کاهش تعداد سهمیه های دوومیدانی نابینایان در پارالمپیک به خاطر دوپینگ!

کاهش تعداد سهمیه های دوومیدانی نابینایان در پارالمپیک به خاطر دوپینگ!

به گزارش مرکز اسپرت، رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان از کاهش تعداد سهمیه های دوومیدانی در پارالمپیک پاریس آگاهی داد و اظهار داشت: هرچند هنوز دوپینگ امیر خسروانی بصورت قطعی اعلام نشده، اما با تایید دوپینگ او با 5 ورزشکار در پارالمپیک پاریس حضور پیدا خواهیم کرد.


محمدرضا مظلومی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اعزام سه رشته جودو، دوومیدانی و گلبال مردان به پارالمپیک پاریس، اظهار داشت: در دوومیدانی ۶ سهمیه پارالمپیک کسب کرده بودیم که با مثبت اعلام شدن دوپینگ امیر خسروانی فعلا امکان شرکت در اردوهای آماده سازی را ندارد و محروم است تا آن زمان که دوپینگ وی قطعی و مدت محرومیتش از طرف ستاد ملی میارزه با دوپینگ اعلام گردد.
وی اظهار داشت: البته برای افزایش تعداد سهمیه های خود در دوومیدانی خرداد سال آینده مسابقات قهرمانی کشور را پیش رو داریم که این رقابت ها چون زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار می گردد کسانی که بتوانند حد نصاب رکورد ورودی را کسب کنند این شانس را دارند که در فهرست نفرات اعزامی به پارالمپیک پاریس قرار بگیرند.
مظلومی از مهدی اولاد، امیرحسین علیپور، علی پیروج، هاجر صفرزاده و سجاد نیک پرست به عنوان دوومیدانی کاران اعزامی به پارالمپیک پاریس نام برد.
رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان همین طور درباره ی وضعیت تیم ملی گلبال مردان جهت شرکت در پارالمپیک پاریس، اظهار داشت: هر چند تیم گلبال مردان سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کرده اما هنوز وضعیت این رشته برای اعزام از طرف کمیته ملی پارالمپیک معلوم نیست. البته اردوهای آماده سازی این رشته برای حضور در پارالمپیک درحال برگزاری است و هم اکنون تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار دارد، امیدوار هستم شرایط اعزام این رشته به پارالمپیک پاریس فراهم گردد.
او در آخر درباره ی انتقاد یکی از دوومیدانی کاران برای دعوت نشدن به اردوی تیم ملی و واریز ۳۰ میلیون تومان جهت شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی اظهار داشت: تنها دوومیدانی کارانی تحت حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک هستند که رنکینگ یک تا سوم جهان را کسب کرده باشند. ما از تمام ورزشکاران جهت شرکت در مسابقات انتخابی حمایت می نماییم و اگر کسی ادعای حضور در تیم ملی را دارد در مسابقات قهرمانی کشور که آخرین فرصت برای کسب سهمیه پارالمپیک است می تواند بدون پرداخت هزینه ای شرکت نماید.
منبع:

1402/11/21
09:34:14
0.0 / 5
204
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت