گزارش خبرنگار مهر از هانگژو؛

سهم 39 درصدی بانوان از کاروان ورزش ایران و امیدواری به مدال آوری

سهم 39 درصدی بانوان از کاروان ورزش ایران و امیدواری به مدال آوری

به گزارش مرکز اسپرت، نایب رییس بانوان کمیته ملی پارالمپیک ضمن اشاره به تعداد بانوان حاضر در بازی های پاراآسیایی اظهار داشت: ۸۳ خانم در این بازی ها شرکت می کنند که سهم حدود ۳۹ درصدی در کاروان دارند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر از هانگژو، چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی از امروز جمعه با اهتزاز پرچم کشورهای شرکت کننده در دهکده بازی ها آماده برگزاری مراسم افتتاحیه و آغاز رسمی مسابقات می شود. هر چند برخی رشته ها رقابت های خویش را از چند روز پیش شروع کرده اند.
کاروان ورزش ایران با نام «فرزندان ایران» و با شعار «ایمان، ایران، افتخار» در ۱۶ رشته ورزشی و با ۲۱۰ ورزشکار (۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن) در این دوره از بازی ها حضور خواهد داشت.
مریم کاظمی پور نایب رییس بانوان کمیته پارالمپیک که به همراه کاروان ورزش ایران در این دوره از بازی ها حضور دارد در مورد سهم بانوان در این بازی ها اظهار داشت: بانوان در این دوره از مسابقات با ۸۳ ورزشکار شرکت می کنند که سهمی حدود ۳۹ درصدی از کل کاروان را دارد بالاترین سهم جمعیتی را این کاروان در ادوار گذشته بازی های پاراآسیایی دارد.
وی همینطور به اولین رشته هایی که در این بازی ها شرکت می کنند، اشاره نمود و اضافه کرد: در چهار رشته پاراوزنه برداری، پاراتکواندو، پاراکانو و شطرنج توان یابان برای اولین بار شرکت کرده اند.
کاظمی پور افزود: امیدوارم بانوان کاروان پاراآسیایی همانند کاروان آسیایی که بانوان توانستند سهم ۳۳ درصدی از مدال ها داشتند هم بتوانند ابتدا در صحت و سلامت و ثانیاً با بالاترین عملکردی که در دوره های قبل داشته اند نتایج خوبی به دست آورند. مردم هم فرزندان خودشان را از دعای خیرشان در این بازی ها بی بهره نگذارند.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان درمورد پرچمداری ساره جوانمردی عنوان کرد: در جهت سیاست های جوانی جمعیت اتفاق خوبی افتاد که جا داشت به آن نگاه ویژه ای داشته باشیم. ساره جوانمردی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران پارالمپیکی ایران در رشته پاراتیراندازی است سال جاری خداوند نعمت فرزنددار شدن را به او عطا کرده است و این فرصت خوبی بود که با حمایت هایی که از او می شود شرایط قهرمانی او حفظ شود.
وی افزود: یکی از رسالت های وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک همین است استعدادیابی آموزش نخبه گزینی و مدیریت نخبگان و استعدادها و قهرمان های کشورمان این اتفاق رقم خورد. او شاید تمایل به شرکت در بازی ها داشت اما شرایط او محدودیت هایی را بوجود آورد. برآن شدیم با مدیریت محدودیت ها بتوانیم از شعار ملی جوانی جمعیت و هم پشتیبانی از جوان ها در هر شرایطی را تقویم نماییم.


منبع:

1402/07/29
08:28:26
0.0 / 5
320
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت