حل مشکل انتخاباتی شطرنج با یک انتصاب

حل مشکل انتخاباتی شطرنج با یک انتصاب

به گزارش مرکز اسپرت، با انتصاب سرپرست دبیری برای فدراسیون شطرنج، نه تنها مهم ترین پست اجرایی این فدراسیون صاحب مسئول شد بلکه مانع موجود برای آغاز فرایند انتخاباتی هم برداشته شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، به فاصله حدود یک ماه بعد از انتصاب شادی پریدر بعنوان سرپرست جدید فدراسیون شطرنج، سرپرست دبیری این فدراسیون هم مشخص و ارائه شد.
بر این اساس «کاظم دستگردی» با پینشهاد فدراسیون و تایید وزارت ورزش بعنوان سرپرست دبیری شطرنج انتخاب شد. با این انتصاب یکی از چالش های جدی فدراسیون شطرنج برای انتخابات که حتی منجر به ابطال نام نویسی از کاندیداها شد، برطرف شده است.
شادی پریدر در حالی یک ماه پیش متصدی فدراسیون شطرنج شد که این فدراسیون وارد فرایند نام نویسی از کاندیداها شده بود اما بدون دبیر و همین مساله سبب لغو ادامه این فرایند شد.
فدراسیون شطرنج ماه ها با مشکل دبیر مواجه بود. مجتبی دانشور آخرین فردی بود که متصدی سرپرستی فدراسیون شطرنج شد. وی اسفند سال قبل با حکم حسن تامینی رئیس وقت فدراسیون بعنوان سرپرست دبیری شطرنج انتخاب شد اما او اردیبهشت سال جاری در انتخابات هیات شطرنج استان تهران پیروز شد و آغاز ریاست در این هیات، وی را وارد فرایند غیرقانونی دوشغله ها کرد، بدتر این که دانشور بازنشسته بود و از این حیث مجاز به ادامه همکاری نبود.
با همه اینها طی ماه های اخیر تصمیمی برای سروسامان دادن به پست مهم و اجرایی دبیر در فدراسیون شطرنج اتخاذ نشد. نه خبری از ابقای دانشور با حل و فصل موانع قانونی اش شد و نه انتخاب گزینه جدید.
با این شرایط نام نویسی از کاندیداهای فدراسیون شطرنج از ۲۷ آذر شروع شد در صورتی که مجتبی دانشور سرپرست دبیری خارج از کشور بود و اصلاً حضور نداشت که بخواهد به صورت حتی غیرقانونی روی روند انتخابات نظارت داشته باشد.
همین مساله سبب شد یک هفته بعد از آغاز نام نویسی کاندیداها، وزارت ورزش تصمیم به تعویق این فرایند بگیرد.
حالا با انتخاب کاظم دستگردی بعنوان سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج، نه تنها مهم ترین پست اجرایی این فدراسیون صاحب مسئول شد بلکه مانع موجود برای آغاز فرایند انتخاباتی هم برداشته شد.
فدراسیون شطرنج از خرداد گذشته بدون رئیس است. حسن تامینی ۱۲ خرداد و در صورتی که دو سال از مدت زمان ریاست قانونی اش در شطرنج باقی مانده بود تصمیم به استعفا گرفت. پس از آن شهرام عظیمی ۲۳ خرداد بعنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد و حالا هم شادی پریدر متصدی این فدراسیون است، کسی که در دوره حسن تامینی نایب رئیس فدراسیون بود اما چند روز بعد از آغاز سرپرستی شهرام عظیمی و به بهانه اتمام قرارداد از نایب رییسی فدراسیون کنار گذاشته شد.

1402/10/24
08:39:19
0.0 / 5
232
تگهای خبر: فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت