تعویق بازیهای آسیایی بهترین تصمیم بود؛

هاشمی: تعداد رشته های اعزامی به بازیهای آسیایی شنبه نهایی می شود

هاشمی: تعداد رشته های اعزامی به بازیهای آسیایی شنبه نهایی می شود

مرکز اسپرت: دبیرکل کمیته ملی المپیک اصرار کرد که تعداد رشته های اعزامی به بازی های آسیایی شنبه نهایی می شود. نماینده شورای المپیک آسیا هم اصرار کرد که تعویق بازیهای آسیایی بهترین تصمیم بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کمیته ملی المپیک امروز چهارشنبه محل برگزاری نشست خبری رویداد FunRun بود که با حضور نمایندگان کمیته برگزاری بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، نمایندگان شورای المپیک آسیا و دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران برگزار گردید.
مناف هاشمی: تعداد رشته های اعزامی به بازی های آسیایی شنبه نهایی می شود
در شروع این جلسه خبری سیدمناف هاشمی به برنامه پیش بینی شده که فردا در محل کمیته و آکادمی ملی المپیک برگزار می شود، اشاره نمود و. اظهار داشت: این برنامه شروعی برای آمادگی کامل کشورها جهات حضور در بازی های آسیایی است.
وی با اشاره به اینکه این برنامه نمادین را برمبنای برنامه ریزی ها و با عنایت به تجربیات به عنوان شروع رسمی بازی های آسیایی اجرا خواهیم کرد، گزارشی از سفر به چین و بازدید صورت گرفته از محل برگزاری بازی ها ارائه نمود.
دبیر کل کمیته ملی المپیک اشاره کرد: از ۵۴ مکان پیش بینی شده برای تمرینات و ۳۱ سالن ورزشی رقابت ها، بازدید داشتیم، دوستان این امکانات را خیلی متفاوت ارزیابی کردند.
هاشمی با یادآوری تاخیر یک ساله بازی های آسیایی به خاطر کرونا خاطرنسان مرد: این مساله البته برای همه کشورهای شرکت کننده همزمان نکات مثبت و هم مشکلات و سختی هایی داشت؛. علاوه بر کوشش های یک سال اخیر، در ۶ ماه گذشته با همه فدراسیون ها که شرایط حضور در بازی های آسیایی را دارند نشست داشتیم و به امید خدا یک کاروان کیفی و مقتدر را بین ۳۰ تا ۳۱ رشته به بازی ها اعزام نماییم.
در قسمتی از نشست که مربوط به پرسش و پاسخ نمایندگان رسانه ها بود، هاشمی اظهار داشت: هانگژو الان فقط متعلق به چین نیست و در قاره کهن و جهان معرفی شده است.
هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص آمادگی کاروان ایران برای حضور در بازی های آسیایی هانگژو از حیث فنی و لجستیکی تصریح داشت: آمادگی خوبی داریم، طی ۴ ماه گذشته تلاش هایی که قبل از این شده بود را بررسی جدید کردیم و برمبنای شرایط رشته، فدراسیون و نظراتی که مرکز سنجش و پایش داشتن و در کل با اطلاعاتی جدید و با تصمیمات ستاد عالی بازی ها، ۳۰ رشته و فدراسیون آمادگی حضور در بازی ها را دارند.
به گفته هاشمی، در نشست روز شنبه تعداد رشته ها برای اعزام به هانگژو نهایی می شود و درباره ی احتمالات مدال مخصوصاً برای بانوان، تصمیم گیری خواهد شد.
وی اشاره کرد: نمی شود درباره ی نتایج صحبت نماییم اما پایش و بررسی جمعیت و آمادگی های مالی، پولی و پشتیبانی، صورت گرفته و می توانم بگویم با آمادگی بالایی در بازی ها شرکت می نماییم.
نماینده OCA: تاخیر بازی های آسیایی بهترین تصمیم بود
در ادامه این جلسه خبری «جیان ژو» نماینده شورای المپیک آسیا (OCA) و مدیر رسانه ای این نهاد اظهار داشت: حسین المسلم، رییس OCA یک ساعت پیش با من تماس گرفت و از من خواست که سلامش را به تهران برسانم.
وی ضمن اشاره به برنامه روز پنجشنبه خاطرنشان کرد: از اکتبر سال قبل اجرای این برنامه توسعه ای و ترویجی برای بازی های آسیایی را شروع کردیم، برنامه فردا هم برنامه هجدهمین برنامه ای است که در این خصوص اجرا می شود.
نماینده شورای المپیک آسیا در مورد تاخیر یک ساله بازی های آسیایی تصریح کرد: OCA تصمیم سختی را در ماه مِی ۲۰۲۲ گرفت که توسط المسلم اعلام گردید و همه هیات اجرای آنرا تایید کردند. البته این حمایت را از کمیته برگزاری و دولت چین داشتیم.
وی اضافه کرد: شرایط را ۴۵ کشور عضو هم درک کردند. با عنایت به هزینه ها و محدودیت ها، برگزاری بازی ها پارسال امکان نداشت. امروز هم تاکید می نماییم که بهترین تصمیم را گرفتیم و جامعه المپیک آسیا با این تصمیم به جلو هدایت شد و نجات یافت.
«جیان ژو» با اشاره به اینکه ایران به عنوان یکی از حامیان قدرت مند جنبش آسیایی در ماجرا حضور داشت، برای ورزشکاران ایرانی در هانگژو آرزوی موفقیت کرد.
وی همین طور با اشاره به اینکه هانگژو ۲ سال پیش آماده برگزاری بازی های آسیایی بود، اظهار داشت: به دلیل پاندمی کرونا و محدودیت ها، عملاً برگزاری بازی ها نا ممکن بود، چون این رویداد فقط در یک شهر برگزار نمی گردد، در ۵ شهر و ۱۳ بخش دیگر هم درگیر هستند.
نماینده شورای المپیک آسیا با اشاره به اینکه این تعویق یک ساله، فرصت خوبی برای کسب آمادگی بیشتر و درک بیش از جامعه مخاطب بوده است، تاکید مرد: باید بدانید اماکن ورزشی هانگژو در این یک سال برای ۱۰ میلیون شرکت کننده عادی پیش از ورزشکاران حرفه ای تیم ها بازگشایی شده و فعال بوده است.
ژو در پاسخ به پرسشی که رد رابطه با «مهمترین شاخصه تفاوت بازی های آسیایی هانگژو با سایر رویدادها» عنوان شد، اظهار داشت: فکر می کنم برای نخستین بار در تاریخ بازی های آسیایی است که ورزش های الکترونیکی به این رویداد اضافه شده است یعنی ما میزبان ورزش های جدید با نگاهی المپیکی هستیم. ورزشکاران خیلی از رشته های المپیکی در بازی های آسیایی رقابت می کنند.
نماینده ستاد برگزاری باری های آسیایی: اقدامات لازم برای بازی ها انجام شده است
«یائو فِی» معاون دفتر کل ستاد برگزاری بازی های آسیایی در این جلسه خبری اظهار داشت: از جانب کمیته برگزاری بازی ها از دوستان برگزار کننده رویداد FunRun تشکر می کنم.
وی با اشاره به اینکه همه اقدامات لازم برای بازی های آسیایی انجام شده است، افزود: ساخت وساز اماکن، بازرسی اماکن ورزشی، دهکده و ۵ زیردهکده انجام شده است و در آستانه بهره برداری قرار گرفته اند. جداول رویدادها و تمام موارد فنی به ۱۵۰۰ نفر ارسال شده و ۱۵ رویداد آزمایشی هم در این راه داشتیم. در مجموع تمام موارد مربوط به خدمات بازی ها آماده است و مسائل مربوط به ورزشکاران شامل اقامت، ترانسفر و... هم انجام شده است.
این مقام مسئول اشاره ای به نشست سرپرستان کشورهای مختلف داشت و تصریح کرد: تمام فعالیت ها ادامه می یابد و برای مسائل توسعه ای و تبلیغاتی هم کارها از یک سال قبل شروع شده است، برنامه FunRun برگزار می گردد و به این مسیر ادامه می دهیم. این رویداد نه فقط یک سنت، بلکه برای جذب مخاطب و رابطه بهتر با آن هاست.
وی با اشاره به اینکه ۱۳۶ روز دیگر بازی های آسیایی شروع می شود، به ایرانیها برای حضور در این بازی ها خوش آمد کفت و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.


منبع:

1402/02/22
21:07:56
0.0 / 5
382
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت