پایان رقابت های دوومیدانی كشور؛

خراسان رضوی قهرمان ایران شد

خراسان رضوی قهرمان ایران شد

به گزارش مرکز اسپرت، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در قسمت زنان و مردان با ایستادن خراسان رضوی بر سکوی قهرمانی به پایان رسید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در قسمت زنان و مردان طی چهار روز در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد که در انتها مسابقات در قسمت مردان، تیم خراسان رضوی با ۵ طلا، و ۱ برنز کاپ قهرمانی را به خانه برد.
پس از خراسان رضوی، تیم های تهران با ۴ طلا و ۲ برنز و آذربایجان شرقی با ۲ طلا به ترتیب دوم و سوم شدند.
در بخش مردان ۲۰۰ ورزشکار حاضر شدند. در مسابقات این مرحله، احسان حدادی در پرتاب دیسک با پرتابی به میزان ۶ متر و ۳ سانتی متر قهرمان شد. در همین ماده حسین رسولی با پرتابی به طول ۵۹.۳۱ متر دوم شد. حدادی و رسولی نمایندگان ایران در بازیهای آسیایی هانگژو خواهند بود.
حسن تفتیان نماینده ایران در مسابقات قهرمانی جهان هم پس از مدتها تمرین و رقابت در خارج از کشور در نخستین مسابقه داخلی خود در ماده ۱۰۰ متر با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه قهرمان شد.
در بخش زنان هم، تیم خراسان رضوی با ۶ طلا، ۱ نقره و ۵ برنز کاپ قهرمانی را به خانه برد. بعد از خراسان رضوی، تیم های تهران با ۴ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز و البرز با ۴ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز به ترتیب دوم و سوم شدند.
در این رویداد بیشتر از ۲۰۰ ورزشکار از استانهای سراسر کشور به مصاف یکدیگر رفتند. در قسمت زنان رکورد ملی ۴۰۰ متر با مانع توسط شهلا محمودی جابجا شد.
محمودی با ثبت زمان ۵۹.۱۶ ثانیه در دو ۴۰۰ متر با مانع رکورد ملی این ماده را برای بار دوم در یک ماه اخیر جابجا کرد. رکورد قبلی این ماده با زمان ۵۹.۴۶ ثانیه متعلق به خودش بود که در تاریخ ۲۷ مرداد ماه به ثبت رساند.
حمیده اسماعیل نژاد در دوی ۱۰۰ متر زنان هم قهرمان این ماده شد. اسماعیل نژاد دومین نماینده زن ایران در بازیهای آسیایی هانگژو است.


منبع:

1402/06/17
14:39:13
0.0 / 5
386
تگهای خبر: بازی , تمرین , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت