فیده اعلام كرد؛

واکنش فدراسیون جهانی شطرنج به شکست دانشور در جام جهانی

واکنش فدراسیون جهانی شطرنج به شکست دانشور در جام جهانی

به گزارش مرکز اسپرت، فدراسیون جهانی شطرنج پیروزی نماینده امارات مقابل بردیا دانشور در جام جهانی باکو را چشم گیر عنوان نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات شطرنج جام جهانی 2023 روز گذشته به میزبانی باکو و با برگزاری رقابت های دور سوم مورد پیگیری قرار|گرفت.
در این دور از مسابقات بردیا دانشور ملی پوش 17 ساله ایران برابر «سالم صالح» از امارات شکست خورد.
فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) طی گزارشی با لحاظ کردن این مهم که دانشور با غلبه بر استاد بزرگ روسی راهی دور سوم مسابقات شد، پیروزی حریف اماراتی وی در دور سوم را «چشمگیر» عنوان نمود.
در بخشی از گزارش فیده در مورد دور سوم جام جهانی باکو با تکیه بر این که «سالم صالح» به عملکرد عالی خود در جام جهانی ادامه می دهد، آمده است: او بردیا دانشور از ایران (که بعد از چهار راند تای بریک میخکوب کننده، گریشوک را حذف کرد) را بعد از یک حمله تند شکست داد که قلعه شاه سیاه را ویران کرد و او را در یک تور جفت گیری در مرکز گرفتار کرد.
همچنین تاکید شده که «صالح سالم» در ترکیب سفید مقابل بردیا دانشور به پیروزی قابل ملاحظه ای دست یافت.
سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو و سوپر استاد بزرگ سید محمد امین طباطبایی دو نماینده دیگر ایران در جام جهانی شطرنج هستند که در مرحله سوم حضور دارند. مقصودلو در این مرحله الکساندر دونچنکو آلمانی (روس تبار) به پیروزی رسید و برای صعود به مرحله بعد، در بازی دور برگشت خود تنها احتیاج به یک تساوی دارد.
طباطبایی اما در این دور نتیجه را به «ونسنت کیمر» آلمانی واگذار کرد. وی در بازی برگشت برای باقی ماندن در جام جهانی احتیاج به برد دارد.
استاد بزرگ بردیا دانشور با عنایت به شکست روز گذشته مقابل حریف اماراتی اش، باید برای بقا در جام جهانی برنده دیدار برگشت باشد.


منبع:

1402/05/15
13:32:31
0.0 / 5
250
تگهای خبر: بازی , برند , پیروزی , تساوی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت