فرهاد نظری افشار:

تیم ملی والیبال در رنکینگ جهانی عقب نیفتد

تیم ملی والیبال در رنکینگ جهانی عقب نیفتد

به گزارش مرکز اسپرت، ملی پوش سابق والیبال ایران اظهار داشت: خیلی ضعف ها در تیم ما دیده می شد و بطور قطع تیم ملی در هفته دوم هماهنگ تر و بهتر می شود.


فرهاد نظری افشار در گفتگو با ایسنا در رابطه با ی مهم ترین نکاتی که تیم ملی والیبال ایران برای هفته دوم لیگ ملت ها باید مورد توجه قرار دهد، بیان نمود: بحث رفع کردن ایرادات هم اکنون خیلی دیر است. هم اکنون می توانند بیشتر هماهنگ شوند و شاید روی نقاط ضعف و قوت حریفان کار کنند. کار بدنسازی و هماهنگی بچه ها را خیلی دیر شروع کردند. مربیان خارجی دیر به تیم ملحق شدند همچون بدنساز تیم. بدنساز باید بهتر و بیشتر بدن بچه ها را می شناخت تا آنها را در شرایط آرمانی قرار دهد.
*خیلی ضعف ها در تیم ما دیده می شد او ضمن اشاره به عملکرد تیم ایران در هفته اول لیگ ملت ها اظهار داشت: در ابتدای هفته اول بازی سختی را با ژاپن داشتیم. همه می دانستند که بازی سختی خواهد بود و زمانیکه ما می دانیم راه دشواری داریم باید برایش برنامه داشته باشیم و تمرینات سخت را انجام داده باشیم. خیلی ضعف ها همچون پشتیبانی از مهاجم، دریافت و تعویض در تیم ما دیده می شد. ما بازیکنان خوبی داریم اما نظرم بر این است، بازیکن هر چند خیلی خوب باشد اما وقتی میادین بین المللی ندیده و در هیچ تورنمنتی نبوده است، زود است که در بازی دشواری مانند ژاپن از او استفاده نمایند و بعد اواسط گیم بخواهند همین بازیکن را تعویض کنند. هماهنگ نبودن ما از بازی با ژاپن شروع شد و با سد ژاپن روبرو شدیم که خیلی خوب بازی کردند.
*باید از لحاظ انگیزشی و روانی با بچه ها کار شود نظری افشار اضافه کرد: بازی دوم مقابل لهستان را 3 بر 2 واگذار کردیم در حالیکه لهستان مهره های اصلی خویش را نداشت. ازاین رو بهترین فرصت برای ما بود که پیروز شویم. شب گذشته فهرست 14 نفره لهستان را دیدم و تمام مهره های اصلی خویش را آورده است و هم اکنون خیلی سخت میتوان شکستش داد. در بازی سوم چین را شکست دادیم و در بازی با اسلوونی هم بسیاری از لحاظ دریافت و ریکاوری گرفتار مشکل بودیم. ما ورزشکاران می دانیم زمانیکه بدن خسته است اما ذهن قوی و آماده داشته باشیم، ذهنمان تا مقطعی بدن خسته را حمایت می کند. ازاین رو باید از لحاظ انگیزشی، روحی و روانی بیشتر با بچه ها کار شود. باید پاداش هایی در نظر بگیرند تا انگیزه سازی شود. همینطور بچه ها هم باید بدانند نماینده ملت هستند و امید همه به اینست که آنها خوش بدرخشند. مردم پیگیر والیبال هستند و از اتفاقات خوبی که برای بچه ها بیفتد، خوشحال می شوند.
*کاش تیم ملی بازی های تدارکاتی بیشتری انجام می داد ملی پوش سابق والیبال ضمن اشاره به درپیش بودن هفته دوم لیگ ملت ها تصریح کرد: بازی های هفته اول به شکلی حکم بازی تدارکاتی را داشت. کاش بازی های تدارکاتی بیشتری انجام می دادیم تا کادرفنی به ترکیب ثابتی دست پیدا می کرد. در این صورت نقاط ضعف را پوشش می دادند و نقاط قوت را تقویت می کردند. اگر زمانی هم در مسابقات گیر می کردند دست به تعویض می زدند. به هر حال هفته اول گذشته است و در هفته دوم برای بازیکنان آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم کادرفنی و بازیکنان ما شرایطی ایجاد کنند که در اوج آمادگی باشند.
*کارمان در هفته دوم سخت تر است وی در پاسخ به این پرسش که فکر می کند تیم ایران در هفته دو هماهنگ تر باشد؟ خاطرنشان کرد: بطور قطع هماهنگ تر و بهتر می شود. باز هم می گویم کاش بازی های تدارکاتی بیشتری داشتیم و در این صورت مطمئن بودم تعداد پیروزی های ما در هفته اول بیشتر می شد. هم اکنون کار ما خیلی سخت تر است و فاصله بیشتری با رقیبان داریم. امیدوارم بازیکنان هماهنگی بیشتری پیدا کنند و در اوج باشند تا از رنکینگ جهانی عقب نمانیم.
منبع:

1402/03/28
08:10:34
0.0 / 5
352
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت