در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

رکوردشکنی در مسابقات شنا نتیجه ۴ ماه تمرین پرفشار بود

رکوردشکنی در مسابقات شنا نتیجه ۴ ماه تمرین پرفشار بود

به گزارش مرکز اسپرت، دختر شناگر ایران که در مسابقات جایزه بزرگ موفق به رکوردشکنی در سه ماده شد، اظهار داشت: از اول تابستان تا اوایل مهر تمرینات پرفشاری داشتم تا موفق به جابه جایی رکورد شوم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در جریان دومین دوره مسابقات شنا مسافت بلند جایزه بزرگ ویژه دختران رده های سنی بالای ۱۵ سال کشور، زینب قربانی شناگر ۱۷ ساله تیم هاشمی نژاد مشهد موفق شد در ماده های ۵۰ و ۱۰۰ متر قورباغه و ۱۰۰ متر آزاد رکورد شکنی کند. همینطور تیم هاشمی نژاد هم توانست در ماده ۱۰۰*۴ متر آزاد تیمی رکورد این ماده را ۵ ثانیه بهبود بخشد.
زینب قربانی در ابتدا از رکوردهای ثبت شده خود در این رشته اظهار داشت: پیش از این هم رکوردهایی را به نام خود ثبت کرده بود با احتساب رکوردهایی که در این رقابت ها جابه جا کردم، ۵ رکورد در مسابقات مسافت کوتاه در ماده های ۱۰۰ آزاد، ۲۰۰ قورباغه، چند رکورد تیمی و همینطور ۲ رکورد در ماده های ۵۰ و ۱۰۰ متر قورباغه مسافت بلند دارم.
وی در مورد سطح مسابقات و نحوه برگزاری این دوره مسابقات مسافت بلند تصریح کرد: نحوه برگزاری هم از لحاظ جوایز در نظر گرفته شده و هم از لحاظ نظم و انظباط بسیار بهتر از دوره قبل و حتی مسابقات گذشته بود. سطح شناگران هم حدودا مثل دوره های قبل بود اما توقع داشتم تعداد شرکت کنندگان سال جاری خیلی بیشتر از سال های گذشته باشد.
شناگر تیم هاشمی نژاد در ارتباط با عملکرد و ثبت رکوردهای خود در این مسابقات خاطرنشان کرد: بعد از نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ و رکوردهایی که آنجا زده شد باید مدت زمان های ثبت شده را کاهش می دادیم، حدودا از اوایل تابستان تا مهر تمرینات پر فشار خویش را آغاز کردیم و به صورت مداوم تمرین داشتیم تا بتوانیم به سطح آمادگی مطلوب برسیم، سطح امکانات هم خدا را شکر پاسخگوی تمریناتمان بود و با مشکل یا دغدغه ای مواجه نبودیم.
وی خاطرنشان کرد: این که ورزشکار بتواند با یک هدف مشخص تمرینات خویش را پیش ببرد و به این مورد آگاه باشد که مسابقاتی با عنوان های مختلف مثل جایزه بزرگ و... در پیش رو دارد صد در صد با انگیزه بیشتر به تمرینات ادامه می دهد تا خویش را آماده کند بخصوص در رده سنی ۱۷ - ۱۵ سال و ۱۵ سال به بالا که خیلی مهم است.
قربانی اظهار داشت: از رئیس هیات شنا استان خراسان آقای گرایلی بسیار سپاسگزارم که با حمایت های همه جانبه این مسیر را برای ماهموار کردند و همینطور از مربی و خانواده ام تشکر ویژه ای دارم که اگر پشتیبانی ها و حمایت هایشان نبود بطور قطع من در این جایگاه نبودم.

1402/09/01
14:17:04
0.0 / 5
266
تگهای خبر: تمرین , تیم , رقابت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت