سهراب مرادی:

الان نمی توانم رکوردهای عجیب و غریب بزنم

الان نمی توانم رکوردهای عجیب و غریب بزنم

مرکز اسپرت: به گزارش مرکز اسپرت، قهرمان وزنه برداری المپیک ریو اظهار داشت: هم اکنون نمی توانم با این بدن رکوردهای عجیب و غریبی بزنم و پله به پله پیش می روم.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، سهراب مرادی بعد از رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری در مورد شرایط خود بیان کرد: این رکوردگیری یک هفته تا ۱۰ روز پیش از مسابقات آسیایی است و بدنم باتوجه به تمریناتم خوب بود، چون پس از دو سال کارم را آغاز نموده ام. مدتی است از عمل کتفم می گذرد و امیدوار هستم باردیگر به صحنه برگردم. کمی سخت بود اما به تدریج باید عادت کنم.
او با اعلان اینکه آمادگی من درهمین حدی بود که در رکوردگیری دیدید و بیش از این آمادگی ندارم، افزود: فکر کنم الان روی ۸۰ درصد آماده باشم. نزدیک به دو سال است که تمرین نکرده و تازه به اردو برگشته ام. امیدوار هستم به تدریج عادت کنم و به روند مسابقات و اردو برگردم و بهتر شوم.
*مجبورم در آسیایی و جهانی وزنه بزنم
مرادی در مورد شانس خود برای کسب سهمیه المپیک پاریس اظهار داشت: مجبورم در مسابقات آسیایی و مسابقات بزرگسالان جهان شرکت کنم. باید مجموعی را به ثبت برسانم که جزو ۱۰ نفر اول باشم. این روند را ادامه می دهم و امیدوار هستم.
وی در ادامه اضافه کرد: همه کشورها بهترین های خودرا به المپیک می آورند. رقبای خوبی داریم که یکی هم رضا دهدار است. بامداد و شب اینجا هستم تا نتیجه بگیرم. پس از گرفتاری ها، عمل جراحی و داستان هایی که قبلا پیش آمد، امیدوار هستم جبران کنم. نمی توانم با این بدن رکوردهای عجیب و غریبی بزنم. پله به پله می روم. مربیان و فدراسیون هم کمک می کنند تا باردیگر به آن روزها برگردم.
*می توان با وزنه های کمتری هم مدال خوبی گرفت
مرادی در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار هستید باردیگر رکورد یک ضرب و دو ضرب دسته ۱۰۲ کیلوگرم را در اختیار بگیرید، اظهار داشت: آن زمان سنم کمتر بود، لطمه ندیده بودم و شرایط بهتری داشتم. با اینحال امیدوار هستم به روزهای خوب برگردم. می شود با وزنه های کمتری هم مدال خوبی گرفت اما ابتدا باید آماده شوم، دستم برگردد و شرایط خوبی در مسابقه داشته باشم.
وی در پاسخ به این پرسش که شرایط دستش مانند قبل است و مصدومیت کاملا رفع شده است؟ اظهار داشت: شاید ۷۰ تا ۸۰ درصد آن رفع شده است اما با گذشت زمان و تمرین، باردیگر کتفم محکمی خودش را پیدا می کند.
*بدن من را پیش از المپیک توکیو خراب کردند
مرادی در مورد شرایطش پیش از المپیک توکیو اشاره کرد: اتفاقا در سال ۲۰۲۱ شرایط خوب و بدن خیلی خوبی داشتم اما آن طور که باید بدن من را جلو می بردند، نتوانستند و خراب کردند. بعد هم همه چیز بر گردن ورزشکار افتاد. در تمرینات رکوردهای خیلی خوبی ثبت کرده بودم اما نتوانستند من را برسانند و بعد از آن هم اتفاقات المپیک پیش آمد و در نهایت گفتند خودش صدمه دید. وقتی مدال می گرفتیم کار آنها بود اما وقتی مصدوم شدم، گفتند خودش مصدوم گردید.
*نباید گزینشی المپیک کلمبیا را می رفتم
قهرمان المپیک ریو درباره ی ی این که سهمیه المپیک توکیو حدود ۲۰ روز پس از اعلام اسامی آمد، اشاره کرد: همه این داستان ها است. مهم برای خود من تمرینم و وضعیت بدنم بود که نتوانستند من را برسانند و همه را خراب کردند و بعد داستان های دیگری را به وجود آوردند. پیش از المپیک، اصلا نباید مسابقات گزینشی المپیک کلمبیا را می رفتم چون سهمیه را گرفته بودم. وقتی به مسابقه می روی وزن کم می کنی و ۱۰ روز بعد باردیگر به یک مسابقه می روی احتمال مصدومیت است و من به کلمبیا رفتم و اتفاقی که نباید می افتاد، رخ داد.
*مربیان شرایط سنی وزنه بردار را درک می کنند
وی در مورد سطح کیفی اردوی تیم ملی اشاره کرد: اردوها الان خوب است و در آکادمی ملی المپیک هستیم. همه چیز مهیا، آرام و بدون حاشیه است و مربیان شرایط سنی و تمرینی وزنه بردار را درک می کنند. من نمی توانم مثل ۲۰ سال پیش تمرین کنم اما قبلا ۱۰ برابر به من فشار می آوردند. البته من یک دفعه با این دست به وزنه برداری برگشتم و وزنه زدم و امیدوار هستم باردیگر هم موفق شوم.
مرادی در پاسخ به این پرسش که باردیگر سهراب مرادی را با رکوردهای بالا خواهیم دید؟ اشاره کرد: سن من بالا رفته و شرایط به گونه دیگر است. حالا ببینیم خدا چه می خواهد.
منبع:

1402/02/05
11:42:08
0.0 / 5
441
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت