ركوردگیری دوومیدانی كاران برای بازیهای آسیایی

تنها یک نفر مسافر هانگژو شد

تنها یک نفر مسافر هانگژو شد

به گزارش مرکز اسپرت، مسابقات رکوردگیری دوومیدانی برای مشخص شدن وضعیت دوندگان اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو در حالی برگزار شد که تنها یک پرتابگر دیسک مرد موفق به دستیابی به این رکورد شد.به گزارش، فدراسیون دوومیدانی جهت انتخاب تیم ملی اعزامی به بازی های آسیایی هانگژو مبادرت به برگزاری مسابقه رکوردگیری کرد. این رقابت ها طی روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه و در دو بخش زنان و مردان برگزار شد که در نهایت تنها رسولی در پرتاب دیسک موفق به رسیدن به رکورد اعلامی فدراسیون شد و مسافر هانگژو باشد. رسولی در حالی به این حد نصاب رسیده که در این ماده احسان حدادی هم بعنوان گزینه اصلی و شانس کسب مدال توسط فدراسیون راهی این رقابت ها خواهد شد.
حد نصاب تعیین شده فدراسیون در این ماده ۵۹ متر و ۹۸ سانتی متر بود که رسولی موفق شد پرتابی به طول ۶۱ متر و ۴۵ سانتی متر را برای خود ثبت کند و جواز حضور در بازیهای آسیایی را بدست بیاورد. دیگر دوومیدانی کاران در این رکوردگیری به حد نصاب های مورد نظر نرسیدند. همینطور در قسمت بانوان هیچ ورزشکاری به حد نصاب ها نرسید اما دو رکورد ملی در حاشیه رقابت ها شکسته شد. الناز کمپانی که مدتی از دوومیدانی دور بود با شرکت در در مسابقه ماده ۱۰۰ متر مانع و ثبت زمان ۱۳ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه اول شده و رکورد ملی را شکست. حد نصاب قبلی ملی این ماده با زمان ۱۳ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه در اختیار فائزه آشور پور بود. همینطور تکتم دستاربندان در رقابت ماده ۸۰۰ متر ضمن ایستادن بر سکوی نخست با ثتب زمان ۲ دقیقه و ۸ ثانیه ۵۵ صدم ثانیه رکورد ملی را هم شکست.
فدراسیون در قسمت مردان رکوردهای، ۲۰۰ متر-(۲۰.۶۰ثانیه)، ۴۰۰ متر-(۴۵.۶۳ثانیه)، ۸۰۰ متر-(۱: ۴۷.۵۰دقیقه)، ۱۵۰۰ متر -(۳: ۴۰.۰۰ دقیقه)، ۳۰۰۰ متر با مانع- (۸: ۳۲.۰۰ دقیقه)، ۵۰۰۰ متر -(۱۳: ۴۲.۰۰ دقیقه)، ۱۱۰ متر با مانع -(۱۳.۵۶ ثانیه)، پرش سه گام -(۱۶. ۵۳ متر)، پرتاب وزنه -(۱۹. ۴۱ متر)، پرتاب دیسک -(۵۹. ۹۸ متر)، پرتاب نیزه -(۷۹. ۴۴ متر)، پرش طول -(۸. ۱۲ متر) و در قسمت زنان رکوردهای ۸۰۰ متر -(۲: ۰۴.۰۰ دقیقه)، ۱۵۰۰ متر -(۴: ۱۳.۰۰ دقیقه)، ۵۰۰۰ متر -(۱۵: ۴۵.۰۰ دقیقه)، ۱۰۰ متر با مانع -(۱۳.۲۷ ثانیه)، ۴۰۰ متر با مانع -(۵۷.۰۲ ثانیه)، پرش با نیزه -(۴.۱۰ متر)، پرش طول -(۶.۴۶ متر)، پرتاب وزنه -(۱۶.۷۱ متر)، پرتاب دیسک -(۵۹.۶۳ متر)، پرتاب چکش -(۶۵.۰۳ متر)، هفتگانه -(۵۴۰۰ امتیاز) با بعنوان حد نصاب ورودی بازیهای آسیایی اعلام نموده بود.
نتایج مسابقه رکوردگیری دوومیدانی در قسمت مردان به شرح زیر است:
۲۰۰ متر: بنیامین یوسفی، ۲۱.۲۶ ثانیه
۴۰۰ متر: دانیال بهادری، ۴۸.۳۰ ثانیه
۸۰۰ متر: علی امیریان، ۱: ۴۹.۳۱ دقیقه
۱۵۰۰ متر: حسین نوری، ۳: ۵۰.۳۷ دقیقه
۵۰۰۰ متر: سمیراقبالی، ۱۵: ۱۳.۴۹ دقیقه
۱۱۰ متر با مانع: علی سلامتیان، ۱۴.۴۴ ثانیه
۳۰۰۰ متر مانع: امیر زمانپور، ۸: ۵۵.۴۱ دقیقه
پرش طول: حسن میهن دوست، ۷.۵۹ متر
پرش سه گام: حمیدرضا کیا، ۱۶.۱۰ متر
پرتاب وزنه: مرتضی ناظمی، ۱۹.۰۱ متر
پرتاب دیسک: حسین رسولی، ۶۱.۴۵ متر
پرتاب نیزه: صادق خادمی، ۷۲.۶۴ متر
نتایج مسابقه رکوردگیری دوومیدانی در قسمت بانوان به شرح زیر است:
۸۰۰ متر: تکتم دستاربندان، ۲: ۰۸.۵۵ دقیقه
۱۵۰۰ متر: پریچهر شاهی، ۴: ۳۴.۴۴ دقیقه
۱۰۰متر مانع: الناز کمپانی، ۱۳.۷۰ثانیه
۴۰۰ متر مانع: کژان رستمی، ۱: ۰۴.۵۵ دقیقه
پرش طول: الهه رحیمی فر، ۶.۱۸ متر
پرش سه گام: مریم کاظمی، ۱۲.۵۲متر
پرش بانیزه: مهسا میرزا طبیبی، ۳.۹۰ متر
پرتاب چکش: زهرا عرب رستمی، ۵۸.۸۴ متر
پرتاب وزنه: الهام سادات هاشمی، ۱۵.۰۷متر
پرتاب دیسک: ژاله کاردان، ۵۰.۸۳ متر
هفتگانه: فاطمه محیطی زاده با ۵۰۵۰ امتیاز


منبع:

1402/04/16
13:37:34
0.0 / 5
303
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت