مورایس:

بازیکن خارجی؟سقف نمی گذارد

بازیکن خارجی؟سقف نمی گذارد

به گزارش مرکز اسپرت، اصفهان سرمربی تیم فوتبال سپاهان اظهار داشت: باور دارم کیفیت بالایی در بازیکنان ایرانی داریم. بازیکنی که فقط خارجی است نمی توان گفت بی نظیر است. از طرف دیگر فدراسیون فوتبال محدودیت هایی در بودجه برای ما به وجود می آورد که آوردن بازیکن خارجی با کیفیت امکان پذیر نیست.


ژوزه مورایس با تایید مذاکره خود با بالوتلی درباب جذب بازیکن خارجی برای سپاهاندر فاصله کمتر از دو روز مانده تا شروع لیگ برتر، اظهار داشت: بازیکنان باکیفیتی می شناسم و با ماریو بالوتلی صحبت کردم، اما مبلغ او مبلغی نیست که بتوانیم پرداخت نماییم، بخصوص هم اکنون و باتوجه به قوانین قراردادی. حتی نمی دانم هواداری بتواند بازیکن برای تیم بخرد یا نه؟ این داخل بودجه است یا نه؟ اگر مقرر است کسی از بیرون بازیکن بخرد، پس چرا برای بودجه محدودیت می گذاریم. پس رقابت منصفانه نیست.
وی ادامه داد: می گویند هواداری می خواهد یک بازیکن برای تیم بخرد. نمی دانم شاید این هم یک راهکار باشد!تیمی ۴ هوادار داشته باشد که بتواند بنزما و راموس را بیاورد. آن وقت فدراسیون چطور می تواند آنرا حل کند؟
سرمربی سپاهان اشاره کرد: بازیکنان را می شناسم، اما محدودیت پرداختی داریم. به هزینه تیم های عربستانی نگاه کنید. واقعا دلم می خواست بازیکن خارجی هم بیاورم. حتی هواداران درباره ی گومیس گفتند. من مربی گومیس بوده ام، اما آمدن او کار ساده ای نیست.
او افزود: اول او نمی خواست و دوم مبلغی می خواهد که ما از پسش برنمی آییم. باید باهوش کار نماییم ببینیم کار اعتباریمان چطور کار می کند.
می توانیم با بازیکنان ایرانی قهرمان باشگاه های آسیا شویم
مورایس اشاره کرد: باور دارم کیفیت بالایی در بازیکنان ایرانی داریم. می توانستم ریسک کنم و حتی با بازیکنان ایران قهرمان آسیا شویم. بازیکنان خارجی هم کمبودها و اشتباهاتی دارند. لیگ ما لیگ قوی ای است. بنزما در لیگ عربستان پنالتی خراب کرد. البته بازیکنانی هست که بتوانیم از آنها استفاده نمائیم ولی فقط چون خارجی است نمی توان گفت بی نظیر است. از طرف دیگر فدراسیون فوتبال محدودیت هایی در بودجه برای ما به وجود می آورد که نمی دانم چه می خواهیم. لیگ بهتر می خواهیم یا نه؟ این ها برای آوردن بازیکن خارجی با کیفیت امکان پذیر نیست.

مهرداد محمدی خوب است، اما به تنهایی تصمیم نمی گیرم
مورایس درباب عدم جذب مهرداد محمدی توضیح داد: بازی او را دیده ام و بازیکن خوبی به نظر می رسد، اما من به تنهایی کار نمی کنم. گروهی داریم و از آنها می خواهم در مواردی که من نمی دانم آنها کمک کنند. او فصل قبل در این لیگ نبود و از رادار من خارج بود. نظر کلی آوردن سریع او نبود.
او افزود: مشتاقم که همه چیز را بدانم اما هیچگاه به تنهایی تصمیم نمی گیرم. این تیم من به تنهایی نیست و مسئولیت حرف آخر با من است. تصمیمات من برمبنای اطلاعاتی است که دارم ک افرادی در کنار من کمک می کنند.

دوری دو ماهه نورافکن
او همین طور درباره ی وضعیت امید نورافکن، اشاره کرد: من هم نگران او هستم. بازیکن خوبی است که تیم به او نیاز دارد. مشکلی در زانو داشت و باید برای جراحی کوچک می رفت. فکر می کنم حدود دو ماهی از تیم دور باشد.
مورایس با اشاره به تقویت خط دفاع تیمش، افزود: نه فقط دفاع، بلکه ما باید همه چیز را ارتقا دهیم. پارینه رکورد کمترین گل دریافتی را زدیم و یعنی از نظر تدافعیخوب کار کردیم. ما تیم دفاعی نیستیم اما باید به آن دقت نماییم. البته بازیکنان باکیفیتی در دفاع داریم و می توان آنرا ارتقا داد.
آرزو می کنم لیگ عادلانه باشد
ژوزه مورایس با اشاره به لیگ پیش رو، تصریح کرد: آرزو می کنم لیگ عادلانه پیش رود. نمی گویم نبود، اما همه باید پیشرفت نماییم تا مردم بیشتر اعتماد کنند. همه مردم عاشق فوتبال هستند پس باید آنرا زیبا ارائه دهیم.
سرمربی سپاهان با بیان لزوم ارتقا برای پیشرفت، اشاره کرد: من واقعا می خواهم به همه کمک کنند تا چیزی که می خواهند به دست آورند. بازیکنانم می خواهند یک فوتبال خوب بازی کنند. باشگاه سطح اول را می خواهد و هوادار نیز بهترین نتیجه را می خواهد. برای قهرمانی باید خیلی چیزها را ارتقا دهیم. باور دارم امسال کیفیت قهرمانی داریم، اما نمی توانم حدس بزنم چه اتفاقی خواهد افتاد که قول بدهم.
او اشاره کرد: هر روز کار می نماییم که این رویا را به حقیقت برسانیم. خدا هم می گوید اگر باور داشته باشی، رخ خواهد داد. البته برای این باور باید دعا نماییم و طبق آن کار و رفتار نماییم. باید کار نماییم و با احترام به رقبا در یک بازی منصفانه و عادلانه برای رویایمان تلاش نماییم. این چیزی است برای قهرمانی لازم داریم.
فدراسیون به تیم ها اهمیت دهد
سرمربی سپاهان در پاسخ به این که آیا حضور سپاهانی ها در رقابت ها جام جهانی تاثیری در نتایج این تیم داشت نیز اضافه کرد: نه فکر نمی کنم. تمام تیم ها بازیکنان درگیر داشتند. من بسیار خوشحالم که توانستم خدمتی به کشور بکنم و بازیکنانی را در تیم ملی داشته باشیم. نمی توانم توجیهی کنم و این حضور در جام جهانی موجب افتخار هر بازیکنی است. اگر ۱۰ بازیکنم هم به تیم ملی می رفتند موجب غرور و شادی من بود. هر بازیکن نماینده ای از فوتبال و کشور است و من به آن احترام می گذارم.
مورایس افزود: لیگ و فدراسیون ایران باید به تیم ها اهمیت دهند تا منصفانه به رقابت های لیگ برگردند و زمان داشته باشند. این تنها راه برای داشتن یک لیگ منصفانه است.
منبع:

1402/05/16
10:19:05
0.0 / 5
337
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت