شنا جوانان آسیا - فیلیپین

سامیار عبدلی صاحب مدال طلا شد

سامیار عبدلی صاحب مدال طلا شد

به گزارش مرکز اسپرت، روز دوم مسابقات شنا قهرمانی رده های سنی آسیا با مدال طلای عبدلی در ۵۰ متر آزاد، مدال نقره غلامی در ۲۰۰ متر پروانه و مدال برنز افقری در ۱۰۰ متر پروانه همراه بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در مرحله مقدماتی اولین روز از مسابقات شنا رقابت های قهرمانی جوانان آسیا امروز سه شنبه ملی پوشان شنای ایران موفق شدند در ۱۱ ماده جواز حضور در فینال را کسب کنند. آراد مهدی زاده شناگر جوان و مستعد ایران توانست در ماده ۵۰ متر قورباغه رده سنی ۱۷_۱۵ سال با ثبت زمان ۰۰: ۲۹.۰۷ رکورد این ماده را بهبود بخشد، همینطور محمد مهدی غلامی هم در ماده ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳ – ۱۴ سال با ثبت زمان ۰۲: ۰۸.۷۳ موفق به رکورد شکنی شد.
ابتدا در فینال روز دوم این مسابقات محمد قاسمی در ماده ۴۰۰ متر مختلط رده سنی ۱۵-۱۷ سال به آب زد. قاسمی ۴۰۰ متر را در مدت زمان ۰۴: ۳۵.۳۴ شنا کرد و موفق شد رکورد ملی این ماده را جابجا کند. قاسمی با این زمان پنجم شد. رکرود پیشین این ماده توسط سعید ملکا آشتیانی با مدت زمان ۰۴: ۳۶.۸۵ در سال ۱۳۸۹ به ثبت رسیده بود که قاسمی موفق به جابجایی آن شد.
در ادامه آراد مهدی زاده در ماده ۵۰ متر قورباغه با ثبت زمان ۰۰: ۲۹.۱۱ پنجم شد و پایان یافت. شنتیا نظری هم در این ماده رده سنی ۱۳-۱۴ سال با ثبت زمان ۰۰: ۳۰.۱۱ در جایگاه چهارم ایستاد و رککورد این ماده را بهبود بخشید. رکورد این ماده پیش از این توسط علیرضا عرب در سال ۱۴۰۱ با زمان ۰۰: ۳۰.۴۵ به ثبت رسیده بود.
اما سریع ترین شناگر ایران در ماده ۵۰ متر آزاد ۵۰ متر آزادرده سنی بالای ۱۸ سال خوش درخشید. سامیار عبدلی رکورد دار این ماده در این در فینال این رقابت ها با ۰۰: ۲۲.۸۳ موفق به کسب مدال طلا شد. عبدلی با دریافت این مدال دومین شناگر ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای رقابت های قهرمانی جوانان آسیا شده است. پیش از این محمد علیرضایی در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ موفق به کسب مدال طلا شده بود.
علی رشیدپور در ماده ۵۰ متر آزاد رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۰: ۲۴.۱۱ هشتم شد و پایان یافت.
محمد محدی غلامی شناگر شیرازی ایران در ادامه روند درخشش خود موفق شد سومین مدال خود در این مسابقات را کسب کند. غلامی در ماده ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال با زمان ۰۲: ۰۵.۹۹ بر سکوی دوم ایستاد و بار دیگر رکورد این ماده را بهبود بخشید. غلامی در مقدماتی این ماده موفق به جابجایی رکورد این ماده شده بود.
در ماده ۱۰۰ متر پروانه رده سنی بالای ۱۸ سال هم مهرشاد افقری سومین مدال کاروان شنای ایران در روز دوم این مسابقات را به نام خود ثبت نمود. افقری ۱۰۰ متر را در ۰۰: ۵۳.۴۹ شنا کرد و در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز این ماده را با از آن خود کرد. علی رشید پور هم در این ماده رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۰: ۵۶.۴۸ راهی فینال شد.
ملی پوشان شنای ایران در ادامه امروز در ۳ ماده دیگر به آب خواهند زد که این خبر بروز رسانی خواهد شد.


منبع:

1402/12/09
14:47:36
0.0 / 5
218
تگهای خبر: رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت