در مجمع فدراسیون جهانی مطرح شد؛

پیشنهاد ایران برای میزبانی مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی در تهران

پیشنهاد ایران برای میزبانی مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی در تهران

مرکز اسپرت: مرکز اسپرت: رییس انجمن هاکی روی یخ ایران در نشست هیات رئیسه و مجمع فدراسیون جهانی پیشنهاد میزبانی ایران در مسابقات جام جهانی در دیوژن سه را بیان کرد که البته هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کاوه صدقی رییس انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی که بمنظور حضور در نشست سالیانه هیئت رئیسه و مجمع عمومی فدراسیون های عضو فدراسیون جهانی هاکی روی یخ راهی فنلاند شده است، پیشنهاد میزبانی ایران برای مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی تاپ دیوژن ۳ در اسفندماه سال جاری را بیان نمود.
در این اجلاس که در حاشیه مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی تاپ دیوژن برگزار می گردد ضمن بحث و بررسی برنامه های کلی سال پیش رو،، میزبانان دیویژن های مختلف قاره ای و جهانی مشخص و معرفی می گردند.
در همین راستا انجمن هاکی روی یخ ایران پیشنهاد میزبانی از مسابقاتی را مطرح کرده که در صورت موافقت و کسب آرای لازم اسفند ماه سالجاری با حضور کشورهای بوسنی، کره شمالی، فیلیپین، سنگاپور، هنگ کنگ و ایران انجام خواهد شد.
تیم ملی هاکی روی یخ ایران بعد از کسب موفقیت های پرشمار همچون صعود تیم ملی آقایان از دیوژن ۴ به دیوژن ۳ در نخستین حضور بین المللی، حضور تیم زیر ۱۸ سال در مسابقات قهرمانی آسیا مغولستان و همین طور نایب قهرمانی تیم بانوان در آسیا در نخستین حضور، نه فقط توجه اصحاب رسانه، جامعه ورزش و علاقمندان به این رشته بلکه توجه فدراسیون جهانی هاکی روی یخ را نیز جلب کرد و درصورت قطعی شدن میزبانی ایران برای اسفندماه با حمایت بیشتر فدراسبون جهانی این رشته همراه خواهد بود.
در همین راستا انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی تیم ملی در دو بخش بانوان و آقایان در تمامی رده های سنی از زیر ۱۰سال تا بالای ۲۰سال تشکیل داده که مربیگری این تیم ها برعهده ورزشکاران تیم های ملی بزرگسالان است؛ چونکه این مربیان تجربیات خوبی از حضور در مسابقات دارند که در هدایت تیم ها بسیار موثر است.
بااینکه به جهت جابه جایی انجمن هاکی روی یخ ایران از فدراسیون اسکیت به فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی حدود ۹ ماه وقفه ای ایجاد و موجب شد تا در ثبت نام تیم ملی ایران برای حضور در انتخابیه المپیک۲۰۲۶ و همین طور مسابقات۲۰۲۴ خلل ایجاد شود اما خوشبختانه این مشکلات حل و ثبت نام مربوطه انجام شد.


منبع:

1402/03/09
10:45:52
0.0 / 5
371
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت