فقط در افتتاحیه نماینده داریم؛

برگزاری المپیك ۲۰۱۹ زمستانی ناشنوایان بازهم بدون ایران

برگزاری المپیك ۲۰۱۹ زمستانی ناشنوایان بازهم بدون ایران

مركز اسپرت: نوزدهمین دوره بازی های المپیك زمستانی ناشنوایان در حالی از روز چهارشنبه به صورت رسمی شروع می شود كه ایران همچون دو دوره گذشته نماینده ای در این بازی ها ندارد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، المپیك زمستانی همچون رویدادهایی است كه هر چهار سال یكبار زیر نظر فدراسیون جهانی ناشنوایان انجام می شود. نخستین دوره این بازی ها سال ۱۹۲۴ به میزبانی فرانسه انجام شد و تا به امروز حدودا هر چهار سال یكبار پیگیری شده است.
دوره جدید المپیك زمستانی ناشنوایان از پنجشنبه ۲۱ آذرماه به میزبانی میلان ایتالیا در استان سوندریو این كشور شروع می شود و تا ۳۰ آذرماه (۱۲ تا ۲۱ دسامبر) ادامه خواهد داشت. این نوزدهمین دوره بازی های المپیك زمستانی ناشنوایان است كه با حضور نمایندگان كشورهای مختلف در ۶ رشته اسكی آلپاین، اسكی صحرانوردی، كرلینگ، هاكی روی یخ، اسنوبرد و شطرنج انجام می شود.
اگرچه مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران همراه با مسعود فراهانی نایب رییس خود در مراسم افتتاحیه این دوره از بازی های المپیك زمستانی حضور خواهند داشت اما ایران كاروان و در كل نماینده ای از جمع ورزشكاران برای رقابت با نمایندگان دیگر كشورهای شركت كننده در این المپیك ندارد.
البته این نخستین بار نیست كه شاهد غیبت كاروانی از ایران در بازی های المپیك زمستانی ناشنوایان هستیم چونكه تابحال در هیچ یك از ادوار برگزاری این بازی ها ورزشكاری از ایران به محل برگزاری رقابت ها اعزام نشده است.
مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان كه بنا به دعوتنامه دریافتی از فدراسیون جهانی ناشنوایان در مراسم افتتاحیه المپیك زمستانی ۲۰۱۹ حضور خواهد داشت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد چرایی این مسئله توضیح داد.
وی اظهار داشت: المپیك زمستانی در رشته های ویژه زمستان مانند اسكی و هاكی روی یخ برگزار می گردد در حالی كه ورزش ناشنوایان ایران در هیچ یك از این رشته ها فعالیتی در سطح بین المللی ندارد.
رئیس فدراسیون ناشنوایان افزود: البته انجمن اسكی ناشنوایان در ایران فعال است اما فعالیت ها و برنامه های این انجمن به صورت داخلی و در سطح كشوری انجام می شود. شرایط در حدی بین المللی نیست كه بخواهیم نماینده ای به اینگونه رویدادها اعزام نماییم. البته امید زیادی داریم كه باگسترده تر كردن كارهای اسكی ناشنوایان و فعال تر شدن انجمن آن بتوانیم در دوره آتی المپیك زمستانی شركت داشته باشیم.
تیشه گران در واكنش به این مساله كه «شطرنج هم جزو رشته هایی است كه نامش در لیست بازی های المپیك زمستانی ناشنوایان دیده می شود»، اظهار داشت: این نخستین بار است كه با بیان فدراسیون جهانی ناشنوایان، رقابت های شطرنج هم در المپیك زمستانی انجام می شود. برای این دوره آمادگی اعزام نماینده نداشتیم بااینكه نظرمان این است كه شطرنج در المپیك تابستانی ناشنوایان باشد. این مساله را در كنگره آتی فدراسیون جهانی مطرح خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: ورزش ناشنوایان ایران در رشته هایی مانند كشتی و والیبال قدرت جهانی دارد اما متاسفانه رشته های ویژه ورزش های زمستانی فعالیت گسترده ای ندارد. البته كه در برنامه داریم تا در این بخش ها هم فعال تر شده و بتوانیم در دوره های آتی بازی های المپیك زمستانی ناشنوایان شركت نماییم.


منبع:

1398/09/17
21:31:06
5.0 / 5
4830
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت