طباطبایی قهرمانی شطرنج امارات را از دست داد

طباطبایی قهرمانی شطرنج امارات را از دست داد

به گزارش مرکز اسپرت، ملی پوش شطرنج ایران از کسب عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج امارات بازماند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، درجریان دور پایانی مسابقات شطرنج مسترز شارجه ۲۰۲۳، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۷۳۴ در این مسابقات دست به مهره شده بود به مصاف شطرنج باز گرجستانی رفت و به تساوی رسید. این توقف درحالی برای ملی پوش شطرنج ایران به دست آمد که حریف وی در این دور دارای ریتینگ ۲۵۵۳ بود.
مقصودلو با این تساوی ۵ امتیازی باقی ماند و در رده ۲۹ این مسابقات ایستاد. این شطرنج باز در این رقابت ها حدود ۱۱ واحد ریتینگ زنده خویش را از دست داد.
اما سید محمد امین طباطبایی مرد شماره دو شطرنج ایران که در این مسابقات شرکت کرده بود، در دور آخر مقابل گوکش شطرنج باز قدرتمند هندی به تساوی رسید تا با این نتیجه ملی پوش شطرنج ایران از کسب عنوان قهرمانی بازبماند. طباطبایی درحالی در این بازی مساوی کرد که او با ریتینگ ۲۶۷۷ در این مسابقات دست به مهره شده بود. حریف هندی وی در این دور از مسابقات دارای ریتینگ ۲۷۳۲ بود.
طباطبایی با این تساوی ۶ امتیازی شد و در رده هفتم قرار گرفت. ملی پوش شطرنج ایران موفق شد در انتها این مسابقات ۸ واحد ریتینگ زنده خویش را افزایش دهد. آرجون شطرنج باز هندی با کسب ۶.۵ امتیاز قهرمانی این مسابقات را به نام خود کرد.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، ششمین دوره مسابقات مسترز شارجه در ۹ دور کار خویش را پیگیری کرد. این مسابقات از ۱۷ تا ۲۵ ماه مه در امارات اجرا شد. در این مسابقات ۷۸ شطرنج باز دست به مهره شده بودند.1402/03/05
14:10:05
0.0 / 5
411
تگهای خبر: بازی , تساوی , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت