مشت پنبه ای استقلال ضد مدعیان قهرمانی!

مشت پنبه ای استقلال ضد مدعیان قهرمانی!

به گزارش مرکز اسپرت، استقلال تحت هدایت ساپینتو با اینکه تیم منسجمی بوده و بازی های خوبی را به معرض نمایش گذاشته اما در بازی های مستقیم با رقبای سرسخت و دیدارهای به اصطلاح «شش امتیازی» موفق عمل نکرده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، برای قهرمانی در فوتبال فقط پول، بازیکن و مربی خوب کافی نیست شما باید به آمار و احتمالات هم خوب توجه کنید؛ به خصوص در لیگی که با چند مدعی قهرمانی مواجه هستید. تیم مدعی اگر در تقابل با رقبای مستقیم خود اگر برنده نمی شود حداقل نباید بازنده از میدان خارج شوید؛ کاری که فصل گذشته فرهاد مجیدی بدون باخت برای استقلال، ممکن کرد. او ابتدا اجازه نداد تیمش در بازی های بزرگ بازنده باشد و در ادامه با بردهای اقتصادی در بازی های آسان تر کار قهرمانی را یکسره کرد. مجیدی توانست پس از چندین فصل جام قهرمانی را به اردوگاه آبی پوشان بازگرداند.

بر خلاف استقلال تحت هدایت ساپینتو با اینکه تیم منسجمی بوده و بازی های خوبی را به معرض نمایش گذاشته اما در بازی های مستقیم با رقبای سرسخت و به اصطلاح «شش امتیازی» خیلی موفق عمل نکرده و همین مبحث می تواند به پاشنه آشیلی برای رویای قهرمانی مربی پرتغالی و شاگردانش در لیگ برتر تبدیل گردد.

استقلال در انتها هفته بیست و پنجم با ۵۵ امتیاز (۱۶ برد، ۷ مساوی و چهار باخت) در رده سوم قرار دارد و شهرآورد تهران را از دست داد تا در نشان بدهد نقشه ساپینتو در بازی های بزرگ گرفتار نقص است.

برای اثبات این ادعا کافی است که نتایج آبی پوشان در بازی های بزرگ فصل را مرور کنیم:

* نیم فصل اول

استقلال صفر - ۲ سپاهان
استقلال ۲ - ۲ پرسپولیس
تراکتور ۲ - صفر استقلال

* نیم فصل دوم:

سپاهان ۲ - یک استقلال
پرسپولیس یک - صفر استقلال

در کنار این نتایج بعضی توقف های الزامی و غیر قابل منتظره حسابی موی دماغ مرد پرتغالی شده است:

تساوی با فولاد خوزستان (دور رفت)، نساجی مازندران (دور برگشت)، پیکان (دور رفت)، نفت مسجد سلیمان (دور رفت)، آلومینیوم اراک (دور رفت)، مس رفسنجان.

نتایج سپاهان مقابل مدعیان لیگ برتر

دو رقیب اصلی استقلال در راه قهرمانی اما عملکرد متفاوتی داشتند. سپاهان با مورایس شمایل خاص بودن را به خود گرفته است. دو پیروزی رفت و برگشت مقابل آبی پوشان تهرانی، یک پیروزی و یک تساوی مقابل پرسپولیس، یک پیروزی و یک شکست مقابل تراکتور نشان داده است که دستیار سابق مورینیو راه و رسم پیروزی در بازی های بزرگ را به خوبی می داند. همین مبحث سبب شده قبل از بازی ملوان، آنها دست بالا را برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشند. زردپوشان تا پایان در آستانه برگزاری بیست و هفتمین مسابقه خود در لیگ برتر ۱۶ پیروزی، ۷ تساوی و ۳ شکست کسب کردند. تا اینجای کار نسبت به دو رقیب اصلی خود یک شکست کمتر تجربه کردند.

*نتایج سپاهان در دور رفت:

استقلال صفر - ۲ سپاهان
سپاهان ۴ - ۲ تراکتور
سپاهان صفر - صفر پرسپولیس

* نتایج سپاهان در دور برگشت:

سپاهان ۲ - یک استقلال
پرسپولیس صفر - یک سپاهان
تراکتور یک - صفر سپاهان

البته زردپوشان هم نتایج غیرمنتظره ای در راه این فصل خود داشتند که سبب شد فاصله آنها با دو تیم مدعی کم باشد. تساوی غیر منتظره مقابل مس رفسنجان، آلومینیوم (رفت و برگشت)، ذوب آهن و ملوان به این نتایج شکست مقابل پیکان را به این فهرست اضافه کنید.

نتایج پرسپولیس مقابل مدعیان لیگ برتر

پرسپولیس تا پایان روز اول هفته بیست و هفتم ۱۷ برد، ۶ مساوی و ۴ باخت با ۵۷ امتیاز موقتاٌ صدرنشین است. شاگردان یحیی گل محمدی در نیم فصل اول تنها در بازی بزرگ تراکتور بازنده بودند اما در دور برگشت با شکست مقابل سپاهان و فولاد از نظر عملکرد در بازی های بزرگ کمی افت کردند. البته فعلا با روحیه از برد دربی تهران امیدوار به آینده هستند و به شکلی رقیب سنتی را کمی از مسیر قهرمانی دور کردند. با این وجود نتوانستند در دور رفت و برگشت بیشتر از یک امتیاز مقابل تیم تحت هدایت مورایس کسب کنند.

* نتایج پرسپولیس در دور رفت:

پرسپولیس صفر - یک تراکتور
سپاهان صفر - صفر پرسپولیس
استقلال ۲ - ۲ پرسپولیس

* نتایج پرسپولیس در دور برگشت:

استقلال صفر – ۲ پرسپولیس
تراکتور ۲ - ۳ پرسپولیس
پرسپولیس صفر - یک سپاهان

شکست غیرمنتظره مقابل هوادار در ورزشگاه آزادی بطور قطع یکی از بزرگترین ناکامی های سال جاری یحیی گل محمدی و پرسپولیس بود. تساوی مقابل پیکان، ذوب آهن و آلومینیوم اراک در طول فصل عملکرد شاگردان یحیی را با افت روبرو کرد.

نتایج خارق العاده استقلال مجیدی

این آمار عملکرد را با تیم بدون باخت فرهاد مجیدی در بازی های بزرگ مقایسه کنید؛ استقلال در هر دو بازی رفت و برگشت فصل قبل توانست تراکتور را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. مقابل سپاهان یک پیروزی و یک تساوی به دست آورد و برابر حریف سنتی هم کوشش کرد که بازنده از میدان خارج نشد.

نتایج استقلال دور رفت و برگشت زمان هدایت فرهاد مجیدی در فصل گذشته:

سپاهان صفر - یک استقلال
استقلال یک – یک سپاهان
استقلال صفر - صفر پرسپولیس
پرسپولیس یک - یک استقلال
تراکتور صفر - یک استقلال
استقلال یک - تراکتورصفر

منبع:

1402/02/06
12:24:19
0.0 / 5
504
تگهای خبر: استقلال , بازی , بازیكن , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت