چرا فدراسیون زورخانه ای حق سفره پهلوانان را نمی دهد؟

چرا فدراسیون زورخانه ای حق سفره پهلوانان را نمی دهد؟

مرکز اسپرت: در شرایطی که فدراسیون ورزش های زورخانه ای مبلغ قابل توجهی بودجه از مجلس و وزارت ورزش دریافت کرده است، حق سفره پهلوانان کشور را پرداخت نمی کند!


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، چهار سال پیش با درخواست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و دستور وزیر ورزش و جوانان، قرار شد ۳ پهلوان کشور که ۳ بار یا بیشتر موفق به دریافت بازوبند پهلوانی شده بودند حق سفره مادام العمر دریافت نمایند.
به همین دلیل قرار بود به جابر صادق زاده، سید محمود میران و آرش مردانی که هر کدام به ترتیب ۵، ۴ و ۳ مرتبه موفق به دریافت بازوبند پهلوانی کشور شده بودند، بصورت مادام العمر ماهیانه مبلغی به عنوان حق سفره پرداخت گردد. این مبلغ در همان ابتدا ۳ میلیون و پانصد هزار تومان بصورت ماهیانه مصوب شد و قرار شد همراه با افزایش تورم بر مقدار این مبلغ نیز اضافه شود.
اما در شرایطی که جدا از بودجه مصوب وزارت ورزش و جوانان، مجلس شورای اسلامی نیز بودجه قابل توجه ۱۸ میلیارد تومانی را به فدراسیون ورزش های زورخانه ای مختص کرده است تا در راستای رشد و توسعه این رشته گام بردارد، پهلوانانی نظیر میران و صادق زاده با وجود گذشت ۴ سال هیچ مبلغی را بابت حق سفره پهلوانی دریافت نکرده اند و معین نیست چرا فدراسیون ورزش های زورخانه ای با وجود دریافت این بودجه کلان حتی از پرداخت این مبلغ اندک به پهلوانان ایران تا حالا خودداری کرده است؟


این اتفاق در صورتی است که آنها بارها از مسئولان فدراسیون ورزش های زورخانه ای و وزارت ورزش برای دریافت این مبلغ پیگیری کرده اند اما به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.
محمود میران نیز بارها با انتشار پست یا انجام مصاحبه نسبت به رعایت نشدن شان و جایگاه ۳ پهلوان ایران از طرف فدراسیون و مسئولان ورزش گلایه کرده و نسبت به بدقولی فدراسیون در ندادن حق سفره خود انتقاد کرده است.


منبع:

1402/04/04
09:31:29
0.0 / 5
298
تگهای خبر: پهلوانی , سفر , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت