجی برای ملی پوشان توضیح داد و اظهار داشت: انتخابهای موردنظر بیشتر از هشت نفر نیستند اما هیچ یک وقت آزاد ندارند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در نشست خبری فدراسیون شطرنج که امروز یکشنبه برگزار شد، علیرصا شفیعی مدیر تیم های ملی در مورد انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی اظهار داشت: در فضای جامعه شطرنج و فضای مجازی زیاد در مورد انتخاب سرمربی خارجی صحبت می شود. سطح تیم ملی ایران به حدی رسیده که هر مربی برای آنها مناسب نمی باشد.
وی افزود: ملی پوشان ما این قابلیت را دارند که حتی قهرمان جهان را ببرند. ما گزینه هایی که داریم ۷ یا ۸ نفر بیشتر نیست.
وی با تکیه بر این که قرار نیست مربی خارجی ۶ ماه به ایران بیاید و بماند، خاطرنشان کرد: ما به دنبال یک هفته کمپ یا اردو و انتخاب یک مربی خارجی هستیم. این فضا در شطرنج وجود ندارد. پس از طلای تاریخی که تیم ملی در هانگژو به دست آورد دست ما باز شد و ما دیگر مشکلی از بابت منابع مالی برای انتخاب مربی خارجی نداریم.
شفیعی خاطرنشان کرد: با ولادیمیر کرامنیک، پیتر سیلیبتر، وانگ هائو، رستم جانوف، الکساندر مروزوییچ روس مذاکره داشتیم. بهتر از این مربیان نداریم، تیم ملی هم اینها را قبول دارد و پرهام افراد دیگری را قبول ندارد.
وی افزود: این مربیان اما وقت آزاد ندارند و درگیر تعهدات دیگر خود هستند. ۷ بار با ولادیمیر صحبت کردم، او قول داده که دو یا سه کمپ برای ما در ۲۰۲۴ برگزار کند. امکان دارد این کمپ داخل و یا خارج از ایران باشد.
شفیعی اظهار داشت: مربی خارجی، سرور، حقوق ماهانه، مربی خارجی را در نظر می گیریم که اینبار در المپیاد نتیجه خیلی خوبی کسب شود.

1402/12/21
09:01:34
0.0 / 5
211
تگهای خبر: برند , تیم , تیم ملی , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت