مناف هاشمی:

فرصت اصلاح فهرست رشته ها را داریم

فرصت اصلاح فهرست رشته ها را داریم

به گزارش مرکز اسپرت، دبیرکل کمیته المپیک از بسته شدن فهرست همه رشته ها در بازیهای آسیایی اطلاع داد و اظهار داشت: اگر وزارت و کمیته المپیک بخواهند فرصت اصلاحات داریم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مراسم اختتامیه لیگ های قایقرانی کشورمان عصر امروز سه شنبه دوم خردادماه با حضور مناف هاشمی دبیرکل کمیته المپیک و رییس فدراسیون قایقرانی، مسئولین و ورزشکاران این رشته در محل دریاچه آزادی تهران اجرا شد.
در پایان این مراسم مناف هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول این مدت شاهد کوشش های فدراسیون های قایقرانی در رویدادهای بین المللی بودیم. کمیته المپیک هم از کارهای این فدراسیون حمایت می کند. فدراسیون به سختی منابع مالی را تامین می کند تا در جایگاهی که حق شان می باشد برسد.
رییس فدراسیون عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک هم است و در جلسات فنی قول داده که قایقرانی یکی از رشته های پر مدال در بازی های آسیایی باشد.
هاشمی همین طور در مورد جلسه امروز با روسای فدراسیون ها که در مورد پرداخت بودجه بود، اظهار داشت: جلسه خیلی خوبی بود چه موافقان و چه مخالفان دیدگاه های خودرا گفتند و قرار شد سه شنبه بررسی دوباره شود و اگر لازم بود اصلاحات لازم به انجام می رسد.
وی در مورد گلایه ورزشکاران همچون نازنین ملایی ملی پوش قایقرانی نسبت به پرداخت بورسیه با قیمت دلار ۴۲ هزار تومان هم بیان کرد: مصوبه و قانون اجازه می دهد برمبنای بازار متشکل این مبلغ را پرداخت نماییم. امروز این عدد به ۴۲-۴۳ هزار تومان رسیده است. فقط وقتی بالای ۵۶ هزار تومان بود هیات اجرائی تصمیم گرفت برای ۱۵ نفر قیمت ارز را حدود ۵۰ هزار تومان پرداخت کند. عرف پرداختی، رقم بانک مرکزی است.
دبیرکل کمیته المپیک درباب وضعیت سرمربی تیم فوتبال امید هم اشاره کرد: رئیس فدراسیون عنایتی را مشخص کرده است و کادر سرپرستی و ۵۰ بازیکن به کمیته برگزاری بازی های آسیا معرفی شده اند. دو مرحله فرصت اصلاح اسامی را دارند بعد فهرست نهایی اعلام می نماییم. وی درباب پرداخت بودجه به فدراسیون فوتبال برای تیم امید اظهار داشت: این مسئله را در هیات اجرائی صحبت می نماییم.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که تعدادی از فدراسیون ها هنوز درخواست افزایش سهمیه برای حضور در بازی های آسیایی دارند و آیا این امکان وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: در همه رشته ها حتی فوتبال لانگ فهرست بسته شده است اما این فرصت را داریم اگر مقام عالی وزارت و کمیته ملی المپیک بخواهند در دو سه روز آینده اصلاحات انجام دهیم و ثبت نام می نماییم. گاهی دو برابر تا سه برابر ثبت نام کرده ایم. از ۲۰ خرداد هم فهرست واقعی را با نظر روسای فدراسیون ها می گیریم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درباب تعیین تکلیف رییس آکادمی ملی المپیک هم اشاره کرد: سرپرست آکادمی عملکرد خوبی داشته است. اما به سبب این که در هندبال به عنوان رئیس انتخاب شده هیات اجرائی و رئیس کمیته ملی المپیک در صدد مسئول هستند. به هیچ عنوان هیات اجرائی تابع اعتراضات نیست ولی قانون می گوید که این اتفاق بیافتد.
وی در آخر در مورد پرداختی جدید به فدراسیون ها اشاره نمود و اضافه کرد: یک مرحله اواخر فروردین پرداخت کرده ایم و پرداختی مرحله جدید هم در دو، سه روز آینده به انجام می رسد.

1402/03/03
14:41:48
0.0 / 5
257
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت