شركت توسعه همچنان بلاتكلیف؛

یخ زدگی مدیریت در حیاط خلوت ورزش

یخ زدگی مدیریت در حیاط خلوت ورزش

به گزارش مرکز اسپرت، یکی از اولویت های وزیر ورزش پس از تصدی وزارت خانه جابه جا کردن مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بود اما با وجود مطرح شدن انتخابهای مختلف این مهم هنوز به نتیجه نرسیده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، پس از اینکه کیومرث هاشمی دوره یک ماهه سرپرستی در وزارت ورزش را به سلامت گذراند و از مجلس برای تصدی دو ساله این وزارت خانه رای اعتماد گرفت و البته وقتی ورزش فارغ از بازی های آسیایی شد به تدریج نام گزینه هایی به میان آمد که حکایت از قصد و نیت وزیر برای تغییرات داشت.
یکی از صندلی هایی که قرار بود با دست به مهره شدن وزیر دستخوش تغییرات شود، مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بود، شرکتی که طی ماه های اخیر گزینه هایی کاندیدای حضور در آن شدند اما نتوانستند از کانال تأیید صلاحیت ها به سلامت عبور کنند. این در شرایطی است که مدیریت این شرکت مترصد رفتن است.
گزینه هایی که مدیر شرکت توسعه نشدند
شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، یک شرکت به ظاهر خصوصی اما مهم و تعیین کننده در ورزش است که طی سالهای گذشته معمولا به دست افرادِ بی ربط سپرده شده طوریکه بعضاً سبب شکاف زیاد میان آن با وزارت ورزش هم شد.
با این حال یکی از نخستین نفراتی که کیومرث هاشمی برای مدیریت جدید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دست روی او گذاشت بازهم فردی غیر ورزشی و کاملا سیاسی بود. هوشنگ بازوند استاندار پیشین لرستان و کرمانشاه گزینه خیلی جدی برای مدیریت شرکت توسعه بود اما برخی موانع مانع از نهایی شدن حضور وی در این شرکت شد. همانطور که انتخابهای بعدی هم نتوانستند به این مهم برسند.
سیدمهدی هاشمی (رئیس سابق فدراسیون تیراندازی) و اکبر نیکزاد که ریاست بنیاد مسکن را در کارنامه دارد هم از انتخابهای مورد نظر برای مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بودند اما پای آنها هم به اتاق مدیریت این شرکت نرسید.
مدیری که منتظر رفتن است
مطرح شدن گزینه ها و رد کردن آنها در حالی انتصاب مدیر جدید برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را به چالش کشیده که به نظر می آید مدیر فعلی این شرکت هم تمایل زیادی برای ماندن و ادامه کار ندارد و بنابراین حتی تصمیم به استعفا گرفته است.
مهیار عسگریان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است؛ او ۲۶ آذر سال قبل از حمید سجادی برای مدیریت این شرکت حکم گرفت اما کمی پس از شروع به کار کیومرث هاشمی، استعفای خویش را با او اعلام نمود.
خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که اعلام استعفای عسگریان محدود به یک مرتبه نبوده است. در واقع او مترصد رفتن است و بمحض انتخاب مدیر جدید صورت خواهد گرفت.
حیات خلوت ورزش در محاصره استعفا و رد صلاحیت و بلاتکلیفی
شرکت توسعه ونگهداری اماکن ورزشی مجموعه ای مهم در ورزش کشور است که حتی از آن بعنوان استراتژیک ترین شاخه ثانویه وزارت ورزش هم یاد می شود.
مدیریت و تصرف اماکن مهمی مانند مجموعه ورزشی آزادی، مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب، مجموعه ورزشی شهید شیرودی و شهید کبکانیان، مجموعه ورزشی تنیس استقلال، مجموعه فرهنگی ورزشی شهید کشوری، مجموعه های سوارکاری کشور و مجموعه های اسکی شمشک، دیزین و خور گویای اهمیت و جایگاه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است.
البته آن چه بیشتر از تشریح فعالیت ها و فلسفه وجودی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی مبین اهمیت این شرکت است، در ارتباط با مأموریت های پشت پرده آن می شود. مأموریت هایی که شرکت را به محلی برای تصمیم گیری های کلان در جریان گعده های شبانه مدیران تبدیل نموده تا جاییکه عنوان «حیات خلوت» ورزش را به این شرکت داده اند.
اهمیت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به حدی است که مدیر آن با حکم مستقیم وزیر منصوب می شود اما وی (وزیر) نتوانسته تابحال گزینه ای را انتخاب و معرفی نماید که از فیلترهای معمول به سلامت عبور کند که همین مسئله این شرکت را در بلاتکلیفی کم سابقه ای قرار داده است.
حدود ۳۰ سال از تشکیل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی می گذرد اما این نخستین بار است که این شرکت با چنین بی ثباتی در مدیریت روبرو شده است. مهیار عسگریان در واقع دومین مدیر شرکت در دولت سیزدهم است. حمید سجادی در شروع به کارش در این دولت علیرضا عاصم یوسفی را بعنوان مدیر شرکت انتخاب کرد که اتفاقاً گرایش هنری بودنش انتقادهای زیادی را متوجه انتصابش کرد.
عاصم یوسفی در مدت ۱۵ ماهه مدیریتش اسباب چالش های زیادی شد که در نهایت بنیانگزار رفتن او و آمدن مهیار عسگریان شد. حالا هم که مقرر است مدیر جدیدی برای این شرکت منصوب شود البته اگر گزینه جدید به سر انجام برسد.
گزینه جدید، نزدیک تر از همه به صندلی مدیریت
با لحاظ کردن اصرار مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به رفتن و انتخابهای رد شده برای جایگزین شدن، وزیر ورزش همچنان برای انتخاب مدیرعامل جدید دغدغه دارد و درحال بررسی انتخابهای مد نظرش است.
کیومرث هاشمی که از انتخابهای غیر ورزشی به نتیجه نرسیده در جدید ترین اقدام یک مدیر ورزشی با سابقه مدیریت در فدراسیون و مجموعه های ورزشی را مد نظر قرار داده است.
سیدحسن طباطبایی گزینه جدید وزارت ورزش برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است. خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که طباطبایی توانسته مراحل اداری حضور در شرکت را با موفقیت پشت سر بگذارد و تاییدهای لازم را هم دریافت کرده است.
طباطبایی که سابقه مدیریت مجموعه ورزشی آزادی تهران را دارد، هم اکنون رئیس فدراسیون کاراته است. او اسفند سال قبل در مجمع انتخاباتی رای اعتماد لازم برای ادامه ریاست در این فدراسیون را گرفت باآنکه سازمان بازرسی اخیراً انتخابات این فدراسیون را باطل اعلام نموده و همین مسئله این فدراسیون را هم به سمت بلاتکلیفی کشانده است.

1402/11/09
10:00:15
0.0 / 5
302
تگهای خبر: استقلال , بازی , تنیس , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت