با اشاره به طرح مترو اسپرت ؛

علی خلیلی: فصل جدیدی در ترویج ورزش همگانی شروع شده است

علی خلیلی: فصل جدیدی در ترویج ورزش همگانی شروع شده است

به گزارش مرکز اسپرت، سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی ضمن اشاره به برگزاری طرح های تابستانی این فدراسیون اظهار داشت: هدف از برگزاری طرح مترو اسپرت معرفی عملی و اصولی ورزش همگانی به مردم است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، علی خلیلی ضمن اشاره به ظرفیت عرصه عمومی برای ترویج ورزش همگانی عنوان کرد: تابحال معرفی ورزش همگانی از راه رسانه های جمعی و اجتماعی و همایش های پیاده های روی بوده است، اما ساکنان کلانشهرها به علت مشغله کاری زیاد فرصت آشنایی اصولی با ورزش همگانی را نداشتند، طرح مترو اسپرت با بردن ورزش به میان مردم و دعوت آنها به مشارکت فصل جدیدی در ترویج اصولی ورزش همگانی است.
سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی افزود: هریک از علاقمندان به مشارکت در طرح مترو اسپرت، بعد از آموزش اصول ابتدایی طناب زنی، پرتاب دیسک، فریزبی و بازیهای فکری با اشتیاق خویش را محک می زند و با عنایت به حضور اعضای کمیته استعدادیابی فدراسیون ورزشهای همگانی به صورت میدانی در این طرح، در صورت مشاهده هر استعدادی جهت ادامه فعالیت ها به انجمن مربوطه معرفی می شود.
خلیلی خاطرنشان کرد: معرفی و ترویج ورزش همگانی همواره یکی از اهداف اصلی فدراسیون ورزشهای همگانی و وزارت ورزش و جوانان بوده است، و اجرای جشنواره ها، طرح های میدانی در زمینه عمومی می تواند، فاصله بین مردم و ورزش همگانی را کاهش بدهد و اقدامی عملی برای کاهش کم تحرکی باشد.
وی ضمن اشاره به همکاری موثر بین بخشی با فدراسیون های آمادگی جسمانی و فدراسیون روستایی اظهار داشت: طرح گذرگاه ورزش، اقدام مشترک فدراسیون ورزشهای همگانی، فدراسیون آمادگی جسمانی و روستایی برای ایجاد بستر مشارکت انبوه مردم در فعالیت بدنی است.
سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی در ادامه اظهار داشت: تابحال پارک لاله، پلیس، پردیسان، جوانمردان و... با مشارکت هیات ورزشهای همگانی استان تهران و انجمن های زیر پوشش فدراسیون همگانی نسبت به اجرای برنامه در این پارک ها حضور یافته اند و به آموزش و اجرای ورزش خود مشغول اند و این طرح با استقبال خوبی همراه بوده است.
خلیلی در انتها عنوان کرد: تداوم اقدامات میدانی و رسانه ای می تواند نقش موثری در مشارکت مردم در فعالیت بدنی داشته باشد.


منبع:

1402/04/15
15:55:27
0.0 / 5
344
تگهای خبر: آموزش , بازی , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت