در نشست خبری بازیهای لهستان؛

صدقی: هاکی روی یخ به آرامش رسیده

صدقی: هاکی روی یخ به آرامش رسیده

به گزارش مرکز اسپرت، رییس انجمن هاکی روی یخ ایران با اشاره به مهیا شدن شرایط اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات بین المللی لهستان اظهار داشت: در یک سال به خاطر اتفاقاتی که رخ داد به آرامش رسیدیم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نشست خبری تیم اعزامی هاکی روی یخ زنان ایران به کاپ توسعه جهانی ۲۰۲۳ - لهستان، بامداد امروز چهارشنبه با حضور عباس نظریان (رئیس فدراسیون اسکی)، کاوه صدقی (رئیس انجمن هاکی روی یخ)، اعظم سنایی و الهام مدیردهقان اجرا شد.
عباس نظریان رییس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی در این جلسه گفت: روز خوبی برای ورزش های زمستانی خصوصاً هاکی روی یخ است. در این یک سال که هاکی روی یخ زیرمجموعه فدراسیون شده، اتفاقات خوبی رخ داده و پرچم مقدس ایران در میادین بین المللی به اهتزاز درآمده است. می خواهم از زحماتی که در راه پیشرفت این رشته کشیده می شود، تشکر می کنم.
وی اضافه کرد: دوره های مربیگری خوبی در طول این مدت انجام شد و می توان اظهار داشت که امروز یک چراغ پرنور برای ورزش های زمستانی روشن شده است. ما نمی توانیم بگوییم که در بازی های زمستانی عربستان پاسخگو نباشیم. ما دیگر این فرصت را نداریم که بگوییم هنوز بدنبال برف هستیم و ظرفیت سایر رشته ها غافل مانده ایم. در حقیقت باید به سایر رشته ها نیز دقت نماییم. در این مدتی که این فعالیت هاکی روی یخ استارت خورده، نشان داده شده که نسل جدید بدنبال نشان دادن استعدادهای خود در رشته های جدید هستند. شاید در بازی های زمستانی هاربین در چین نتوانیم نتیجه لازم را بگیریم، ولی برای بازی های زمستانی ریاض می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم.
وی درباره ی موضوع تبدیل سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به سالن یخ و استفاده از آن برای ورزش های زمستانی اظهار داشت: نگاه من از همان ابتدا به سال ۲۰۳۰ در این رشته بود و از همان روز اول بدنبال یک زیرساخت مناسب بودم تا از ظرفیت ویژه المپیک زمستانی استفاده نماییم. ما همانطور که در برای المپیک تابستانی و بازی های آسیایی از دو سال قبل ستاد مربوطه را تشکیل می دهیم، باید برای ورزش های زمستانی هم همبن کار را انجام بدهیم. به هر صورت از سال قبل پیگیر سالن آزادی بودیم، چون ساختار کف آن مناسب رشته های زمستانی است و با یک بودجه می توان شرایط را فراهم آورد. ما حتی درخواست میزبانی سطح سه (دیویژن ۳) را دادیم، ولی به علت نداشتن زیرساخت های استاندارد نتوانستیم میزبان شویم و بوسنی میزبانی را در اختیار گرفت. من درباره ی استفاده از سالن آزادی با هاشمی صحبت کردم و درحال تلاش هستیم که از این ظرفیت استفاده نماییم.
نظریان عنوان کرد: فدراسیون ها نهادی هستند که از دولت کمک می گیرند. ما خیلی محل تولید درآمد نداریم، چون زیرساخت خاصی نداریم و یک متر هم در اختیارمان نیست، در صورتیکه فدراسیون اسکی وابسته به برف و زمستان است. تجهیز و اعزام یک تیم در اینجا به اندازه چند تیم دیگر است. به هر حال حمایت ها در یک سال قبل وجود داشته و ۲ میلیارد از منابع دولتی وارد انجمن شده است.

صدقی: هاکی در فدراسیون اسکی آرامش دارد
کاوه صدقی در نشست خبری قبل از اعزام تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران به کاپ توسعه جهانی لهستان، گفت: پیش از این که وارد فدراسیون اسکی شویم، دوران پرچالش و پرحاشیه ای را پشت سر گذاشتیم اما با ورود به این فدراسیون به آرامش رسیدیم و امیدوار هستم این آرامش ادامه داشته باشد.
رئیس انجمن هاکی روی یخ اظهار داشت: مسابقات هاکی روی یخ قهرمانی زنان آسیا امسال در تایلند انجام شد و دختران ما توانستند نایب قهرمان قاره کهن شوند. خبر خوش این است که سه روز پیش تصمیم گیری شد تا تیم ملی هاکی روی یخ زنان به مسابقات هاکی روی یخ از چهارم تا سیزدهم فروردین در قرقیزستان اعزام شوند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه مسابقات بانوان ما پخش زنده خواهد داشت. یکماه است که ویزاهای هاکی بازان ریجکت شد و خیلی سریع هم به ما گفتند ویزا نمی دهند. به سرعت به وزارت ورزش و جوانان رفتیم و کیومرث هاشمی با وزارت امور خارجه تماس گرفت و بسیار برای گرفتن ویزای هاکی بازان تلاش کردند که باید از وزیر ورزش و جوانان تشکر کنم. همین طور کمیته ملی المپیک ایران به کمیته المپیک لهستان نامه زد و در نهایت فدراسیون جهانی هاکی روی یخ عنوان نمود اگر به ایران ویزا ندهید میزبانی به شما تعلق نمی گیرد و در نهایت با تلاش وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه ایران و کمیته ملی المپیک توانستیم ویزا بگیریم.
صدقی تصریح کرد: حامیان مالی به ما گفتند برای ویزا چه کاری می توانیم بکنیم و حتی گفتند اگر ویزا درست نشود باز هم ما در کنار هاکی روی یخ زنان هستیم و هدفشان توانمندسازی زنان است و برد و باخت نیست.
وی اظهار داشت: ۹ تیم ملی داریم. پنج رده مردان و چهار رده زنان هستند و در کدام تیم ملی اردوی مستمر مانند هاکی روی یخ دارند و دلیل آن هم چشم انداز ما به المپیک ۲۰۳۰ است. تمامی اعضای تیم با اسکیت چرخ دار شروع کردند و الان در هاکی روی یخ بازی می کنند.
رئیس انجمن هاکی روی یخ گفت: لیگ برتر هاکی روی یخ درحال برگزاری با ۶ تیم زنان و ۷ تیم مردان است. امیدوار هستم دامن ما آلوده حاشیه های باشگاه های قوی نشود اما امسال یک تیم روس به نام راشن پپرز در لیگ برتر ایران داریم و لیگ ما خصوصی می چرخد و هاکی بازان ما حقوق کمی دارند اما مطمئنم سرمایه گذاران بیشتری در گام بعدی کمک خواهند کرد.
سنایی: قول می دهیم تمام توان مان را بگذاریم و بهترین نتیجه را کسب کنیم
اعظم سنایی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی هاکی روی یخ ایران نیز در این جلسه خبری گفت: بدون حمایت رسانه ها، نمی توانستیم برای حق مان بجنگیم. تیم ما در مسابقات آسیایی که نخستین حضور بین المللی ما هم بود که نتیجه خوبی هم گرفتیم. به غیر از خودمان با ۷ تیم که سابقه ۱۰ تا ۲۰ ساله در این رشته داشتند، رقابت کردیم. نتیجه این مسابقات چیزی غیر از معجزه نبوده است.
او افزود: اتفاقی که در عرض ۳ سال به نایب قهرمانی منجر شود، به معجزه شباهت داشت. این افتخار خوب بود ولی بار سنگینی را روی دوش مان قرار داده است. تلاش می نماییم چیزی که لایق تیم است را به حقیقت برسانیم. پس از مسابقات آسیایی ما فعالیت مان را ادامه دادیم و ۲۰ نفر نهایی هم طی یک ماه گذشته انتخاب شده اند. روزی ۳ بار و هر روز تمرین کرده ایم، تیمی مشتمل بر همان ترکیب نایب قهرمان آسیا هستیم و البته نفرات جدیدی هم داریم. بازیکنان مستعدی داریم که می توانند با هم رقابت کنند.
سنایی اضافه کرد: بین ۵ تا ۶ بازیکن زیر ۲۰ سال داریم که این یعنی یک نسل قوی پشت تیم ماست. وضعیت مان بسیار عالی است و همه توان مان را گذاشته ایم. همیشه دغدغه های زیادی داشتیم. وظیفه ام باید بازیکنی می بود اما هیچ سفری بدون دغدغه نداشتیم. این اعزام ما واقعاً خوشحال کننده است. قول می دهیم تمام توان مان را بگذاریم و بهترین نتیجه را برای جبران گوشه ای از زحمات کسب نماییم.

وی درباره ی میانگین سنی تیم ملی بیان داشت: من بزرگ ترین عضو این تیم با ۳۴ سال سن هستم و سارینا خسروی با ۱۶ سال سن کوچک ترین. میانگین سنی ما ۲۵ سال است و این تیم هم ورودی دارد و هم خروجی. از نسل من، فقط من مانده ام. نه می توانم بگویم آخرین دورم است و نه می توانم بگویم ادامه دارد. بازیکن بهتر می تواند جای بازیکن دیگر را بگیرد و جای من را گرفتن راحت است. این مساله به خوبی مدیریت می شود. از شروع تابستان در تمام رده های سنی تیم های ملی تشکیل دادیم و تمرین کردیم. بچه ها را از هر رده سنی مانیتور می نماییم و بازیکنان توان مند را حمایت و شناسایی می نماییم. استعدادیابی همه جانبه است و فراخوان ما ورود آزاد دارد. رشته ای هستیم که تمام باشگاه ها و مربیان عضو یک خانواده هستند و کمک ما می کنند.
مصطفی میزبان مدیرعامل اسپانسر در نشست خبری اعزام تیم ملی هاکی بانوان به کاپ توسعه جهانی، عنوان کرد: امیدوار هستم همکاری خوبی برای تیم داشته باشیم. برند ما ۲۲ سال است در عرصه کالاهای بهداشتی فعالیت دارد. امروز ۳میلیون خانم از محصولات این شرکت استفاده می نمایند. تلاش می نماییم هر روز کالاهای باکیفیت تر را در دسترس خانم ها قرار داده و سطح آگاهی جامعه را ارتقا بدهیم تا بهداشت بهتری داشته باشیم.
وی اضافه کرد: در این جهت با تیم هاکی بانوان آشنا شدیم و دیدیم این تیم می تواند خیلی به ما کمک نماید. در ۳حوزه ورزش، فرهنگ وهنر و کسب وکار فعالیت داریم. امیدوار هستم تیم ملی هاکی در مسابقات پیش رو نتایج خوبی بگیرد.
میزبان در مورد وضعیت ادامه همکاری با تیم ملی هاکی بانوان، اظهار داشت: بازی های آسیایی آینده را هم کنار تیم هستیم. پس از آن هم امیدواریم همکاری را ادامه بدهیم.
وی درباب این که اگر ویزای تیم صادر نمی شد بازهم به این همکاری ادامه می دادند، عنوان کرد: تعهد ما مسابقات بعدی را هم پوشش می دهد. فارغ از صدور ویزا هم همکاری ما ادامه پیدا می کند. تمرکز اصلی روی بازی های آسیایی است و نگاه مان به کاپ توسعه جهانی، به عنوان یک پیش درآمد است.
در ادامه نازنین وارسته مدیر برند اسپانسر تیم (مای لیدی)، اظهار داشت: فرصت دیده شدن توانمندی های بانوان خیلی کمتر بوده و ما در ۳ حوزه، در کنار زنان هستیم. با تیم ملی هاکی بانوان همراه شدیم چون تلاشی که می کنند و نتایجی که گرفتند با ماموریت ما بسیار همسو بوده است. هدفمان این است که زنان سرزمین مان انگیزه بگیرند، در کنار آن به سلامت جامعه کمک نماییم و آگاهی را به تعداد بیشتری از افراد جامعه برسانیم.
وی اشاره کرد: نگاه مان برد و باخت نیست. اصولاً در هر پروژه ای که شرکت می نماییم هدف اصلی ما انگیزه دادن به سایرین است تا در مسیری که متصور هستند، قدم بردارند. تلاش می نماییم سطح سلامت جامعه را ارتقا بدهیم. هرکدام از اعضای تیم به ما کمک می کنند که آگاهی رسانی بهتری داشته باشیم. از مسابقات لهستان بصورت خاص استفاده نمی نماییم ولی در کنار بچه ها هستیم و از کمکی که به ما می کنند، ممنونیم.
مدیردهقان: بچه ها با پشتکار زیاد می توانند در لیگ های اروپایی بازی کنند
همچنین الهام مدیردهقان کاپیتان دوم و مسئول بدنسازی تیم ملی، گفت: اعزامی که پیش رو داریم، بی دغدغه ترین اعزام است. در این ۱۲ سال ورزش حرفه ای که کردم انقدر با اطمینان خاطر عازم نشدم. از انجمن هاکی تشکر می کنم که با پیگیری های مستمر برای ما ویزا گرفتند. همین طور از اسپانسر بابت این اعزام که ما را خیلی خوشحال کرد، تشکر می کنم.
وی اضافه کرد: همیشه وقتی اسم اعزام می آمد بچه ها می گفتند برویم ولی هزینه هایش چه می شود؟ این نخستین اعزامی بود که با خیال آسوده می رویم و هیچکس هزینه شخصی پرداخت نکرده است. یک بازیکن ما (حیدری) در سوئد بازی می کند که موجب خوشی ما است. بچه ها با پشتکار زیاد می توانند در لیگ های اروپایی بازی کنند. بابت زمینی که در اختیار ما قرار داده اند، تشکر می نماییم. می توانیم هفته ای یکبار روی یخ تمرین نماییم. این شرایط که ما را می بینند، آینده خیلی بهتری را می سازد و موجب پیشرفت می شود.

1402/08/11
14:56:43
0.0 / 5
333
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت