وزارت ورزش خبر داد؛

تعیین تکلیف والیبال و ۵ فدراسیون دیگر برای برگزاری انتخابات

تعیین تکلیف والیبال و ۵ فدراسیون دیگر برای برگزاری انتخابات

به گزارش مرکز اسپرت، مدیر کل امور مشترک فدراسیون های ورزشی از تعیین تکلیف در مورد برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون های سوارکاری، چوگان، انجمن های ورزش های رزمی، دوومیدانی، والیبال و تری اتلون اطلاع داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر آرش فرهادیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با تکیه بر تعیین تکلیف فدراسیونهای سوارکاری، چوگان، انجمن های ورزش های رزمی، دوومیدانی، والیبال و تری اتلون عنوان کرد: براین اساس با دو فدراسیون سوارکاری و چوگان به منظور تشکیل هیات رئیسه و اعلام تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی مکاتباتی را انجام دادیم، درهمین راستا این دو فدراسیون در آینده نزدیک ضمن برگزاری جلسه هیات رئیسه ی خود، تاریخ پیشنهادی مجمع انتخاباتی خویش را هم اعلام خواهند کرد.
وی با تکیه بر نقش نظارتی وزارت ورزش و جوانان بیان نمود: طبق دستور مقام عالی وزارت تمامی امور برپایه ضوابط، قوانین و مقررات تا زمان برگزاری مجامع انتخاباتی این فدراسیون ها پیگیری می شود.
مدیر کل امور مشترک فدراسیون های ورزشی همینطور با اشاره به اینکه تاریخ ثبت نام فدراسیون تنیس روی میز مشخص شده، اظهار داشت: از تاریخ ۲۸ آبان ماه سالجاری تا یازدهم آذر ماه سال جاری، ثبت نام اعضاء هیات رئیسه و کاندیداهای پست ریاست فدراسیون صورت خواهد گرفت.
وی زمان ثبت نام متقاضیان پست ریاست و هیات رئیسه فدراسیون جانبازان و توان یابان را ۳۰ آبان تا سیزدهم آذرماه اعلام نمود.
فرهادیان اضافه کرد: در مورد فدراسیون های دوومیدانی، تری اتلون(سه گانه)، انجمن ورزش های رزمی، کونگفو و شطرنج هم با دبیر مجمع مکاتبات لازم صورت گرفته است ازاین رو فدراسیون های فوق باید آگهی ثبت نام شان را از راه پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون و روزنامه های کثیر الانتشار ورزشی منتشر کنند تا علاقمندان بتوانند در تاریخ مشخص شده، ثبت نام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بنا به دستور وزیر و معاون ورزش قهرمانی عزم جدی وزارت ورزش و جوانان برگزاری انتخابات در اسرع وقت است، اضافه کرد: امیدواریم این فدراسیون ها بتوانند انتخابات خویش را مطابق با مقررات برگزار کنند. لازم به ذکر است که وزارت ورزش و جوانان هم تلاش می کند تا به درستی نقش نظارتی خویش را ایفا کند.
مدیر کل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی در قسمت دیگری از گفتگوی خود به اعتراض های مطرح شده در مورد کمیسیونهای فدراسیون انجمن های رزمی اشاره نمود و توضیح داد: این مورد الان در دست بررسی می باشد. در واقع با حضور دبیر مجمع، مستندات برای برگزاری کمیسیون های ورزشکاران، داوران و مربیان درحال پیگیری است و درصورتیکه کوچکترین تفاوتی در اجرای صحیح قوانین مشاهده شود، بطور قطع کمیسیون های فدراسیون انجمن های رزمی مورد اصلاح قرار خواهد گرفت.
وی این نکته را مورد توجه قرار داد که تاریخ برگزاری کمیسیون ها پس از اصلاحی که صورت می گیرد با هماهنگی مسئولان ذی ربط در فدراسیون، اعلام و اداره امور مجامع تا برگزاری آنرا پیگیری خواهد نمود.
فرهادیان در مورد اتمام دوره ریاست فدراسیون والیبال هم اظهار داشت: دوره ریاست آقای داورزنی فردا به پایان خواهد رسید و طبق اساسنامه مصوب فدراسیون های ورزشی و اختیارات قانونی وزارت ورزش و جوانان، اقدامات لازم برای این فدراسیون هم همانند سایر فدراسیونها صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: تلاش وزارت ورزش و جوانان اینست که بگونه ای عمل شود تا در روند اجرایی برنامه های این رشته پرطرفدار کشورمان، خللی وارد نشود.

1402/08/29
12:56:52
0.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت