مسیر حمل مشعل بازی های پارالمپیک مشخص شد

مسیر حمل مشعل بازی های پارالمپیک مشخص شد

مرکز اسپرت: مشعل بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲4 طی سفری کوتاه و سرشار از شادی و هیجان توسط هزار مشعل دار، از استوک مندویل انگلستان -زادگاه اصلی بازی های پارالمپیک- به پاریس حمل می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، شعله مشعل المپیک پاریس روز ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۳(یازدهم آگوست)، در مراسم اختتامیه این بازی ها خاموش می شود و دقیقا چند روز بعد شعله آتش بازی های پارالمپیک در استوک مندویل انگلستان زبانه خواهد کشید.
پس از آن مشعل این بازی ها زادگاه تاریخی خودرا ترک و سفری چهار روزه را از ۴ تا ۸ شهریورماه (از ۲۵ تا ۲۸ آگوست ۲۰۲۴) شروع می کند تا وقتی که به مقصد خود یعنی پاریس شهر میزبان این رویداد بزرگ ورزشی برسد و مشعل دان بازی های پارالمپیک روشن کند.
بر این اساس، در اولین بخش این سفر آتش پارالمپیک بصورت نمادین با شرکت ۲۴ ورزشکار انگلیسی و ۲۴ ورزشکار فرانسوی در کانال مانش جابه جا می شود و سپس وقتی به سواحل بندرگاه کاله در فرانسه برسد، به دوازده مشعل در حومه فرانسه گسترش تقسیم می شود.
هزار پیشروی حامل مشعل در حدود پنجاه شهر و ۱۲ مسیر، همزمان تا ۲۸ آگوست به سمت محل مراسم افتتاحیه حرکت می کنند. مراسمی که برای اولین بار خارج از یک استادیوم در قلب پایتخت فرانسه؛ از شانزه لیزه تا میدان کنکورد انجام می شود.
هدف از حمل مشعل پارالمپیک افزایش شور و اشتیاق نسبت به این بازی ها در سراسر کشور است و مسیر آن با همکاری کمیته پارالمپیک فرانسه طراحی شده، تا مناطق میزبان بازی ها و همین طور شهرهایی که نماد تاریخ و میراث فرانسه اند بیشتر برجسته معرفی کنند.
رئیس کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک در این خصوص می گوید: «این فرصتی بسیار باارزش برای آگاه سازی ست چونکه هنوز جامعه در مورد بازی های پارالمپیک اطلاعات کمی دارد و این میزبانی در خاک ما شرایط خوبی را برای یک گردهمایی مردمی منحصر به فرد به وجود می آورد.»

در طول مراسم حمل مشعل یک جشنواره آتش بازی همراه با موسیقی نیز در قلب شهر پاریس تدارک دیده است و در حاشیه آن، فعالیت ها و دوره های آشنایی با ورزش های پارالمپیکی نیز برگزار می گردند تا نشاط بازی های پارالمپیک هرچه بیشتر با مردم به اشتراک گذاشته شود.
چهار ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی فرانسه مونا فرانسیس (قهرمان پاراسه گانه اروپا)، دیمیتری پاواده (نایب قهرمان پرش طول پارالمپیک توکیو)، فلورنت مانودو و لور مانودو (قهرمانان شنای المپیک) به عنوان کاپیتان های مراسم حمل مشعل انتخاب شده اند که در رونمایی از لباس هزار مشعل دار پارالمپیک و ۱۰ هزار مشعل دار المپیکی پاریس ۲۰۲۴ هم حضور داشتند.

از جمع مشعل داران پارالمپیک، ۸۰۰ نفر مشعل را با طی مسافت ۲۰۰ متر (چهار دقیقه) حمل خواهند کرد و ۲۰۰ نفر نیز بصورت تیمی (هشت دقیقه برای هر تیم) در این مراسم شرکت می کنند.
حاملان مشعل با لباس فرمی که توسط Decathlon -یکی از حامیان رسمی پاریس ۲۰۲۴- طراحی شده راهی جاده های فرانسه خواهند شد. رنگ سفید این لباس، نمادی از صلح، اتحاد و برادری است. به غیر از لوگوی بازی ها، کلیه آیتم های لباس حاملان مشعل المپیک و پارالمپیک یکسان خواهد بود.
مراسم حمل مشعل بازی های پاریس ۲۰۲۴ با مشارکت حامیان رسمی آن، کوکاکولا و بانک های فرانسوی Banques Populaires و Caisses d'Epargne انجام می شود.


منبع:

1402/08/22
08:01:28
0.0 / 5
251
تگهای خبر: استادیوم , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت