در فاصله ۱۲ ماه مانده به بازیها؛

اعلام برنامه مسابقات آزمایشی المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس

اعلام برنامه مسابقات آزمایشی المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس

مرکز اسپرت: در فاصله کمتر از پانصد روز به شروع بازی های المپیک و پارالمپیک، برنامه رقابت های آزمایشی این دو رویداد ورزشی اعلام گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر و نقل از وب سایت پاریس ۲۰۲۴، در فاصله بیش از ۱۲ ماه به شروع بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس کمیته برگزاری این رویداد، برنامه رقابت های آزمایشی خود در تابستان امسال را اعلام نمود.
بر این اساس، مسابقات آزمایشی در چند محل مختلف برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک اجرا خواهند شد. بااینکه نیازی نیست که مسابقات آزمایشی دقیقا نسخه ای از بازی های اصلی باشند اما به شکلی طراحی شده اند که نحوه ی اجرای این رویدادها ارزیابی شوند تا وقتی سراسر جهان چشم به فرانسه می دوزند، میزبان و همکاران آن از آمادگی کامل در برگزاری برخوردار خواهند بود.

رقابت های آزمایشی سه گانه
مسابقات آزمایشی برای تحقق اهداف ستاد برگزاری بازی های پاریس ۲۰۲۴، مسابقات آزمایشی در سه مدل متفاوت برگزار خواهند شد:

یک؛ مسابقاتی که از طرف کمیته برگزاری بازی ها سازماندهی می شوند.
این رقابت ها در سطح استاندارد بین المللی برای سنجش سیستم های ورزشی، پزشکی و فناوری برگزار خواهند شد. مانند رقابت های بزرگ بین المللی قایقرانی به عنوان نخستین رویداد آزمایشی پاریس، از ۹ تا ۱۶ جولای امسال در مارسی، شهر مارینا برگزار می گردد.
علاوه بر مسابقات قایقرانی، پاریس ۲۰۲۴ سه رویداد دیگر را در آستانه بازی های المپیک برگزار خواهد کرد؛ رقابت های بین المللی آزمایشی سه گانه و پارا سه گانه (از ۱۷ تا ۲۰ آگوست ۲۰۲۳) که در همان مسیر بازی های اصلی در خیابان های پاریس و روی پل «پونت الکساندر سوم» اجرا می شوند. مسابقات بین المللی دوچرخه سواری کوهستان ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ در Elancourt Hill و رقابت های بین المللی هاکی که از ۳ تا ۵ ماه می سال آینده در ورزشگاه Yves du Manoir برگزار خواهند شد.

دو؛ مسابقاتی که از طرف فدراسیون های ورزشی بین المللی یا ملی سازماندهی می شوند.
این مسابقات برای آزمایش نحوه ی اجرای رویدادهای مختلف از طرف سازمان های همکار با پاریس ۲۰۲۴ برگزار خواهند شد. مانند فینال رقابت های جام جهانی کانو اسلالوم از ۵ تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳ در فرانسه برگزار می گردند و از نظر فنی-ورزشی، امکان سنجش چگونگی اجرای این رویداد جدید در برنامه پاریس ۲۰۲۴ را به کمیته برگزار کننده می دهد.

سه؛ مسابقات آزمایشی اجرایی
این مسابقات به عنوان تست هایی هدفمند از طرف پاریس ۲۰۲۴ برنامه ریزی می شوند و شامل رقابت های ویژه آزمایشی، پشت درهای بسته و یا با دعوت از گروه محدودی از ورزشکاران اجرا خواهند شد. این نوع رقابت ها برای اهدف خاصی طراحی می شوند. بطورمثال برای سنجش اینکه آیا یک یا چند محل برگزاری خاص برای رشته های مورد نظر کاربردی خواهند بود. این مسابقات در چندین محل اجرا می شوند، بطورمثال در کاخ بزرگ پاریس (پوشاندن سقف شیشه ای برای آزمایش تأثیر آن بر محل برگزاری رقابت ها و تغییر فضا بین مسابقات شمشیربازی و تکواندو).

بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴با حضور ۴۴۰۰ ورزشکار و ۲۵۰۰ همراه در ۲۲ رشته ورزشی از ۱۸۴ کشور جهان از ۷ تا ۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود.

1402/01/21
21:43:48
0.0 / 5
557
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت