با برگزاری مراسم اختتامیه؛

مشعل نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی خاموش و به ژاپن تحویل داده شد

مشعل نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی خاموش و به ژاپن تحویل داده شد

به گزارش مرکز اسپرت، اختتامیه نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو با خاموش شدن مشعل این بازی ها برگزار و پرچم این مسابقات به نماینده کشور ژاپن که میزبان بیستمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۲۶ است تحویل داده شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نوزدهمین دوره بازی های آسیایی که از اول مهر ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه شروع شده بود، امروز به پایان رسید. کاروان ورزش ایران با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته و با شعار «ایمان، ایران و افتخار» عازم هانگژو شد. در رقابت های این دوره ۱۱۸۷۹ ورزشکار از ۴۵ کشور شرکت نمودند و ۴۱ کشور صاحب مدال شدند که سهم کامبوج، لبنان، فلسطین و سوریه فقط یک مدال برنز بود.
کاروان چین بعنوان کشور میزبان با ۲۰۱ طلا، ۱۱۱ نقره و ۷۱ برنز و مجموع ۳۸۳ مدال، مقتدرانه به مقام قهرمانی رسید و از عنوان خود در دوره های گذشته دفاع کرد. بعد از چین؛ ژاپن با ۵۲ طلا، ۶۷ نقره و ۶۹ برنز و مجموع ۱۸۸ مدال در رده دوم ایستاد و کره جنوبی با ۴۲ طلا، ۵۲ نقره و ۸۲ برنز و مجموع ۱۹۰ مدال در رده سوم قرار گرفت. هند، ازبکستان و چین تایپه هم رتبه های چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند.
در این دوره از مسابقات کاروان ایران با ۱۳ طلا، ۲۱ نقره و ۲۰ برنز و مجموع ۵۴ مدال، با یک رتبه سقوط نسبت به دوره گذشته در رده هفتم ایستاد. در این مراسم تیم های حاضر رژه رفتند و پرچم شورای المپیک آسیا هم به میزبان بعدی بازی ها که آی چی و ناگویا ژاپن است، داده شد.
مشعل نوزدهمین دوره بازی های آسیایی به میزبانی هانگژو خاموش و پرچم این مسابقات به نماینده کشور ژاپن که میزبان بیستمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۲۶ است تحویل داده شد.


منبع:

1402/07/18
11:58:20
0.0 / 5
335
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت