رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی:

گیلان رتبه اول کاهش آمار غریق در کشور را کسب کرده است

گیلان رتبه اول کاهش آمار غریق در کشور را کسب کرده است

به گزارش مرکز اسپرت، رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: گیلان رتبه اول کاهش آمار غریق در کشور را کسب کرده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مهدی حیدری ظهر چهارشنبه در آیین تجلیل از منجیان نمونه و ایثارگر گیلان ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار نمود: طبق گزارشات داده شده در کاهش آمار غریق سال ۱۴۰۲ گیلان رتبه اول در سطح کشور را کسب کرده است.
وی با اشاره به اینکه گیلان با بیشتر از ۷۵ درصد کاهش غریق رکورد خوبی در سطح کشور داشته است، افزود: بر همین مبنا از مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، مدیریت پدافند غیر عامل، فرماندار و همه کسانی که در این خصوص تلاش کردند قدردانی می کنم.
حیدری با تکیه بر این که در سنوات گذشته گیلان با مشکل تأمین نیروی انسانی در سواحل مواجه بودیم، افزود: اما سال جاری ناجیان توانمندمان در سواحل این افتخار را آفریدند تا در این بخش کاهش آمار داشته باشیم.
رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی بیان نمود: سال قبل طرحی را به هیأت دولت ارسال کرده و دستور مستقیم شخص رئیس جمهور برای احیای ستاد ساماندهی سواحل با مدیریت وزیر کشور انجام شد و تأمین مالی هم تخصیص داده شد تا حقوق ناجیان پرداخت گردد.
وی ضمن اشاره به این که عملیات ساماندهی سواحل در ایران یکی از بزرگترین عملیات های امداد و نجات در سراسر دنیا است، افزود: چونکه از ۱۵ خرداد تا ۳۱ شهریور همه مسئولین در رده های مختلف پای کار هستند تا سواحل ساماندهی گردد.
حیدری با تکیه بر این که سال جاری طبق آمار ۳۵ هزار نجات غریق در کشور فعال بودند، خاطرنشان کرد: آمار غریق را اگر بتوانیم یک نفر کاهش دهیم ارزش چندین مدال المپیک را دارد چون بحث نجات جان انسان ها است.
وی ضمن اشاره به این که در هفته آینده میزبان ۷ استان ساحلی کشور در جزیره کیش هستیم، اظهار داشت: تأمین نیروی انسانی، تجهیزات و حقوق ناجیان مهم ترین رسالت ما است که در مورد این مهم برنامه ریزی صورت می گیرد.


منبع:

1402/08/03
15:52:49
0.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت