گزارش خبرنگار مهر از چین؛

هانگژو میزبانی با آمادگی بالاتر از المپیک

هانگژو میزبانی با آمادگی بالاتر از المپیک

مرکز اسپرت: بااینکه سومین میزبانی چینی ها برای بازی های آسیایی یک سال تاخیر داشت اما همه شرایط و شواهد گویای آمادگی تمام و کمال آنها برای این میزبانی است؛ آمادگی بیش از المپیک.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر از هانگژو، چین کشوری باستانی با قدمت بیش از سه هزار سال است اما شاید اغراق نباشد اگر ادعا نمود، چینی ها پرچمدار میزبانی رویدادهای ورزشی در جهان یا حداقل قاره آسیا به حساب می آیند.
حال و هوای این روزهای هانگژو مهر تأییدی است بر این ادعا؛ شهری که میزبان «بازی های آسیایی» است اما با امکانات و تسهیلاتی بالاتر و قبل تر از «المپیک».
چینی ها با نصب بنرها و تابلوهای بزرگ در سطح شهر آمادگی خود برای میزبانی این رویداد را به رخ کشیده اند. در یکی از تابلوها به زبان های مختلف به میهمانان خوش آمد گفته شده است که یکی از آنها «السلام علیکم» است و به ایرانیان خوش آمد گفته شده است.
بازی های آسیایی هنوز بصورت رسمی شروع نشده اما برگزاری رقابت ورزشکاران در مرحله گروهی برخی رشته ها یا پیگیری تمرینات آنها در سالن های پیش بینی شده، گستردگی زیرساخت ها آن هم با استانداردهای به روز و تجهیزات کامل و بدون نقص آنها در هانگژو را نمایان کرده است.

حال آنکه هانگژو شهر خیلی کوچک تری نسبت به پکن، پایتخت چین است اما شرایط امروز این شهر برتر از تمام امکانات و تسهیلاتی است که چینی ها برای پکن و میزبانی بازی های المپیک ۲۰۰۸ مهیا کرده بودند.
حتی در مقایسه با ژاپن که همین دوسال پیش برگزارکننده بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بود هم جایگاه امروز هانگژو و شرایطش، برتری محسوسی دارد.
در مجموع این که استانداردهای میزبانی و برگزاری رویدادی به گستردگی و پرجمعیتی بازی های آسیایی و المپیک در چین در مقایسه با خودِ قبلش و کشورهای رقیب بطور قابل توجهی بهبود پیدا کرده است و همین مسئله نویدبخش برگزاری بازی هایی جذاب با کمترین نقص است.

حتی «ولنتیرها» و رفتار و منش آنها هم حکایت از شایستگی میزبانی چینی ها دارد، کسانی که با لباس متحدالشکل همه جا هستند خصوصاً جایی که مشکلی ایجاد شود و نیازی حس گردد آن هم با لبخند همیشه به لب و رفتاری مبتنی بر ارزش های فرهنگ چینی یعنی وظیفه شناسی، اخلاق مداری و هماهنگی اجتماعی.
مجموع شرایط و حال و هوای گوانگژو بیش از هر چیز یادآور سرود ملی چین است که معروف به «پیش تاختن داوطلبان» شده است به ویژه که به اصطلاح روی تمام «در و دیوار» شهر از بدو ورود، نماد وتصاویر بازی های آسیایی کار شده است به شکلی که گویا تمام شهر برای این بازی ها و برگزاری آن بسیج شده است اما بدون همهمه و کمترین ترافیک.

با این شرایط تا کمتر از ۴۸ ساعت دیگر و با برگزاری مراسم افتتاحیه، نوزدهمین دوره بازی های آسیایی بصورت رسمی به میزبانی چین و در هانگژو شروع می شود.
این دوره بازی ها به خاطر کرونا با یک سال تأخیر برگزار می گردد و اتفاقاً بیشترین شرکت کننده را هم نسبت به هجده دوره قبل دارد با اینحال کوچک ترین خللی در ساماندهی بازی ها احساس نشده است، حداقل تا به امروز.


منبع:

1402/07/01
08:20:27
0.0 / 5
463
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت