قلعه نویی:

شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم

شاید لیاقت تیم ملی را نداشته باشم

به گزارش مرکز اسپرت، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال می گوید تا لحظه ای که باشد اصول خویش را زیر پا نخواهد گذاشت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی مقابل فولاد خوزستان با یک گل به برتری رسید و حریف پرسپولیس در مرحله بعد شد. امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد از این دیدار اظهار نمود: در زندگی ام فرازونشیب های زیادی دیده ام ولی این لحظه، لحظه ای است که نمی دانم از چه کلماتی استفاده کنم. برخی اوقات زبان آدم قاصر است.

وی اضافه کرد: اولاً راجع به فولاد صحبت می کنم، فولاد تیم بسیار خوبی است، خیلی خوب بازی کرد و به منصوریان تبریک می گویم. وقتی 9 نفره شدند هم نظم تیمی را داشتند. فوتبال رو به جلویی را عرضه دادند. خوزستانی ها این مدل فوتبال را دوست دارند، با زمان کمی که منصوریان داشت این کار مهم را انجام داد.

سرمربی گل گهر سیرجان در ادامه اظهار داشت: در این دو سال ونیم که اینجا بودم مظلومیت گل گهر را دیدم، نمی خواهم در موردش صحبت کنم ولی به برخی مسائل ورود می کنم. اولا از شخص ایمان عتیقی، هیات مدیره باشگاه و محمد اسفندیارپور تشکر می کنم که در این فرازونشیب ها خیلی پشت من بودند. من فکر می کنم عتیقی انتهای معرفت و اخلاق و هر چه بگویی هستند. 40 سال در ورزش بودم کارهایی که عتیقی برایم انجام داد همیشه در خاطرم خواهد ماند. نمی خواهم به ریز جزئیات آن بپردازیم. واقعا نمی دانم به عتیقی و مدیران باشگاه چه بگویم.

قلعه نویی افزود: دو سال ونیم خیلی خوبی داشتم. حتی پس از آن رای (کسر هفت امتیاز از گل گهر در فصل گذشته) فشار من بالای 20 رفت و تیم پزشکی بالای سر من بود. رأیی که ظالمانه بود. ولی ما باز شروع کردیم و شروع کردیم و شروع کردیم، از نو آمدیم و برندی درست کردیم. هم اکنون گل گهر در باشگاه داری و فوتبال چه بخواهند چه نخواهند، برند شده است. با بودجه ای معمولی و یکسری بازیکنانی که راجع به آنها چه بگویم.

وی اضافه کرد: راه مان را خیلی خوب رفتیم، با همه مسائلی که برای مان صورت گرفت و فرازونشیب هایی که داشتیم. راه خوبی بود چون مردی به نام عتیقی آن بالا بود و مجموعه او این بستر را خیلی خوب درست کرد. پس از آن اتفاق شاید اگر هر فرد دیگری مدیریت باشگاه بود، هم اکنون گل گهر در لیگ یک بود ولی آنقدر مدیریت باشگاه خوب بود که ما سال قبل برگشتیم و چهارم شدیم. هم اکنون هم خداراشکر با همه بدشانسی ها و اشتباهاتی که داشتیم و اتفاقاتی که افتاد، فکر می کنم چهارمی برای تیمی که در سال چهارم است، بد نیست. هرچند جایگاه مان می توانست بهتر باشد. اگر پس از بازی رفت با فولاد همان روند را ادامه می دادیم هم اکنون جایگاه مان بهتر بود ولی بازهم جایگاه خوبی داریم.

سرمربی گل گهر سیرجان در ادامه در مورد مردم استان کرمان صحبت و اظهار داشت: مردم کرمان بسیار نجیب هستند، نزدیک به سه سال در سیرجان بودم و از مردم این شهر بسیار ممنون هستم انسان های با محبتی هستند. همین بازی آخر هم خیلی نسبت به من محبت داشتند. با این بازیکنان واقعا من ثروتمند بودم. هر کجا کار کردم توانستم به غیر از دو مقطع کوچک که نمی خواهم خاطرات تلخ را باز کنم هرکجا بودم بازیکنان با قلب شان برایم بازی کردند.

بازیکنانم مانند پسرانم بودند

قلعه نویی افزود: شاید یکی از مدیریت هایی که من بلد بودم این بود که کاری کردم بازیکنانم با قلبشان بازی کنند. جاهایی بوده که ما 5 ماه پول نگرفتیم و 6 ماه زمین تمرین نداشتیم ولی همان موقع هم بازیکنان خیلی خوبی داشتم. سال جاری و این دوره واقعا بازیکنان مانند پسران من بودند مثل هوتن هستند و برای من سنگ تمام گذاشتند. وقتی می دیدم رگ گردنشان در زمین بیرون می زند، شرمنده شان می شدم ولی باشگاه هم چیزی کم نگذاشت.

وی خاطرنشان کرد: گل گهر چه از نظر ساختاری، چه از نظر پرداختی، پاداشی و... یک باشگاه بسیار و بسیار حرفه ای است و این مجموعه اگر راه خودش را ادامه بدهد باشگاه گل گهر در سالهای آینده برندی در آسیا خواهد شد. چون از راس هرم تا پایین، باشگاه داری مدرن مدنظرشان است. یک مدیر اجرایی بسیار قوی مانند اسفندیار پور هم حضور دارد که کار را خوب جلو می برد.

قلعه نویی در ادامه با قدردانی از همه اهالی رسانه اظهار داشت: از اهالی رسانه تشکر می کنم. برخی مانند یک برادر کنار ما بودند. اگر چیزی بوده ما را حلال کنید.

شاید لیاقت جایگاهی که برایم در نظر گرفته اند نداشته باشم

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال در ادامه اظهار داشت: در جایگاه جدیدم من سرباز مردم هستم. مخلص مردم و کشورم ایران هستم. یک دوره به من پیشنهاد دادند. اخلاق مداری کردم و باشگاه تصمیم گرفت. گفتند نه. یک ماه پیش هم بیانیه دادم و اعلام انصراف کردم. هم اکنون هم تکلیفم است. نمی گویم آن چنان قابلیت دارم ولی این جایگاهی که برایم در نظر گرفته اند، شاید لیاقتش را هم نداشته باشم ولی از همه باشگاه ها به خاطر بیانیه هایشان تشکر می کنم.

امیدوارم فوتبال علمی و مدرن ایرانی عرضه دهیم

قلعه نویی اضافه کرد: پیشکسوتان بزرگی در این چند وقت محبت کردند و در مورد من صحبت کردند. مخلص و کوچک همه شان هستم و تشکر می کنم. ان شاءالله بعنوان سرباز کوچک این وطن و مردم کاری کنم که مردم خوشحال شوند. ان شاءالله به لطف خدا و اهل بیت، ما توانایی های خوبی در تیم ملی داریم. مدیریت، توانایی و بازیکنان خوبی داریم. ان شاءالله بتوانیم فوتبال علمی و مدرن ایرانی را عرضه بدهیم که دل مردم در این شرایط خوشحال شود.

در دوره قبل به من ظلم شد

قلعه نویی اظهار داشت: در دوره قبل واقعاً به من ظلم شد. واقعا در بدترین شرایط ظلم شد ولی من در 16 سال تلاش کردم که فقط خوب باشم. دنبال این جایگاه هم اصلا نبودم. یک مرتبه علی کفاشیان در بازی با روسیه به من گفت روی نیمکت بنشین، گفتم نمی روم. شاید آن موقع خیلی هم ناراحت شد. آن موقع در کمیته فنی تیم های ملی بودم. منصوریان رفت و یک بازی را هم در دبی یک بر صفر بردیم. بعد هم آقایان کشوری و بهاروند آمدند. به یک جمع بندی رسیدیم ولی همان موقع گفتم باشگاه سپاهان باید تصمیم گیری کند. در نهایت گفتند قلعه نویی فعلاً در سپاهان بماند.

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اضافه کرد: امیدوارم خدا کمک نماید بتوانم دل مردم را شاد کنم چون تیم ملی این پتانسیل را دارد. امیدواریم جلو برویم. همین جا از همه به خصوص بزرگان خواهش می کنم هر آنچه می توانند به تیم ملی مملکت شان کمک کنند من در خدمت شان هستم. بزرگانی مانند حشمت مهاجرانی که از دبی به من زنگ زد. علی پروین، بیژن ذوالفقار نسب و بزرگان زیاد دیگری، ممنون شان هستم، بزرگی کردند. مشاوره به من دادند و تبریک گفتند. من مخلص مردم و سرباز این عزیزان هستم. آینده را هم خیلی خیلی خوب می بینم.

تا لحظه ای که باشم اصولم را زیر پا نمی گذارم

وی افزود: ان شاءالله انتهای کار خدا کمک نماید یادگاری خوبی بگذاریم. اما این جمله از آیت الله بهجت است؛ ما آمدیم زندگی نماییم تا قیمت پیدا نماییم نه با هر قیمتی زندگی نماییم. تا لحظه ای که باشم اصولم را زیر پا نمی گذارم. آنچه به نفع تیم ملی مملکت و مردم است انجام می دهم، کمااینکه آن دفعه هم انجام دادیم. اینبار هم با تجربه بیشتر و پخته تر، با شرایط خوبی که بر فدراسیون فوتبال حاکم است. آن موقع فوتبال مسئول نداشت. کمیته انتقالی بود. تا آمدیم شروع نماییم تعلیق شد. کمیته انتقالی و دو گروه سیاسی بودند اما هم اکنون آن شرایط نیست. تیم ملی نیاز دارد که با یک شیوه خوب کار کند.

باید جوان ها را ببینیم

وی اضافه کرد: باید جوان های خوب لیگ را ببینیم. متاسفانه تیم ملی ما بالاترین میانگین سنی را در جام جهانی داشت. از همه مهمتر این که لیگ ما هم لیگ پیری است. باید به موازات این کارها را انجام بدهیم. فکر می کنم این مهم را می توانیم با یک زمان مناسب و خوب انجام بدهیم. توکل به خدا، از همه هم حلالیت می طلبم و به دعای خیر مردم احتیاج دارم.

سرمربی تیم ملی عنوان کرد: از همکارانم، دوست خوبم سیامک قلیچ خانی و خانواده عزیزم تشکر می کنم. اعضای خانواده من از 2006 سختی های زیادی کشیدند. پس از آن اتفاقات، دادگاهی ها و رفتارهایی که با من شد. واقعا 14-13 سال است از تهران دور هستم. از همسرم، دخترم و پسرم واقعا ممنون هستم. در این 14-13 سال خیلی خوب مانند کوه پشت من بودند. حالا هم اگر لیاقت باشد می رویم که ان شاءالله در آن جایگاه هم موفق باشیم.

قلعه نویی در مورد این که گفته می شود سعید الهویی دستیارش در تیم ملی خواهد بود، اظهار داشت: حالا اجازه بدهید فردا جمع بندی می نماییم. مطمئن هستم این برندی که گل گهر با این مدیریت پیدا کرده و راهی که در پیش گرفته، هرکه بیاید بهتر از من عمل می کند. چون من یک مربی کوچک بودم هرکه دیگر بیاید روند این تیم بهتر خواهد شد.
1401/12/26
23:52:53
0.0 / 5
486
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت