دوچرخه سواری قهرمانی جهان - گلاسكو

پایان کار رکابزنان ایران در اسکاتلند

پایان کار رکابزنان ایران در اسکاتلند

مرکز اسپرت: مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی جهان با حضور فرانک پرتوآذر در ماده استقامت جاده و عدم عبور وی از خط پایان برای نمایندگان ایران به انتها رسید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی جهان که بصورت تجمیع در رشته های مختلف، پیست، استقامت جاده، تایم تریل، کوهستان و … از ۱۱ مردادماه در گلاسکو اسکاتلند شروع شده بود عصر امروز با حضور فرانک پرتو آذر در آخرین مسابقه بخش استقامت جاده برای نمایندگان ایران به انتها رسید. این رقابت ها در ایام آینده در مواد و رشته های دیگر در رده های سنی مختلف ادامه پیدا می کند.
تیم دوچرخه سواری کشورمان بعد از سالها دوری از این رقابت ها با دو نماینده زن و مرد به همراهی رییس فدراسیون دوچرخه سواری و مسئول بین الملل فدراسیون در این رویداد جهانی حاضر بودکه حاصل آن حضور فرانک پرتوآذر تنها بانوی رکابزن ایران در سطح مسابقات جهانی و در سه ماده و حضور محمد گنج خانلو در ماده تایم تریل انفرادی بود.
فرانک پرتوآذر امروز یکشنبه ۲۲ مردادماه و در آخرین مسابقه خود در این رقابتها، در حالی در مسابقه استقامت جاده حاضر شد که این رقابت رشته تخصصی وی نبوده و تنها برای ثبت امتیاز و نام ایران به مصاف رکابزنان دیگر رفت. پرتوآذر در ضمن مسیر از دور مسابقات کنار رفت اما حضور وی موجب شد تا با ثتب امتیازش، در آینده امتیازات مسابقات قهرمانی کشور ایران دو برابر شده و این مسئله در رنکینگ آسیایی و جهانی رکابزنان زن کشورمان تاثیر مثبت داشته باشد.
وی بعد از مسابقات قهرمانی جهان گلاسکو، همراه تیم باشگاهی خود در رقابت های سوییس، فرانسه و ایتالیا شرکت کرده و در نهایت راهی بازی های آسیایی هانگژو می شود.
بانوی رکابزن ایران که مدتهاست در سوئیس اردو زده و زندگی می کند به غیر از این رشته در دو ماده تخصصی خود نیز مسابقه داد. ملی پوش ایران در ماده کراس کانتری مسافت کوتاه سی و سوم و در ماده تخصصی خود کراس کانتری کوهستان پنجاه و ششم شد.

همچنین محمد گنج خانلو نفر نخست رنکینگ دوچرخه سواری کشورمان بعد از سالها در مسابقات جهانی حاضر شد. وی که به سبب دریافت دیرهنگام روادید و پاسپورتش با ۵ روز تاخیر راهی گلاسکو شده بود دو مسابقه اومنیوم در پیست و استقامت جاده بزرگسال را از دست داد و تنها در تایم تریل انفرادی رقابت کرد. گنج خانلو در این ماده شصت و ششم شد. ثبت امتیاز گنج خانلو منجر به افزایش دو برابری امتیازات مسابقات قهرمانی کشور ایران در رنکینگ های آسیایی وجهانی خواهد شد به طوریکه سال آینده امتیاز نفر اول ایران از ۵۰ به ۱۰۰ امتیاز افزایش پیدا کرد.
رکابزن ملی پوش ایران یک ماه قبل مدال طلای ماده اومنیوم را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب نمود و نفر اول تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی هانگژو بود.
گفتنی است در حالی که قرار بود هاشم اسدی رییس فدراسیون دوچرخه سواری در اجلاس جهانی این رشته شرکت نماید به سبب تاخیر در دریافت پاسپورت این جلسه را از دست داد و تنها به همراهی ملی پوشان در مسابقات و برگزاری چند نشست با مسئولین فدراسیون جهانی و حامیان این رشته برای خرید و تهیه تجهیزات بسنده کرد. دوچرخه سوار ملی پوش کشورمان در حالی که قرار بود یکشنبه شب همراه با رییس فدراسیون به ایران بازگردد، یک دفعه هتل محل اقامت خودرا ترک کرد و تا حالا اطلاعی از شرایط وی در دسترس نیست.

1402/05/24
08:07:28
0.0 / 5
339
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تجهیزات , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت